Kometa utnula sérii Třince a je druhá. Oceláře porazila 6:3

Brno – Načasování třineckých gólů? Klobouk dolů: na začátku zápasu i prostřední třetiny, a k tomu přesilovková trefa v jejím závěru. Ale ani tohle v úterý nemohlo na Kometu stačit. Pětizápasová série výher Ocelářů skončila na na jihu Moravy. Porážkou 3:6 od Komety.

15.10.2013 5 AKTUALIZOVÁNO 15.10.2013
9 fotografií

Brněnští hokejisté dali nejvíc branek v sezoně. Nad rozjetými Oceláři vyhráli 6:3 a přeskočili je v tabulce.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Brněnští hokejisté dostali po nedělním výprasku 1:5 v Kladně jasné úkoly: střílet, clonit brankáři a tlačit se do branky. A ono to fungovalo. „Hráči plnili přesně to, co jsme si řekli. Přineslo to úspěch. Snad se poučí i do dalších zápasů," doufal domácí kouč Vladimír Kýhos.

Klíčové pro vývoj zápasu byly okamžité reakce Brňanů na vedení Třince. Odpověděli do dvou minut. A druhé třetina? To byla pro brněnského fanouška pohádka. Kometě stačilo něco málo přes deset minut, aby do sítě Šimona Hrubce nasázela čtyři branky. Mezi nimi byla i trefa do té doby zakletého snajpra Jana Hrušky. „V tu chvíli jsem fakt nepřemýšlel nad tím, že jsem deset zápasů nedal gól," mávl rukou Hruška.

Třinec přišel porážkou v dohrávce jedenáctého kola o šanci vystřídat Pardubice na trůnu aktuálního extraligového pořadí. Místo toho klesl na třetí příčku právě za Kometu. Ta má nyní stejně bodů jako Východočeši i Oceláři. „Samozřejmě jsme chtěli naši sérii výher prodloužit, ale to musíme hrát jako na jejím začátku. Bohužel, Kometa byla lepší," uznal útočník Třince a brněnský rodák Jiří Polanský.

Do branky Brna se tentokrát postavil Marek Čiliak, nezapotil se ale rozhodně tak jako jeho třinecký protějšek. Ve druhé třetině jej domácí zasypali pořádnou dávkou projektilů. „Před zápasem Kometa naříkala, že má problémy s koncovkou. To v tomhle zápase rozhodně neplatilo. Za výhrou si šla víc. My jsme jí to ale ulehčili," komentoval první porážku po patnáctibodové sérii třinecký kouč Jiří Kalous.

Třinec závěrečnou část ani nezdramatizoval. „Není to poprvé, co jsme poslední minuty dohráli v klidu. Klukům gratuluju," usmíval se brněnský stratég.

Kometa pokračuje extraligovou pouť znovu na domácím ledě. V pátek v šest hodin večer přivítají jedenácté Karlovy Vary.

15.10.2013 VSTUP DO DISKUSE 5

O oblékání mrtvých není zájem, komentuje novelu majitel pohřební služby

Marek Radimský je ředitelem Psychiatrické nemocnice Brno patnáct let.

Ředitel psychiatrické nemocnice: Pacienti jsou na prvním místě. Nejsme vězení

Bruslařská dálnice. Na přehradě si lidé užívali dvoukilometrového okruhu

Brno /VIDEO/ – Líná sobota? Ani zdaleka! Prohánět se na bruslích po Brněnské přehradě přišly tisíce lidí. Ke sportování je vyzýval dva kilometry dlouhý a několik metrů široký pruh hladké ledové dráhy. Řidiči však v areálu bojovali o parkovací místa.

Chátrající lázně: průzkum je hotový, spor o nájem pokračuje

Brno – Kdysi si do nich chodili lidé zaplavat, dnes chátrají. A jaký další osud zábrdovické lázně čeká, stále není jasné. Spor mezi Židenicemi, kde lázně sídlí, a iniciativou Kulturou proti chátrání, která téměř rok usiluje o jejich pronájem, na měsíce pozdržel stavebně-historický průzkum lázeňského areálu. Ten je už dva měsíce hotový, řešení je však stále v nedohlednu.