Patriot Petr Hubáček Kometě štěstí prozatím nepřinesl. Nejnovější posila, která přišla začátkem týdne z Vítkovic, si v prvním zápase v brněnském dresu sice připsala asistenci, na body však tým trenéra Vladimíra Jeřábka nedosáhl. Ve čtyřicátém kole hokejové extraligy Kometa podlehla venku Plzni 1:4, a na předposlední Kladno tak i nadále ztrácí tři body.

Přestože se oba týmy nacházejí na opačných pólech tabulky, jejich souboj byl bitvou mužstev s nejlepší aktuální formou. Brňané před vzájemným duelem zvítězili osmkrát z posledních devíti zápasů, plzeňská série čítala třináct výher ze čtrnácti utkání. Bilanci si nakonec vylepšili svěřenci kouče Mariana Jelínka, kteří Kometu dokázali porazit i počtvrté v sezoně. „Očekávali jsme těžký souboj, protože Brno se hodně zvedlo. Musím vyzdvihnout hlavně výkon brankáře Tomáše Pöpperleho, který tým v klíčových momentech podržel. Jinak myslím, že diváci viděli skvělý hokej,“ prohlásil asistent plzeňského kouče Milan Razým.

Oběma týmům v zápase chyběly opory. Na straně Plzně kvůli zranění holeně duel vynechal kapitán Martin Straka, v kádru Komety zase scházeli Václav Varaďa a nejlepší brněnský střelec Martin Erat.

Místo něho se do druhého útoku k centru Tomáši Divíškovi postavil Jakub Šindel a nejčerstvější akvizice Brňanů Petr Hubáček. A jejich spolupráce zajistila Kometě v Plzni vedení. Ve čtrnácté minutě zápasu brněnský novic objel Pöpperleho branku a přihrál Šindelovi, který bekhendem zavěsil.

Vyrovnávací gól vstřelil těsně před koncem první části Vlasák při vyloučení Martina Richtera. Plzeňští zápas zlomili v rozmezí jedenácti vteřin ve druhé třetině. Nejprve Jiřího Trvaje překonal Hanzlík, o chvíli později i Tvrdík. „Věděli jsme, že je Plzeň rozjetá a hlavně dobře bruslí. Přesto jsme byli vedoucímu týmu ligy dlouho vyrovnaným soupeřem. Když nám ale soupeř odskočil o dva góly, už bylo v podstatě hotovo,“ pronesl brněnský trenér Jeřábek.

KAREL SOPR A JIŘÍ ŠEVČÍK

Plzeň – Kometa Brno 4:1

Muž zápasu: Pöpperle

Třetiny: 1:1, 2:0,1:0. Branky a nahrávky: 20. Vlasák (Modrý, Vampola), 25. Hanzlík (M. Heřman, Dvořák), 26. Tvrdík (Hvila), 42. Hvila (Scofield, Adamský). Rozhodčí: Minář, Zubzanda – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení 5:6, využití 2:0. Diváků: 8103.

Plzeň: Pöpperle – Benda, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, O'Brien – Bomersback, Vampola, Vlasák – Adamský, M. Heřman, Dvořák – Scofield, Tvrdík, Hvila – Stránský, Vostřák, Pitule – navíc od 45. min. Lev. Trenér: M. Jelínek.

Brno: Trvaj (37. min. Hovi – tr. střílení) – Bičánek, Krstev, Mojžíš, Ovčačík, Houdek, Richter, Kempný – Ludvík, Dopita, R. Dlouhý – Šindel, Divíšek, Hubáček – J. Svoboda, Huml, Brabenec – Sedlák, R. Procházka, Vondráček. Trenér: Jeřábek.