Kometa vedla. Pak padla v prodloužení

Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Vánoční období v podání hokejové Komety? V minulé sezoně nestály za moc. Letos brněnští hokejisté v posledním zápase před svátky obdarovali do posledního místa zaplněnou Kajot Arenu jediným bodem. S Pardubicemi prohráli v prodloužení 1:2.

22.12.2011 23

Brněnští hokejisté pět minut před koncem zápasu s Pardubicemi vedli, nakonec berou jen bod.Foto: DENÍK/Attila Racek

Kromě neproměněných šancí mohou spílat také rozhodčím, kteří měli na rozhodující brance výrazný podíl.
V prodloužení se Brňané bránili dokonce dvěma přesilovkám. Vyloučení Jakuba Svobody ještě přestáli, ale Žižkova absence už rozhodla. Zkušený obránce byl nejprve evidentně faulován, následně odjížděl na střídačku. Nedočkavý kolega ale na led naskočil příliš brzy. Kometa šla do tří hráčů a po chvíli přišla teč Starého. „Nezlobte se, nic nebudu říkat. Nemůžu to komentovat. Jsem frustrovaný,“ prohlásil po utkání zklamaný střelec jediné brněnské branky Radek Dlouhý.

„Podle posledních výsledků Pardubic jsme měli být za bod vděční. Podle hry jsem ale pomýšleli na tři. Na druhou stranu, každý zápas s bodovým ziskem je pro nás dobrý,“ hledal pozitiva šéf brněnské lavičky Zdeněk Venera.

Pardubice se v Brně představily s vizitkou mužstva hrajícího ve famózní formě. V posledních pěti zápasech vyhrály a navíc soupeře zastrašily osmadvaceti góly. Na druhou stranu ale na jihu Moravy hrály pátý zápas za posledních sedm dní. „Hráli jsme na tři pětky a šlo vidět, že hráči melou z posledního. Děkuju jim za výhru i výkon,“ oddechl si pardubický asistent Ladislav Lubina, který konec minulé sezony strávil v Brně.

Dlouhou dobu to na ledě vypadalo, že hráči na ledě myslí hlavně na poslední vánoční nákupy. Že se hokej hraje na góly, si jako první uvědomil až domácí Radek Dlouhý. Podobně jako v úterý v Liberci se štěstím doklepl puk za soupeřova brankáře. Jenomže ještě před závěrečnou sirénou jej napodobil pardubický Tomáš Zohorna a poslal zápas do prodloužení. „Jsme rozlítaní po celé třetině. Přitom necháme volný prostor před brankou. Měli jsme tam dálnici. Pořád opakujeme stejné chyby,“ litoval obránce Komety Tomáš Žižka.

Kometa vytěžila po reprezentační přestávce čtyři body. Celkem jich na svém kontě má rovných čtyřicet a na vyvolenou desítku se stále dívá s odstupem. Východočeši si výhrou v Brně upevnili třetí příčku před dotírající Plzní. Další zápas hraje Kometa doma v pátek před silvestrem proti Karlovým Varům.

22.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 23
AKTUALIZUJEME

Pod hladinou Brněnské přehrady zemřel člověk

Vizualizace stavby velkého městského okruhu mezi Husovickým tunelem a tunelem pod Vinohrady. Ilustrační foto.
8 7

VMO nabírá další zpoždění. Stavbu vinohradského tunelu komplikuje složitý terén

Brno zná nejlepší podniky. Pivnicím vévodí Výčep Na stojáka, restauracím Koishi

Brno /ANKETA/ – Nejlepší brněnskou restauraci, bar nebo bistro ocenila v pondělí odborná porota v nezávislém gastronomickém hodnocení Gourmet Brno 2017. „Podniky hodnotilo jedenadvacet porotců. Ocenění pak udělili dohromady v sedmi kategoriích," vysvětlila ředitelka Turistického informačního centra Jana Janulíková.

Cvrnkni si, vyzývají divadelníci. Divadlo Bolka Polívky zakončí sezonu

Brno - Neboj se a cvrnkni si, neboť cvrnknout si je lidské a nikdo by se toho neměl bát. S tímto prohlášením zahájí Divadlo Bolka Polívky třetí ročník turnaje ve stolních kuličkách Jakubák Open, a symbolicky tak zakončí svoji 24. divadelní sezonu.

Výročí povodní. Podělte se s námi o vzpomínky!

Jižní Morava – V roce 1997 i pět let nato zasáhly jižní Moravu ničivé povodně. Stoletá voda na mnoha místech v kraji napáchala stamilionové škody a zabíjela. Podělte se s námi o své vzpomínky. Redakce jihomoravských Deníků Rovnost hledá fotografie a svědectví z letních povodní v letech 1997 a 2002.