Třetí výhra. Třinec v letošní sezoně Kometě nadále sedí

Třinec, Brno – Zase o jediný gól a zase ve prospěch Komety. Brněnští hokejisté vyhráli i třetí letošní extraligový duel s Třincem. V neděli na jeho ledě zvítězili v duelu 35. kola 2:1, když se o rozhodující trefu postaral Rastislav Špirko. V tabulce patří týmu nadále osmé místo.

10.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 10.1.2016

Kometa proti Třinci.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Od šestnácté minuty sice Kometa prohrávala, ale za 79 sekund druhé třetiny utkání obrátila. „Jsme nesmírně rádi, že jsme vyhráli a získali tři důležité body. Klíčový obrat nastal ve druhé třetině, kdy jsme za dvě minuty dali dva góly. To mělo velký vliv na vývoj zápasu," poznamenal asistent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Třinec ztratil duel stejně jako v Litvínově. „Repete. Taky jsme tam vedli 1:0 a prohráli 1:2. Přišlo mi, že jsme ve druhé třetině trochu přestali hrát, najednou nám padly dva góly, což rozhodlo," pravil třinecký útočník Lukáš Žejdl.

Oceláři šli do vedení zásluhou slovenského forvarda Tomáše Kopeckého. V první šanci jej sice ještě vychytal brněnský brankář Marek Čiliak, ale v další příležitosti doklepl do sítě odražený puk.

Kometa se sice po přestávce snažila o vyrovnání, ale nevěděla si rady s překonáním třineckého obranného valu, který její snažení pohodlně zastavoval. Jenže závěr prostřední části se brněnským hokejistům vyvedl.

Tomáš Vondráček nejprve přesnou střelou z pravého kruhu trefil horní růžek, o 79 sekund později zasadil druhý úder uzdravený Rastislav Špirko po parádní kombinaci druhého útoku. „Jsme šťastnější. Šlo vidět, že týmy nejsou v pohodě a bojovalo se o každý metr ledu. I když vítězný gól padl po krásné akci. Takové kombinace u nás nejsou na denním pořádku. Trošku srdíčko zaplesalo," uznal brněnský útočník Petr Ton.

V závěrečné třetině neměl Třinec příliš možností na vyrovnání skóre. Navíc se o tlak připravil i dvěma vyloučeními. Ve druhém případě přišel o power play, když do hry zasáhlo sedm hráčů. „Druhou třetinu jsme odehráli velice špatně. To nebylo jen o dvou gólech, které jsme dostali po velkých hrubkách. Dopouštěli jsme se zbytečných ztrát kotouče, nedobruslovali jsme situace a nabídli jsme hostům přečíslení. Zaslouženě otočili výsledek," hodnotil domácí kouč René Mucha.

HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Kopecký (M. Doudera) – 36. Vondráček (Ostřížek), 37. Špirko (V. Němec, J. Káňa II). Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Kis, Lučan. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 5027.

Třinec: Hrubec – Nosek, Linhart, Roth, Klesla, Slovák, M. Doudera, Galvas – Irgl, Žejdl, Dravecký – J. Sýkora, Kopecký, Tybor – Svačina, Plíhal, Adamský – Matuš, Rufer, Christov. Trenéři: Dopita a Mucha.
Brno: Čiliak – Kuboš, T. Kaberle, Kováčik, Malec, Štindl, Trška – P. Ton, J. Hruška, Ostřížek – Špirko, V. Němec, J. Káňa II – H. Zohorna, L. Čermák, P. Mrázek – Vondráček, Koreis, Burian. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

Autor: Jaroslav Kára, ČTK

10.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

V exekuci? Lidé dluží víc, než je roční rozpočet města

Oteplení na jižní Moravě: bude přes dvacet stupňů

Tři mrtví mezi Závistí a Černou Horou: za tragickou nehodou stálo předjíždění

Blanensko – Předjíždění. To podle všeho stojí za tragickou dopravní nehodou dvou osobních aut, ke které došlo v sobotu na silnici I/43 mezi obcemi Závist a Černá Hora na Blanensku. Zemřeli při ní tři lidé. Dva muži na místě a třetí po převozu do nemocnice.

Hollan vysvětloval jízdy. Kontrolní výbor chce metodiku používání služebních aut

Brno – Jestli jezdil, nebo nejezdil náměstek primátora Matěj Hollan služebním autem na soukromé cesty, se snažil zjistit v pondělí kontrolní výbor brněnského zastupitelstva. Doporučil, aby rada města vytvořila metodiku pro používá služebních aut.

Na úřadě našli projekt akvaparku za Lužánkami. Díky tomu bude stát dřív

Brno – Nečekaný objev urychlí stavbu akvaparku v Brně za Lužánkami. Při přípravě studie na stavbu objevili úředníci na stavebním úřadě v Králově Poli již hotovou projektovou dokumentaci z roku 1994. Podle náměstka primátora Petra Hladíka může přípravu zrychlit to, že starý projekt má stavební povolení.

Třídní ponižuje děti, tvrdí někteří rodiče. Pochybení zjistila i inspekce

Brno – Zatímco ostatní žáci už mají diktát hotový, zůstává jeden z chlapců v lavici i přes přestávku. Psaní mu ztěžuje ochrnutá ruka po úrazu. Místo pochopení se však u vyučující setkává s neochotou a občasnými nadávkami, stěžují si rodiče. Přestože některé jejich výtky potvrdila i Česká školní inspekce, brněnská škola v Labské ulici problém podle nich neřeší.