Výhru 5:4 vystřelil v prodloužení svou třetí brankou v zápase probuzený střelec Roman Erat. Brňané i díky jeho zásahům na desáté pozici zvýraznili své šance na play off. Cesta za dvěma body ze sparťanského ledu ovšem nebyla snadná. Brno ztratilo nadějný dvoubrankový náskok a manko dohánělo až v poslední části.

Na soupeřových kluzištích se jihomoravskému celku moc nedaří. Sparta za sebou navíc měla osmizápasovou šňůru výher. Tentokrát ale už po čtyřech minutách načal cestu za hattrickem Erat, který do včerejšího zápasu vstřelil pouze čtyři branky. Před vyvrcholením sezony ale nabírá slibnou formu. „Chyběli nám čtyři útočníci, proto si úspěchu na Spartě nesmírně ceníme. Navíc šlo o velmi důležité body,“ mnul si ruce asistent brněnského trenéra Venery Lubomír Oslizlo.

Ani absence Jaroslava a Jakuba Svobody, Radka Dlouhého a Tomáše Divíška ale Kometu nezastavila. Po vyrovnání Lapšanského se dostala do dvoubrankového náskoku po gólech Holce a slovenské posily Hrušky. Pak ale přišel kolaps a za čtyři minuty už bylo všechno úplně jinak. Po druhé brance Dominika Pacovského a trefách Tenkráta s Tonem vedla Sparta 4:3. „První třetina se nám povedla, ale druhá se nám doslova vymkla z rukou,“ kroutil hlavou Oslizlo.

Jenže Brno se nevzdalo. „Soupeři šlo o hodně. Hrál od první do poslední minuty naplno a my se tomu musíme přizpůsobit,“ vysekl dvougólový sparťanský střelec Pacovský poklonu hokejistům Komety.

V závěrečných minutách přišly k nelibosti sparťanů Eratovy chvíle. „Kometa dobře bránila modrou čáru a my měli problém s přechodem do útoku. V prodloužení jsme pak vsadili na hru se třemi útočníky a jediným obráncem. Šance jsme ale nevyužili a z protiútoku se prosadili hosté,“ hlásil asistent Pražanů Richard Žemlička.

Kometa zareagovala na výhru svého pronásledovatele z Litvínova, který si pohrál se Slavií 5:1 a drží před ním pětibodový náskok. V tabulce se dostala na dostřel jednoho bodu Kladnu a dvěma osmému Třinci. Zítra se Brňané doma utkají s Libercem.