Kometa podlehla Chomutovu v prodloužení, udržela vedení v extraligové tabulce

Chomutov, Brno - Prohráli, ale kouzlo se jich stále drží. Hokejisté brněnské Komety ani na dvanáctý pokus nevyšli z extraligového boje bez bodu. V pátek večer v Chomutově k tomu však měli blízko. Remízu v základní hrací době zachraňoval dvě minuty před Koncem Marek Kvapil. Brňané nakonec ze severu Čech vezou bod, Piráti o své výhře 4:3 rozhodli už v první minutě prodloužení. „Domácí na nás byli velmi dobře připravení," podotkl asistent brněnského trenéra Petr Haken.

14.10.2016 AKTUALIZOVÁNO 14.10.2016

Marek Kvapil z Komety se raduje z gólu.Foto: Deník/Lubomír Stehlík

Kometa se tak i po dvanáctém kole udržela v čele nejvyšší soutěže. Oproti druhému Třinci má s 29 body už jen lepší skóre. Oceláři totiž zvítězili 4:3 po nájezdech s Mladou Boleslaví a smazali jednobodové manko na brněnský celek.

Chomutov zvítězil nad týmem z jihu Moravy na svém ledě popáté v řadě. „Byli jsme nepříjemní, důrazní a vycházeli jsme ze zodpovědné obrany. Měli jsme hodně šancí, kdy jsme mohli rozhodnout a brát tři body, ale Kometa je silný soupeř a ukázala sílu," uvedl asistent domácího kouče Jan Šťastný.

Hlavní postavu v dresu Komety v pátek představoval útočník Kvapil. Ve druhé třetině nejprve zahájil stíhací jízdu po nepovedené první třetině, kterou jeho tým prohrál 0:2, a dvě minuty před koncem zařídil šikovnou žabičkou přes gólmana srovnání na 3:3 a prodloužení. „V první třetině jsme měli špatný pohyb a nechali jsme se trošku uspat výbornou defenzivou domácích. Potom jsme se probrali a jsem moc rád, že jsme ve třetí třetině srovnali ze stavu 1:3. V prodloužení se pak naši dva hráči srazili a dostali jsme gól
z přečíslení," utrousil Haken.

To stejné, co se dá říct
o Kvapilovi, platí v chomutovském dresu pro kapitána Pirátů Michala Vondrku. Taktéž dal první a poslední gól svého týmu, bonus však představuje fakt, že jeho zásah v první minutě prodloužení byl vítězný. „Trochu nás mrzí závěr, ale na druhou stranu jsme v prodloužení získali druhý bod. Kdyby nám to někdo řekl před zápasem, tak dva body bereme," tvrdil Šťastný.

Brňané se v dalším kole představí už v neděli doma. Od pěti hodin odpoledne hostí sedmou Olomouc.

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 4:3 pr. (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Vondrka (Huml), 15. Skokan (Kämpf), 28. Poletín (Račuk, Flemming), 61. Vondrka (Huml) - 22. M. Kvapil (M. Erat), 44. Zaťovič (O. Němec, Vejmelka), 59. M. Kvapil (M. Erat, O. Němec). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 9:9, navíc Poletín - Vincour oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5077.

Chomutov: Laco - Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, J. Mrázek - Račuk, Huml, Vondrka - D. Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Skokan, Kämpf, Poletín - Hřebejk, Šťovíček, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, L. Zábranský ml. - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, Čermák, J. Káňa - Dostálek, J. Hruška, Dočekal - Kratochvíl. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Autor: ČTK

14.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Za zločin přišel trest: Zbrojovku čeká boj o udržení

Brno /INFOGRAFIKA/ - Pro vedení brněnského fotbalového klubu přichází po zpackaném podzimu rozhodující fáze sezony. V zimní přestávce potřebuje Zbrojovka ulovit posily, které ji zvednou ze čtrnácté pozice v první lize.

AKTUALIZUJEME

Přítele své sestry střelil do obličeje, úmyslně, tvrdí obžaloba

Brno - Přítele své sestry střelil jednadvacetiletý muž v Cetkovicích na Blanensku podle obžaloby do obličeje, u brněnského krajského soudu se v úterý zpovídá z pokusu o vraždu. Mladíkovi hrozí 10 až 18 let vězení. Muž popírá, že by střílel úmyslně. Poškozený a jeho matka žádají jako odškodné celkem 11 milionů korun.