Kometa dovolila Petrohradu znovu jeden gól

Brno – Nejbohatší tým Kontinentální hokejové ligy neporazil brněnskou Kometu ani letos. Ruský Petrohrad se s úřadujícím extraligovým vicemistrem ve čtvrtečním přípravném zápase rozešel remízou 1:1. Bonusové samostatné nájezdy po konci zápasu pro sebe rozhodli Jihomoravané. Dvakrát se prosadil netradiční exekutor Radek Dlouhý.

26.7.2012
15 fotografií
Petrohrad neporazil brněnskou Kometu ani letos.

Petrohrad neporazil brněnskou Kometu ani letos.Foto: DENÍK/ Attila Racek

Před rokem vyhrála Kometa 3:1 a o výsledku rozhodla hned v první třetině. Letos se na první branku diváci načekali do 37. minuty. Brankáři Ježovovi vypadl puk a domácí snadno vedli. „Za ten gól asi do kasy něco přiteče," uznal první střelec Brna v této sezoně Jakub Koreis.

Dvě minuty po druhé přestávce srovnával Glazačev. Dalších branek se víc než tři tisícovky fanoušků dočkaly až v nájezdech. „Klobouk dolů před publikem. Udělalo vynikající atmosféru. Nám trochu chyběla koncovka, ale jdeme z hrubé přípravy. Už to přece jen bylo lepší než při duelu v Bratislavě," připomněl kouč Petrohradu Miloš Říha úterní utkání proti Slovanu.

Modrobílí fanoušci ukázali, že jsou na sezonu dobře připravení. Na ledě našli své oblíbence a stejně tak nepřátele. Třeba známého bijce Arťuchina. Ten se porval s Malcem, předtím ale předvedli bitku jako z NHL Koreis s Petrovem. „Kdo vyhrál? To musí posoudit diváci," usmíval se Koreis, který měl nad Rusem převahu.

Týmy se rozešly remízou, samostatné nájezdy by se jely i v případě jednoznačného výsledku. „I tak mě moji svěřenci naštvali. Odflákli to," tvrdil Říha.

To domácí kouč si liboval. „Jsem hlavně rád, že jsme mohli toto utkání vůbec sehrát. Bylo tvrdé a důrazné, ale fér," dodal Zdeněk Venera, který však už před druhou třetinou přišel o útočníka Němce, který si opět pochroumal rameno.

kometa brno – ska petrohrad 1:1

Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1.

Branky: 37. Koreis – 42. Glazačev.

Rozhodčí: Polák, Jeřábek – Dřínovský, Skopal.

Vyloučení: 7:8, navíc Koreis – Petrov oba 5 min. a do konce. Diváci: 3134.

26.7.2012 VSTUP DO DISKUSE

Známé poslal fotky podřezaného zápěstí. Zraněného muže zachránili strážníci

AKTUALIZUJEME

Vlak zabil muže mezi Židenicemi a Královým Polem. Doprava na trati je přerušená

Vánoční trhy: gurmánský lidé obcházeli, zaujala vánoční tramvaj, zjistil průzkum

Brno /INFOGRAFIKA/ - Spokojenost lidí s posledními brněnskými adventními trhy zjišťoval průzkum. Lidem se trhy líbily, nové na Dominikánském náměstí ale často obešli.

Dřív podnikavý člověk se vyhýbá společnosti, popsala znalkyně následky týrání

Brno - Lupiči měli oběť bít, polévat alkoholem a chtěli ji následně zapálit. I takovéto výpovědi zazněly ve čtvrtek na Krajském soudu v Brně, kde pokračovalo jednání s obviněnými Simonem Baierem, Michalem Cvanem a Jozefem Minárem.

Návrat hokeje za Lužánky? Ve hvězdách. Původní zimní stadion vznikl před 70 lety

Brno /ANKETA/ – Nadšený řev fanoušků vítězného týmu se rozléhal brněnským zimním stadionem za Lužánkami, když domácí hokejisté Rudé hvězdy, dnešní Komety, poprvé doma před Brňany přebírali mistrovský titul. Tehdy se psal rok 1957 a stadion měl za sebou deset let fungování a před sebou ještě mnoho radosti i smutků fanoušků brněnských hokejistů. Nyní, sedmdesát let od slavnostního otevření stadionu, už na něj odkazuje jen název zastávky hromadné dopravy. Slibovaná nová aréna je v nedohlednu.