Kometa v play out poprvé prohrála. V Kladně

Kladno, Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Ani potřetí v sezoně brněnští hokejisté body v Kladně neurvali. Kometa poprvé v extraligovém play out prohrála, její pětizápasovou vítěznou šňůru přerušili Středočeši výhrou 3:1.

21.3.2010
4 fotografie

Brněnská Kometa podlehla Kladnu 1:3.Foto: DENÍK/Josef Procházka

Nováček soutěže však nadále zůstává v čele skupiny o udržení. Od barážové pozice, na níž poprvé spadl mistr z Karlových Varů, jej dělí osm bodů. Mužstva v honbě za záchranou odehrají ještě šest utkání.

Kometa tentokrát marně hledala střeleckou pohodu z předchozích zápasů, i díky tomu kladenští hokejisté ovládli šestý zápas z posledních sedmi a utíkají barážovým starostem.

„Chyběl nám důraz při střelbě. Vždyť Cikánek měl ve druhé části tři zásahy,“ posteskl si brněnský kouč Vladimír Jeřábek.

K výhře nad Brnem kladenské hráče posunuly dva klíčové okamžiky. V polovině zápasu si domácí poradili s dvojnásobnou přesilovkou a Kalla po Tomanově přihrávce zvyšoval na 2:0. Na začátku třetí třetiny pak přestáli brněnský tlak i Humlovo snížení a Valský v 51. minutě definitivně pojistil vítězství. „Rozhodli jsme v přesilovkách. Od toho se dnešní utkání odvíjejí. Na jejich neproměňování jsme právě v Brně dvakrát doplatili,“ vzpomněl si kladenský kouč Otakar Vejvoda.

„My jsme jsme je tentokrát dobře nehráli,“ dodal jeho protějšek.

Kometa se v začátku třetí části ještě vrhla do útoku. Ve 43. minutě nachytal kladenského gólmana Huml, jehož střela prošla Cikánkovi mezi betony a dokutálela se za čáru. O šanci na zvrat se však Brňané připravili sami. V 51. minutě zaspali v obranném pásmu a Valský je nekompromisní střelou potrestal. „Přesně tak důrazné zakončení nám v tomto utkání chybělo,“ všiml brněnský kouč.

Jeřábkovi svěřenci chtěli ještě otočit výsledek, ale o soustavnější tlak je připravila vyloučení v závěru zápasu.

Kometa musí rychle skousnout první porážku po šestnácti dnech, bohatý program play out pokračuje už v úterý, kdy Brňané hostí Mladou Boleslav. Pokud zvítězí, mohou být jednou nohou v dalším extraligovém ročníku…

TOMÁŠ SVOBODA
RUDOLF MUZIKA

21.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
Ilustrační snímek.

Hasiči vyjížděli k popadaným stromům. Výstraha před silným větrem stále trvá

Tramvaj přejela mladého muže u brněnského Ústředního hřbitova.
4

Tramvaj přejela muže ležícího na kolejích. Amputovala mu obě nohy

V bývalém pivovaru chceme stavět domovy důchodců, má jasno vedení Brna

Brno – Desítky bytů místo dvou domovů důchodců v areálu bývalého pivovaru v brněnských Jehnicích soukromá firma nepostaví. Nechá si jen část pozemku pro výstavbu bytů, zbytek chce prodat městu. To totiž trvá na tom, že v místě musí vzniknout domov důchodců. „Projekt jsme ale ještě nepřevzali. Až developer nabídne rozumnou cenu, předložím návrh zastupitelstvu," oznámil náměstek primátora Petr Hladík.

Dříve ofenzivní mašiny, teď se na gól nadřou. Kometa hostí Třinec

Brno – V listopadu v Brně se utkaly ofenzivní mašiny hokejové extraligy. Kometa po 23. kole, kdy zdolala Třinec 3:2 po nájezdech, byla nejproduktivnější mužstvo s 88 góly. Třinec měl o dva duely víc, přesto ztrácel na Brňany osm zásahů.Před pátečním zápasem 49. kola, který začíná v šest hodin večer v DRFG Areně, je Kometa třetí nejgólovější a Třinec čtvrtý.

Hodonín – Zajímavou podívanou připravilo tání ledu v meandrech řeky Moravy. Ve středu se uvolněné ledové kry nahromadily u Rohatce, na druhý den se dostaly k hodonínskému jezu. „Kolem jedenácté dopoledne už směřovaly k Dunaji," uvedl provozovatel Přístaviště U Jezu František Ondruš.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZOVÁNO

Odejde, nebo zůstane? Brněnského útočníka Škodu nově lanaří čínský klub

Brno – Zůstane, nebo odejde? Otázka, která se v případě brněnského fotbalisty Michala Škody skloňuje od skončení podzimní části nejvyšší soutěže. Podle zjištění Brněnského deníku Rovnost se do hry o útočníka Zbrojovky tento týden vložil silný zájemce. Do svých služeb ho lanaří čínský klub Baoding Yingli Yitong.