Kometa vedla. Pak padla v prodloužení

Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Vánoční období v podání hokejové Komety? V minulé sezoně nestály za moc. Letos brněnští hokejisté v posledním zápase před svátky obdarovali do posledního místa zaplněnou Kajot Arenu jediným bodem. S Pardubicemi prohráli v prodloužení 1:2.

22.12.2011 23

Brněnští hokejisté pět minut před koncem zápasu s Pardubicemi vedli, nakonec berou jen bod.Foto: DENÍK/Attila Racek

Kromě neproměněných šancí mohou spílat také rozhodčím, kteří měli na rozhodující brance výrazný podíl.
V prodloužení se Brňané bránili dokonce dvěma přesilovkám. Vyloučení Jakuba Svobody ještě přestáli, ale Žižkova absence už rozhodla. Zkušený obránce byl nejprve evidentně faulován, následně odjížděl na střídačku. Nedočkavý kolega ale na led naskočil příliš brzy. Kometa šla do tří hráčů a po chvíli přišla teč Starého. „Nezlobte se, nic nebudu říkat. Nemůžu to komentovat. Jsem frustrovaný,“ prohlásil po utkání zklamaný střelec jediné brněnské branky Radek Dlouhý.

„Podle posledních výsledků Pardubic jsme měli být za bod vděční. Podle hry jsem ale pomýšleli na tři. Na druhou stranu, každý zápas s bodovým ziskem je pro nás dobrý,“ hledal pozitiva šéf brněnské lavičky Zdeněk Venera.

Pardubice se v Brně představily s vizitkou mužstva hrajícího ve famózní formě. V posledních pěti zápasech vyhrály a navíc soupeře zastrašily osmadvaceti góly. Na druhou stranu ale na jihu Moravy hrály pátý zápas za posledních sedm dní. „Hráli jsme na tři pětky a šlo vidět, že hráči melou z posledního. Děkuju jim za výhru i výkon,“ oddechl si pardubický asistent Ladislav Lubina, který konec minulé sezony strávil v Brně.

Dlouhou dobu to na ledě vypadalo, že hráči na ledě myslí hlavně na poslední vánoční nákupy. Že se hokej hraje na góly, si jako první uvědomil až domácí Radek Dlouhý. Podobně jako v úterý v Liberci se štěstím doklepl puk za soupeřova brankáře. Jenomže ještě před závěrečnou sirénou jej napodobil pardubický Tomáš Zohorna a poslal zápas do prodloužení. „Jsme rozlítaní po celé třetině. Přitom necháme volný prostor před brankou. Měli jsme tam dálnici. Pořád opakujeme stejné chyby,“ litoval obránce Komety Tomáš Žižka.

Kometa vytěžila po reprezentační přestávce čtyři body. Celkem jich na svém kontě má rovných čtyřicet a na vyvolenou desítku se stále dívá s odstupem. Východočeši si výhrou v Brně upevnili třetí příčku před dotírající Plzní. Další zápas hraje Kometa doma v pátek před silvestrem proti Karlovým Varům.

22.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 23

Česká hlava pro brněnský tým. Mikroskop pomůže s léčbou rakoviny

Brno – Vynalezl mikroskop, který v budoucnu pomůže s nádorovou léčbou. Padesátiletý Radim Chmelík se svým týmem z Fakulty strojního inženýrství a CEITEC Vysokého učení technického v Brně obdržel minulý týden ocenění vědecké soutěže Česká hlava.

Kníničská Panna Marie? Řezbář ji vyřezal motorovou pilou

Brno /FOTOGALERIE/ – Zvuk motorové pily slyšeli v neděli dopoledne lidé z brněnských Kníniček. Před místní mateřskou školou totiž započal letošní advent v městské části. Jedním z největších lákadel programu byla řezbářská show, při níž řezbář vytvořil postavu Panny Marie.