Jízdu Komety zastavil gólman Kovář

České Budějovice, Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Jihočeský mladík v brance vychytal další nájezdníky. Také díky Jakubu Kovářovi udolali hráči Mountfieldu brněnskou Kometu 3:2. České Budějovice se po středeční dohrávce osmého kola extraligy vyhoupli do čela, modrobílí zůstávají osmí.

6.10.2010 6
7 fotografií
HC Mountfield České Budějovice vs. HC Kometa Brno 3:2.

HC Mountfield České Budějovice vs. HC Kometa Brno 3:2.Foto: DENÍK/Jaroslav Sýbek

Přitom si v Budějovicích, kde se přelévalo skóre z jedné strany na druhou, dlouho říkali o body. Ještě na konci druhé třetiny vedli 2:1, jenže osmadvacet vteřin před druhou pauzou srovnal po pěkné akci Pletka a ve 49. minutě Mikeska rozhodl.

„Rozhodující byla druhá třetina, kdy jsme soupeře dostali pod tlak. Vytvořili jsme si šance, ale neproměnili je. Pak jsme udělali chybu, která nás stála zápas. Takový už hokej bývá,“ komentoval utkání brněnský kouč Vladimír Jeřábek.

Brňané si opět mohli zanadávat na svou koncovku, výborné příležitosti promarnili Erat, Procházka i Brabenec, gólman Kovář se proti nim zaskvěl. „Byl to souboj brankářů. Oba byli vynikající. Smekám před našimi hráči, protože ve druhé třetině nás Brno dostalo pod velký tlak. Za takové vítězství jsme moc rádi,“ mnul si ruce domácí trenér František Výborný.

Jeho týmu vyšel báječně vstup do zápasu. Mertl se z branky radoval už po osmapadesáti vteřinách, když dostal spoustu prostoru od hostující obrany a šikovně zasunul puk za Hoviho.

„Začátek zápasu jsme nechytili,“ zlobil se Jeřábek. Jeho parta v Budějovicích sahala po bodech, po dvou upracovaných brankách otáčela skóre.

V jedenácté minutě potvrdil rozhodčí Balejovu teč bruslí, o čtyři minuty později se důrazné dorážení vyplatilo Jaroslavu Svobodovi. Kometa se i nadále cpala před Kováře, ale další gól nepřidala. A tak trestali hosté. Na Pletkovo vyrovnání navázal Mikeska, který se zjevil mezi kruhy a střelou po ledě nedal Hovimu šanci.

Brňané v závěru tlačili, Malec šest vteřin před koncem zvonil o tyč, ale jeho tým už nesrovnal. V extralize zatím sbírá kolísavé výsledky, čtyřikrát zvítězil i prohrál. Soutěž pokračuje v bleskovém tempu už v pátek. Modrobílí doma přivítají Vítkovice.

8. kolo hokejové extraligy:

HC Mountfield České Budějovice – HC Kometa Brno 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Mertl (Snopek), 40. Pletka (Martynek), 49. Mikeska (Šimánek, Vydarený) – 11. Balej (R. Hruška), 15. Jaroslav Svoboda (Veselý). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 4439.

Sestavy:

České Budějovice: Jakub Kovář – Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Tůma – Šimánek, Mikeska, Kuchejda – Gulaš, Mertl, R. Pšurný – Martynek, Kašpařík, Pletka – M. Pšurný, Červený, Ježek. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Brno: Hovi – Protivný, Stehlík, Houdek, Zubíček, Richter, Malec – Balej, R. Hruška, Kvapil – Erat, Brabenec, Hubáček – Jaroslav Svoboda, Huml, Veselý – Jakub Svoboda, R. Procházka, Pospíšil. Trenéři: Jeřábek a Lubina.