Kometa se proti Spartě blýskla obratem

Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Koncert sparťanských mladíků vystřídalo usilovné brněnské dotahování. Nakonec povedené. I po týdnu se v brněnské Kajot Areně dělily body. Kometa smazala dvougólový náskok Sparty, v pátém extraligovém kole porazila Pražany 4:3 v nájezdech.

25.9.2011 15

Kometa v pátém extraligovém kole porazila Pražany 4:3 v nájezdech.Foto: DENÍK/Attila Racek

Minule uspěla s Plzní, i proti Spartě byla v této činnosti úspěšná. Ve třetí sérii chytrou kličkou přihrál modrobílým druhý bod penaltový exekutor Tomáš Pospíšil. „Moc jsem si nevěřil. Spíš jsem doufal, že to zvládne náš gólman Sasu Hovi, který je v nájezdech vynikající,“ líčil šťastný střelec.

„Zlaté dva body. Krátce po začátku to na ně nevypadalo,“ oddechl si domácí kouč Zdeněk Venera.

Jeho tým totiž už po osmi minutách a střelách sparťanských bažantů prohrával 0:2. Hosty poslal do vedení Pacovský a po chvíli Brňané korunovali špatnou přesilovku, když na červené čáře nechali osamoceného Tomáše Rachůnka, který se vracel z trestné lavice. Sparťanský talent se nemýlil. „Byla to souhra okolností a náhoda, že nám akce vyšla. Brněnští obránci si nezařvali a Pacovský mi dal krásnou přihrávku,“ pochvaloval si Rachůnek.

Brňané byli v první třetině zaskočení sparťanským uragánem a všemi deseti přijali kontaktní gól. Útočník Jaroslav Svoboda slavil branku téměř po roce. Naposledy se v lize trefil 6. října 2010. „V první třetině jsme byli ospalí. Připadalo mi, že jsme hráli naivně. Dělalo nám problém souvislejší založení útoku,“ komentoval nepovedený brněnský úvod kapitán Petr Hubáček.

Ten Kometu v polovině zápasu znovu zázračně nastartoval. Brňané v tu chvíli prohrávali 1:3 a měli za sebou dlouhou a zpackanou přesilovku pět na tři. „Hůř už být nemohlo. Najednou z nás všechno spadlo,“ líčil Hubáček.

V klíčovém momentu si krásně vyměnil puk s Pospíšilem a pod padajícím Pöpperlem propálil puk do branky. „Ve druhé třetině nám pomohlo, že jsme stáhli hru na tři pětky. Akce Pospíšila s Hubáčkem strhla tým k bojovnějšímu výkonu,“ všiml si Venera.

Domácí najednou drželi se soupeřem krok a ve 43. minutě srovnával stejný hráč jako před týdnem – Leoš Čermák. Další akce už gólem neskončily, a tak Kajot Arena opět bouřila při nájezdech. Pospíšil udělal ve třetí sérii kličku doleva a přičaroval Brnu druhý bod. Kometa zažívá povedený vstup do soutěže, po čtyřech odehraných kolech je s sedmi body šestá. „Je to podobné jako loni, ale musíme zůstat skromní,“ upozornil Pospíšil.

Pospíšil: Věřil jsem, že Sasu něco chytne

Brno /ROZHOVOR/ - Podobný scénář jako v minulém domácím zápase připravili pro své fanoušky brněnští hokejisté. Proti Plzni minule prohrávali, nakonec vyhráli na nájezdy. Ve nedělním zápase s pražskou Spartou prohrávali už 0:2 a 1:3, nakonec opět rozhodovaly individuální akce po uplynutí pětašedesáti herních minut. Tentokrát se neslo halou jméno Tomáše Pospíšila, střelce rozhodující branky. O dobrém startu Komety říká: Musíme se ponaučit z minulé sezony a nepolevit. Jinak to může být hned zpátky.

Ze zápasu si odnášíte dva body, ale jeho začátek vás zastihl trochu nepřipravené.
Sparta dobře bruslila, měli jsme s ní problémy. Do poloviny zápasu jsme se vyloženě trápili. Pak jsme to zlomili a do konce zápasu byli lepší.

Čím jste se dostali z nepříznivého vývoje?
Soupeř hrál ze začátku přesilovky a rychle se dostal do tempa. Pak jsme jej ale začali napadat a dorážet na něj.

Trenér Venera reagoval přeházením řad…
Přišel ke mně Peťa Hubáček a docela nám to šlo. Myslím, že to bylo dobré.

I minule v Kajot Areně se vám nepodařila první třetině. Hledáte nějakou souvislost?
Ne. Sice nevím, čím to je, ale ta příští už bude určitě lepší.

Už podruhé jste doma zvítězili po samostatných nájezdech. Věříte si na ně teď víc?
Abych řekl pravdu, tak moc ne. Ale vyšlo to. Věřil jsem, že Sasu něco chytne, ale sobě moc ne. (úsměv) Ale Sasu je vynikající. Když jsme do nájezdů, vždycky čekáme, že něco chytne. I Hubasovi jsem věřil.

Se vstupem do sezony zatím jste určitě spokojený.
Myslím, že můžeme být spokojení. Teď jde o to, aby nám to vydrželo. Ale minulý rok jsme měli taky dobrý začátek sezony. Důležité je, abychom zůstali skromní. Musíme se ponaučit z minulé sezony a nepolevit. Jinak to může být hned zpátky. To jsme viděli v tomto zápase.