Třetí výhra. Třinec v letošní sezoně Kometě nadále sedí

Třinec, Brno – Zase o jediný gól a zase ve prospěch Komety. Brněnští hokejisté vyhráli i třetí letošní extraligový duel s Třincem. V neděli na jeho ledě zvítězili v duelu 35. kola 2:1, když se o rozhodující trefu postaral Rastislav Špirko. V tabulce patří týmu nadále osmé místo.

10.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 10.1.2016

Kometa proti Třinci.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Od šestnácté minuty sice Kometa prohrávala, ale za 79 sekund druhé třetiny utkání obrátila. „Jsme nesmírně rádi, že jsme vyhráli a získali tři důležité body. Klíčový obrat nastal ve druhé třetině, kdy jsme za dvě minuty dali dva góly. To mělo velký vliv na vývoj zápasu," poznamenal asistent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Třinec ztratil duel stejně jako v Litvínově. „Repete. Taky jsme tam vedli 1:0 a prohráli 1:2. Přišlo mi, že jsme ve druhé třetině trochu přestali hrát, najednou nám padly dva góly, což rozhodlo," pravil třinecký útočník Lukáš Žejdl.

Oceláři šli do vedení zásluhou slovenského forvarda Tomáše Kopeckého. V první šanci jej sice ještě vychytal brněnský brankář Marek Čiliak, ale v další příležitosti doklepl do sítě odražený puk.

Kometa se sice po přestávce snažila o vyrovnání, ale nevěděla si rady s překonáním třineckého obranného valu, který její snažení pohodlně zastavoval. Jenže závěr prostřední části se brněnským hokejistům vyvedl.

Tomáš Vondráček nejprve přesnou střelou z pravého kruhu trefil horní růžek, o 79 sekund později zasadil druhý úder uzdravený Rastislav Špirko po parádní kombinaci druhého útoku. „Jsme šťastnější. Šlo vidět, že týmy nejsou v pohodě a bojovalo se o každý metr ledu. I když vítězný gól padl po krásné akci. Takové kombinace u nás nejsou na denním pořádku. Trošku srdíčko zaplesalo," uznal brněnský útočník Petr Ton.

V závěrečné třetině neměl Třinec příliš možností na vyrovnání skóre. Navíc se o tlak připravil i dvěma vyloučeními. Ve druhém případě přišel o power play, když do hry zasáhlo sedm hráčů. „Druhou třetinu jsme odehráli velice špatně. To nebylo jen o dvou gólech, které jsme dostali po velkých hrubkách. Dopouštěli jsme se zbytečných ztrát kotouče, nedobruslovali jsme situace a nabídli jsme hostům přečíslení. Zaslouženě otočili výsledek," hodnotil domácí kouč René Mucha.

HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Kopecký (M. Doudera) – 36. Vondráček (Ostřížek), 37. Špirko (V. Němec, J. Káňa II). Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Kis, Lučan. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 5027.

Třinec: Hrubec – Nosek, Linhart, Roth, Klesla, Slovák, M. Doudera, Galvas – Irgl, Žejdl, Dravecký – J. Sýkora, Kopecký, Tybor – Svačina, Plíhal, Adamský – Matuš, Rufer, Christov. Trenéři: Dopita a Mucha.
Brno: Čiliak – Kuboš, T. Kaberle, Kováčik, Malec, Štindl, Trška – P. Ton, J. Hruška, Ostřížek – Špirko, V. Němec, J. Káňa II – H. Zohorna, L. Čermák, P. Mrázek – Vondráček, Koreis, Burian. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Autor: Jaroslav Kára, ČTK