Čekání Komety na play off trvá i po Pardubicích

Brno – Play off? Zatím ne. Brněnští hokejisté v padesátém extraligovém kole přenechali po porážce 2:3 všechny tři body Pardubicím a dál čekají na definitivní potvrzení účasti v elitní desítce. Východočeši díky skóre vystřídali na desáté příčce Vítkovice, o postupujících však nakonec rozhodnou až vzájemné zápasy. Brňany porazili v základní části nejvyšší soutěže už podesáté za sebou.

22.2.2013 9

ILUSTRAČNÍ FOTO: Utkání brněnské Komety s Pardubicemi.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

Kometa zůstává devátá a pořád má všechno ve svých rukou. V neděli proti Liberci a v úterý na Spartě je však čeká boj o všechno. „Dostali jsme se do složité situace. To se projevilo i na sebevědomí," uvědomoval si tíživou situaci domácí kouč Zdeněk Venera.

Proti úřadujícímu mistrovi se přitom Brnu úvod náramně povedl. Necelé dvě minuty po začátku se prosadil Patrik Lušňák. Po srovnání Pardubic se před první sirénou prosadil i Miroslav Holec.

Ale ve druhé třetině přišla mizérie. Na brankáře hostů šly pouhé tři střely. A přišel druhý gól hostů. „Přestali jsme bruslit. Dobře bránili střední pásmo. Jak jsme dostali druhý gól, tak jsme přestali bruslit. Je to samozřejmě velká komplikace," potvrdil autor úvodního gólu Patrik Lušňák.

S vyrovnáním hostů aktivita Komety klesla, na zvýšenou úroveň se vrátila až na pár závěrečných minut. „Nevěříme si. Každý raději nahrává, než aby něco vymyslel," tvrdil brněnský útočník Jan Hruška, který měl v závěrečné minutě velkou šanci na vyrovnání.

Úřadující mistr protrhl sérii sedmi porážek na ledě soupeře. Trenér Miloš Říha se po měsíčním angažmá poprvé radoval z výhry mimo pardubickou arénu. „Musím vyzdvihnout oddanost našeho týmu výsledku. Konečně se štěstí přiklonilo na naši stranu. Pro nás to jsou obrovsky tři cenné body. Kluci se tentokrát nepodělali a udrželi morálku. Byla to jen otázka času, než venku konečně vyhrajeme," tvrdil Říhův asistent David Pospíšil.

„Máme víc sil než soupeř. Od druhé třetiny jsme převzali iniciativu, soupeře jsme ubruslili i v předchozích zápasech. Sezonu už jsme si pokazili dost, musíme ji napravit," doplnil Pospíšila jeho svěřenec Martin Bartek.

Nedělní soupeř Brna Liberec v pátek vymazal poslední teoretické šance Karlových Varů na play off, když je přehrál 3:1.

22.2.2013 VSTUP DO DISKUSE 9
Vědci minulý týden odchytili a očipovali rysa v Moravském krasu. Očekávají, že díky tomu získají nové poznatky o vzácné šelmě.
5

Vytrvalejší cestovatel než vlk. Rys přišel do Moravského krasu až z Beskyd

Michal Gálik (vpředu).

Díky práci snů zdarma cestuje po světě. Při natáčení mu ale opice ukradla kameru

Potvrzeno. V Brně vyroste park pro společné fandění v době olympiády

Brno /ANKETA/ – Hokejové hřiště, curlingové dráhy či malý skokanský můstek. To a mnohem více nabídne nový olympijský park, který vznikne v Pavilonu Z v areálu brněnského výstaviště. V pátek to potvrdilo vedení Brna s Českým olympijským výborem. Od února 2018, v době konání zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu, tak budou moci lidé v Brně společně sledovat přímé přenosy a fandit českým sportovcům. V olympijském parku si navíc některé sporty i sami vyzkouší.

Festival Ibérica: divoké flamenco, originální paella a jižanská atmosféra v Brně

Brno – Flamenco, ochutnávky španělských specialit, tvůrčí dílny tance, zpěvu nebo kytary. Jižanský styl života do Brna vnese 14. ročník festivalu Ibérica, který potrvá od 28. června do 4. července.

Jedenasedmdesátiletá řidička nabourala do domu. Je lehce zraněná

Brno – Tvrdým nárazem skončila v sobotu ráno cesta jedenasedmdesátileté ženy. Autem nabourala do domu v Nováčkově ulici v Brně.

Nečase z Komety si na draftu NHL vybrali Hurikáni. Jako dvanáctého v pořadí

Chicago, Brno – Měl dokonce atakovat první pětku, nakonec se na něj dostalo jako na dvanáctého v pořadí. Hokejového útočníka Martina Nečase z brněnské Komety si na draftu NHL vybrala Carolina Hurricanes.