Hosté ze Salcburku se v jedenácté minutě v početní převaze dostali velmi kuriózně do vedení. Po tvrdé střele Briana Faheye proletěl puk za branku a po protestech Salcburku video ukázalo, že kotouč propadl ze znojemské svatyně dírou v síti.

V necelých dvou minutách domácí otočili vývoj zápasu. Po povedené kličce a střele se prosadil útočník Martin Podešva, který tak vstřelil čtvrtou branku ve finále EBEL. Za chvíli na něho navázal kapitán Jiří Beroun.

Ještě v polovině druhé třetiny Orli vedli 3:2, když se po nahrávce Kanaďana Coreyho Trivina se prosadil Jan Lattner. Na konci druhé třetiny však srovnal útočník Ryan Duncan a ve 48. minutě pak rozesmutnil znojemské fanoušky v přesilové hře český obránce Zdeněk Kutlák. Z mezikruží propálil domácího gólmana Jana Lukáše.

Znojmo závěr duelu dohrávalo na dva útoky a dvě minuty před koncem třetí třetiny odvolalo Lukáše z branky. Větší nápor si ale už domácí v nervozní koncovce nedokázali vytvořit a Salcburk tak obhájil titul. „Chtěli jsme naši hru přitvrdit. Jenže jsme na to doplatili častými vyloučeními. Mrzí mě, že se nám nepodařilo udělat poslední krok, který bývá nejtěžší. Chybělo nám více štěstí," posteskl si útočník Znojma Peter Pucher.

Opět na zaplněném zimním stadionu, na který dorazilo přes čtyři tisíce diváků, přebrali Orli stříbrné medaile. Jejich příznivci se jim odvděčili pokřikem: „Pro nás jste mistři."

Znojemští Orli v páté sezoně v EBEL po odchodu z českých soutěží dosáhli ziskem stříbrných medailí suverénně nejlepšího výsledku. Poprvé se dostali přes čtvrtfinále, navíc si zajistili účast v Lize mistrů. Jejich kanadský hráč s indiánskými kořeny, útočník Colton Yellow Horn byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem celé soutěže.

Orli Znojmo – Red Bull Salcburk 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Podešva (Číp, Yellow Horn), 19. Beroun (Bartoš, Trivino), 38. Lattner (Trivino, Yellow Horn) – 11. Fahey (Connelly, Aquino), 21. Sterling (Fahey), 39. Duncan (Hughes), 48. Kutlák (Kristler, Hughes)

Rozhodčí: K. Nikolic, Smetana – Rakovic, Seewald

Vyloučení: 8:4