Kometa v Mladé Boleslavi dlouho sahala po tříbodovém vítězství, nakonec však rozhodly až nájezdy. Brňané v nich zvítězili 4:3.

„Dnes přijelo jiné Brno než v prvních dvou vzájemných zápasech. Bohužel jsme nezvládli přesilovky a nakonec můžeme být rádi alespoň za ten bod. Nájezdy nám bohužel tentokrát nevyšly,“ posteskl si boleslavský kouč Vladimír Čermák.

V penaltové loterii se totiž opět blýskli brněnští specialisté. Spolehlivý exekutor Kamil Brabenec letos rozhodl v této činnosti už potřetí, v brance opět čaroval gólman Sasu Hovi, který vychytal všechny tři boleslavské střelce.

Hostům přitom večer mohl pořádně zhořknout. Pár okamžiků před koncem normální hrací doby vedli 3:2, při power play domácích minuli odkrytou klec a deset vteřin před koncem je Pabiška potrestal vyrovnávací brankou.

„Před zápasem bychom dva body brali, nakonec jsme spíše jeden ztratili. Škoda branky Krále, po které domácí vyvinuli obrovský tlak, kterému jsme nakonec neodolali. Nakonec jsem ale rád, že jsme urvali ještě druhý bod v nájezdech,“ zhodnotil zápas brněnský kouč Vladimír Jeřábek.

Brňané vedli už 3:1 a i bez čtyř obranných pilířů působili v defenzivě velice kompaktně, k čemuž přispěl také uzdravený zadák Martin Richter.

Kometa sice prohrávala už po 72 vteřinách, kdy Hoviho dorážkou překonal boleslavský Macho, pak se však Jeřábkovi svěřenci prezentovali hrou, která jim v předchozích zápasech vynesla pět vítězství.

V 11. minutě po Krstevově bombě šťastnou dorážkou srovnával Divíšek a na začátku třetí třetiny se Brňané zásluhou Šindela dostali do vedení. Když útočník Svoboda blafákem přelstil boleslavského gólmana Valenta, zdálo se být rozhodnuto.

Jenže Král bleskově snížil a Pabiška ranou od modré vyčaroval domácím prodloužení. Nakonec rozhodly nájezdy i hráči večera. Lišák Brabenec a zeď jménem Hovi.

Kometa i nadále utíká z extraligového dna. Stále jí však chybí šest bodů na Kladno.