Kometa poslala Liberec do baráže

Brno – Do baráže o pobyt v příštím ročníku extraligy putuje kromě dvou finalistů první ligy a již dlouho jasného Chomutova také Liberec. Aktivně se o to v posledním zápase play out přičinili i hokejisté brněnské Komety. Bílým Tygrům na svém ledě uštědřili lekci v podobě výhry 3:2. Díky vítězství v souběžně hraném zápase v Chomutově se z konečného dvanáctého místa radují i Karlovy Vary.

21.3.2013 11

Brněnští hokejisté ve svém posledním extraligovém zápase letošního ročníku doma přehráli Bílé Tygry 3:2Foto: DENÍK/ Lubomír Stehlík

Severočeši přitom mohli svůj osud sami změnit. Stačilo jim k tomu jediné: vytěžit aspoň tolik bodů jako Energie. Jenže většinu zápasu působili mátožně. Až na posledních deset minut. „Musím pochválit celé mužstvo, což často nedělám. Sice když jsme neměli o co hrát, nechtěli jsme zklamat diváky. Jen škoda, že jsme si závěr trochu zkomplikovali," podotkl k zápasu brněnský asistent trenéra Lubomír Oslizlo.

Liberec popravily dvě trefy z prostřední části. Jakuba Svobody a Tomáše Žižky. Ve třetí části zvýšil Leoš Čermák. Hostům nepomohlo ani snížení veterána Petra Nedvěda a Antonína Duška. I když to Brňany výrazně znervóznělo. „Neměli jsme pohyb, nic. Byli jsme vlažní. Že takhle bojujeme o konec sezony, je trestuhodné. Nemáme talent, tak to musíme urvat bojovností. Co se dá dělat," hlesl po pádu do baráže útočník Radek Duda.

V sestavě Komety scházeli povětšinou zranění Koreis, Dlouhý, Petrovický, Bičánek. K nim navíc v zápase přibyl Němec. Místo nich se na ledě ukázal třeba sedmnáctiletý junior Jenyš. „Mladíci nezklamali, celý tým šlapal," chválil Oslizlo.

Někteří z absentujících se už v příští sezoně v dresu Komety neobjeví. Otazník visí i nad trenérem Vladimírem Kýhosem, který se s vedením klubu domluvil do konce sezony. Už před závěrečným duelem tvrdil, že chce v Kometě zůstat.

Se sezonou i 6257 fanoušky se brněnští hokejisté rozloučili důstojně. I když výkon soupeře jim to v prvních dvou třetinách hodně usnadnil. „Je fantastické, kolik na nás přišlo diváků. Jinde by po našich mizerných výkonech nepřišla ani tisícovka. Děkujeme jim. A Liberec opravdu dvě třetiny vypadal, že hraje za párek s hořčicí. Neměl snad ani šanci," povídal obránce Tomáš Žižka.

Zatímco pro jeho spoluhráče končí sezona, tým kouče Pavla Hynka čeká její vrchol. „Byli jsme křečovití nervozitou, ale o další zápasy strach nemám. Tento se mi hodnotí těžko, tentokrát to není fráze," podotkl Hynek.

ROZHOVOR S TOMÁŠEM ŽIŽKOU ČTĚTE V PÁTEČNÍM VYDÁNÍ BRNĚNSKÉHO DENÍKU ROVNOST

21.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 11

Rezidentní parkování v Brně se odkládá. Město nestihlo přípravy

Brno – Několik desítek minut objíždí každý večer Petr Bednář okolí svého bydliště v brněnské Grohově ulici, když hledá parkovací místo. Už v dubnu příštího roku mu mělo pomoci rezidentní parkování. Představitelé města jeho start ale odkládají až na září.

Průměrná mzda na jihu Moravy vzrostla o pět procent na 26 413 korun

Brno - Průměrná mzda v Jihomoravském kraji vzrostla ve 3. čtvrtletí meziročně o pět procent na 26.413 korun. Zaměstnanci si tak v průměru polepšili o 1261 korun. Reálný růst mezd s ohledem na inflaci dosáhl 4,5 procenta. Vyplývá to z informací, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Zátah revizorů v rozjezdech: Pozvracím vás, hrozil černý pasažér

Brno /REPORTÁŽ/ – Téměř prázdnými ulicemi nočního Brna se řítí potemnělý autobus. Navzdory tomu, že v něm sedí devět revizorů a osm strážníků, světla v kabině jsou zhasnutá. „Je to proto, aby působil nenápadně," vysvětluje mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Autobus totiž jede na další ze zátahů revizorů v nočních linkách, takzvaných rozjezdech. O víkendu při něm zkontrolovali dvanáct autobusů, chytli téměř sto černých pasažérů. Za jedinou noc revizoři dokáží zkontrolovat až devět set cestujících.