Kometa je v krizi. Dostala lekci i v Kladně

Kladno, Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Hokejisté brněnské Komety marně hledají cestu z hluboké krize. Ve čtvrtém kole hokejové extraligy prohráli na ledě předposledního Kladna vysoko 0:4. Extraligový nováček nezískal v novém ročníku ještě ani bod a krčí se na posledním místě soutěže.

15.9.2009 33
8 fotografií

Hokejisté brněnské Komety marně hledají cestu z hluboké krize. Ve čtvrtém kole hokejové extraligy prohráli na ledě předposledního Kladna vysoko 0:4.Foto: DENÍK/Josef Procházka

Další články o Kometě v extralize čtěte vpravo nahoře

„Vyrobili jsme tři fatální chyby, proto jsme nemohli uspět. Navíc pro nás byl zakletím brankář Kopřiva. Chtěl bych ocenit výkon tří nových obránců – Zubíčka, z Olomouce vypůjčeného Vyrůbalíka a v extralize debutujícího Kempného,“ chválil asistent brněnského kouče Václav Baďouček tři novice v defenzivě. Olomoucký obránce Martin Vyrůbalík přišel do týmu na střídavý start právě před úterním zápasem, Zubíček s Kempným se vraceli po zranění.

I při jejich výpomoci však brněnská obrana čtyřikrát kapitulovala. Navíc Kýhosovi svěřenci vyšli střelecky opět naprázdno.

Zato kladenský Tenkrát se před odchodem do švédské Skelleftey s domácím týmem loučil stylově. Připsal si čtyři kanadské body za dvě branky a stejný počet asistencí. „Snad tým poslední dvě výhry nakopnou a bude se mu dařit. Pokud jsem k tomu pomohl i já, je to jen dobře. Navíc se tady vždycky výborně rozehraju před sezonou ve Švédsku,“ zářil útočník, který jako první v úvodu druhé třetiny rozebral soupeře.

Brněnští hokejisté znovu bojovali, potopila je však neschopnost v útoku a devět nevyužitých přesilovek. V první třetině si neporadili ani s minutu a půl trvající početní výhodou 5 na 3.

A hrdina večera Tenkrát hosty trestal. Nejprve švihem trefil růžek Trvajovy branky, pak poslal krásný pas Majeskému…

Hosté se rvali, jenže je zradila střelba a zbytečná vyloučení. Po debaklu 0:4 se utápí na posledním místě tabulky. Nepodařený vstup do soutěže budou chtít částečně odčinit v pátečním duelu proti Třinci.

Uspějí napopáté?

TOMÁŠ SVOBODA

RUDOLF MUZIKA

15.9.2009 VSTUP DO DISKUSE 33

Měl podpírat německou dálnici. Místo mostu stojí u přehrady jen osamělé torzo

Brno – Zakázaná výzva lákala před lety horolezce u brněnské přehrady. Ještě v devadesátých letech minulého století mohli lézt na opuštěný pilíř Hitlerovy dálnice, dnes už zde ale platí zákaz. Právě pozůstatku po nikdy nedostavěné dálnici je věnován další díl pravidelného seriálu Brněnského deníku Rovnost Brněnské mosty.

Výstava Betlémů láká na tři sta let staré modely. A možná i na historický objev

Předklášteří – Století staré modely Betlému nebo možný historický objev lze spatřit na týdenní výstavě v Předkláštěrí. Kromě nich si návštěvníci mohou spatřit kresby andělů žáků místní základní školy.