Kometa a KHL: čekání na prohru

Brno – Uspěla by brněnská Kometa v Kontinentální hokejové lize? Podle výsledků zápasů s celky milionářské soutěže zcela rozhodně. Z posledních pěti měření sil vyšli Jihomoravané dvakrát jako vítězové, třikrát remizovali. Takže žádná porážka.

23.2.2014 3

Hokejisté brněnské Komety pokřtili opravené Rondo nejlepším možným způsobem. V přípravném zápase porazili Slovan Bratislava 1:0.Foto: DENÍK/Attila Racek

„Ale KHL nejde srovnávat s žádnou evropskou ligou. Samozřejmě, že český hokej je kvalitní a Kometa patří k lepším celkům. Ale KHL je o dlouhých tripech, zápasech obden," podotkl asistent kouče bratislavského Slovanu Ján Lipianský.

Se slovenským velkoklubem se Kometa utkala dvakrát. Doma i venku skončil zápas po šedesáti minutách remízou 2:2. Brňané rozhodně obstáli. „Hráli doopravdy velmi dobře, ovšem těžko odhadovat, jestli by v KHL obstáli. Navíc žádný z týmů neměl na ledě kompletní kádr," podotkl legendární útočník v dresu Slovanu Miroslav Šatan.

Mimo zraněného Libora Pivka si z kádru Komety vyzkoušel KHL pouze kapitán Leoš Čermák, který prošel Ufou, Novosibirskem a Nižným Novgorodem. „Zápas měl tempo, ale v extralize jsou taky takové zápasy. Zvlášť teď po přestávce, kdy se hodně trénuje, všichni mají sílu. Neviděl jsem nějaký extra rozdíl," podotkl Čermák.

Kometa dala pořádnou porci zápasových minut mladíkům jako Adam Raška nebo Petr Mrázek. „Oceňuju, že Kometa dala šanci takovým hráčům. O budoucnost se nemusí bát," doplnil Lipianský.

Po dvou přípravných remízách Kometu čeká úterní cesta na led vedoucího celku extraligy Sparty. Duel začne až v sedm hodin večer.

23.2.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
Policistou na zkoušku si vyzkoušel už dřív také redaktor Brněnského deníku Rovnost (na snímku).
12

Testy udělá minimum zájemců. V kraji chybí 60 policistů, o třetinu méně než loni

Tomáš Jablonský.

Jablonský po premiéře za Zbrojovku: Doma to musíme víc rozbalit

V brněnském babyboxu našli holčičku. Pupečník měla zavázaný provázkem na buřty

Brno – V pořadí šestnácté dítě našli v úterý večer lékaři v brněnském babyboxu v Nemocnici Milosrdných bratří.

Ubu králem aneb Donutilové se opět setkávají. Na scéně Husy na provázku

Brno – Před třemi lety se Miroslav Donutil a jeho syn Martin na scéně Divadla Husy na provázku setkali poprvé – v inscenaci Amadeus (tj. Milovaný bohem). Letos jejich herecké partneření pokračuje. Provázek uvede v premiéře inscenaci skandální hry Král Ubu, která v době své premiéry ve Francii vzbudila velké pozdvižení už při prvním slově: Merdre!

OBRAZEM: Lidé si připomněli oběti totality. Na pozůstatcích popraviště

Brno /VIDEO/ – Památku obětí totalit uctili lidé při pietním aktu na nádvoří bývalé věznice. K popravišti položili květiny i svíčky.

Obávaný dům v Žabovřeskách? Po protestech lidí chce radnice pozemek zpět

Brno – Sedmi stovkám lidí, kteří podepsali petici proti stavbě bytového domu v brněnské Plovdivské ulici, svitla naděje na úspěch. Bývalou výměníkovou stanici, na jejímž místě developer plánoval stavět byty, od něj chtějí získat žabovřeští radní. Rozhodli se tak po protestech obyvatel místního sídliště, o nichž už Brněnský deník Rovnost informoval.