Další články o Kometě v extralize čtěte vpravo nahoře

Modrobílá vlna se roztříštila o dalšího extraligového soupeře. Brněnský nováček ani napotřetí nezískal bod, po nejhorším výkonu v nové sezoně podlehl Spartě 1:4. Pražané si v Brně bez větších problémů ohlídali celý zápas. O jeho osudu rozhodli už v prvních deseti minutách dvěma přesilovkovými trefami.

„Zase nám utekl začátek. Dostali jsme se hned do oslabení a rychle prohrávali 0:2. Letos jsme ještě nevedli. To se pak hraje těžko,“ stýskal si brněnský gólman Jiří Trvaj.

Sparta využila v 6. minutě hned první přesilovku. Kratěna krásným pasem přes celou šířku kluziště našel Gulašiho a ten pohodlně doklepával do prázdné branky. O tři minuty téměř vyprodané Rondo ztichlo podruhé. Smolař zápasu Mojžíš si vteřinu před koncem další sparťanské přesilovky srazil kotouč do branky.

„Dobře jsme vstoupili do utkání. Ve druhé třetině jsme přečkali minutovou přesilovku 5 na 3. To byl klíčový okamžik. Ve třetí třetině jsme jednou ulítli a rozhodli o výsledku,“ pochvaloval si sparťanský kouč Pavel Hynek.

Brněnští hokejisté působili v některých momentech vedle soupeře jako školáci. Zaostávali v důrazu, agresivitě a především v bruslení. „Nedostatečný pohyb. To byl náš hlavní problém,“ hledal příčiny třetí prohry brněnský obránce Radim Bičánek.

Spartě ještě pojistil výhru Ton, který se přehnal přes Mojžíše jako divoká voda, na 4:0 zvyšoval Kratěna. Brněnské šály roztočil až v závěru Dopita. Kometa ztrácí. Jako jediný tým zatím v extralize nebodoval.

Co musí Brňané zlepšit, aby vymazali nulu z bodového konta extraligové tabulky? „Nesmíme se utápět v tom, že jsme všechno prohráli, a nezabývat se tím, co bylo. Musíme maximálně zjednodušit hru a začít od toho základního, tedy hrát agresivně a s maximálním nasazením,“ burcoval tým asistent brněnského kouče Václav Baďouček.

Týmy nás přebruslí, uvědomuje si obránce Komety Bičánek

Brno - Zaostávali. Všude byli o krok pozadu. Brněnští hokejisté si v zápase se Spartou v obranném pásmu často vůbec nevěděli rady. „Týmy nás přebruslí,“ všiml si brněnský obránce Radim Bičánek po třetí porážce v extralize.

Proč jste ani potřetí nezískali bod?
Sparta měla daleko lepší pohyb. Z toho všechno vycházelo a taky pramenily naše chyby. Sparťani byli u všeho dřív, přehráli nás.

Kometa má zkušené hráče, ostřílené z extraligy. Proč se týmu zatím nedaří, musíte si ještě sednout?
Já bych to na nic nesváděl. Nehrajeme hokej, který chceme produkovat. Týmy nás někdy přebruslí. Musíme to zlepšit, hru trošku zjednodušit.

Chce to třeba přitvrdit?
Určitě ano. Pomůžou maličkosti: Hra do těla, někdo spadne do střely. Na druhou stranu si musíme dávat pozor na vyloučení.

V Litvínově jste odehráli lepší zápas než doma. Souvisí to třeba s domácí přemotivovaností?
Máme nejlepší fanoušky, ale zatím jsme jim neudělali moc radost. Doma se musíme zlepšit.
Kometa Brno – HC Sparta Praha 1:4

Třetiny: 0:2, 0:0, 1:2
Muž zápasu: Kratěna

HC Kometa Brno: Trvaj – Koma, Bičánek, Mojžíš, Křetinský, Houdek, Kántor, Ovčačík, Kempný – Erat, Dopita, Selingr – Vondráček, Pucher, Dlouhý – Brabenec, Šindel, Klimt – Korhoň, Meidl, Vorel. Trenér: Kýhos.

HC Sparta Praha: Chábera – Vykoukal, Jan Hanzlík, Macholda, Gulaši, Černošek, S. Hudec, J. Mrázek – D. Výborný, J. Hlinka, Ručinský – Kratěna, Broš, Látal – Ton, Langhammer, Netík – Hromas, Podlešák, Hrdel. Trenér: Hynek.

Branky a nahrávky: 60. Dopita (Selingr) – 6. Gulaši (Kratěna), 9. Netík (Gulaši), 53. Ton, 58. Kratěna. Rozhodčí: Hribik, Polák – Prchal, Kis. Vyloučení: 5:6. Využití:0:2. Diváci: 7026.