Hokejoví Orli nakročili do play off výhrou

Znojmo, Brno – Třikrát prohrávaly, třikrát náskok Orlů dotáhly. Přesto si Benátky nad Jizerou ze Znojma odváží porážku. Hokejoví Orli zvládli první osmifinálový krok play off první ligy a zvítězili 4:3 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil po pěkné kombinaci v 68. minutě domácí obránce Petr Štrach.

12.2.2010 1
6 fotografií
Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografieFoto: GetPhoto/Martin Salajka

Orli vedou v sérii hrané na tři vítězné zápasy 1:0 „Jsme rádi, že to takhle dopadlo. Doufáme, že opět vyhrajeme a do Benátek pojedeme za stavu 2:0. Tam už je jenom doklepneme,“ věřil asistent znojemského kouče Milan Kastner.

Znojmo v dramatickém zápase vedlo ještě dvě minuty před třetí sirénou, jenže benátecký Pavlů poslal zápas do prodloužení. „Myslím, že utkání mohlo klidně skončit naopak, i v základní hrací době. Samozřejmě jsme vyrovnali až při power play, ale nehráli jsme na remízu. Šli jsme za šancemi a toho si vážím,“ hodnotil zápas kouč Benátek Milan Černý.

Orli utnuli řeči o tom, že se jim letos na Benátky nedaří. V předchozích čtyřech vzájemných utkáních hned třikrát prohráli. „Ani tentokrát výkon nebyl ideální. Především v přesilovkách jsme nehráli tak jako při tréninku,“ doplnil Kastner.

Zápas začal pro Orly dobře, když se hned v úvodu utkání dokázal prosadit znojemský Přemysl Sedlák. Byla to také první a zároveň poslední branka první třetiny.

Do druhé části lépe vstoupili hosté. Ve 23. minutě se trefil benátský Milan Kopic, svou trefou tak vyrovnal stav utkání na 1:1. Orli však i nadále útočili a Jiří Beroun se krásnou trefou do šibenice postaral o vedení domácích.

Rozhodnout měla až třetí třetina, ale hosty zachránil 66 vteřin před koncem základní hrací doby Michal Pavlů, který se trefil mezi Horčičkovy betony.

Na řadu přišlo prodloužení, ve kterém zazářil znojemský Petr Štrach, který v 68. minutě po ukázkové kombinaci rozhodl zápas.

Druhý zápas předkola play-off odehrají Orli již v sobotu večer, opět ve znojemské Hostan aréně. Utkání startuje opět v půl šesté večer.

Orli Znojmo – HC Benátky nad Jizerou 4:3 po prodloužení (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)

Muž zápasu: Petr Štrach

Orli Znojmo: Horčička (Panec) – Hořava, Morava, Protivný, Štach, Kolafa, Štrach, Lattner, David – Plášek, Haman, Svoboda, Beroun, Hradecký, Sedlák, Staněk, Meidl, Barus, Havlík, Vyletelka, Říha, Trenér: Jan Neliba

HC Benátky nad Jizerou:
Nedvídek (Stejskal) – Drábek, Kajínek, Hrach, Stříteský, Pavlů, Mrkvička, Kolmann, Tondr – Kica, Urban, Loskot, Jech, Skořepa, Bárta, Kudrna, Pabiška, Vařecha, Kopic, Kazatel, Weiss, Trenér: Milan Černý

Branky a nahrávky:
7. Sedlák (Říha, Morava), 40. Beroun (Hradecký), 54. Hořava (Haman), 68. Štrach (Staněk, Barus) – 23. Kopic (Weiss, Kazatel), 42. Bárta (Skořepa, Jech), 59. Pavlů (Urban, Bárta). Rozhodčí: Trombík – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:8, navíc Svoboda (ZNO) na 5 + do konce. Využití: 1:0. Diváci: 1447.