Kometa v play out poprvé prohrála. V Kladně

Kladno, Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Ani potřetí v sezoně brněnští hokejisté body v Kladně neurvali. Kometa poprvé v extraligovém play out prohrála, její pětizápasovou vítěznou šňůru přerušili Středočeši výhrou 3:1.

21.3.2010

Brněnská Kometa podlehla Kladnu 1:3.Foto: DENÍK/Josef Procházka

Nováček soutěže však nadále zůstává v čele skupiny o udržení. Od barážové pozice, na níž poprvé spadl mistr z Karlových Varů, jej dělí osm bodů. Mužstva v honbě za záchranou odehrají ještě šest utkání.

Kometa tentokrát marně hledala střeleckou pohodu z předchozích zápasů, i díky tomu kladenští hokejisté ovládli šestý zápas z posledních sedmi a utíkají barážovým starostem.

„Chyběl nám důraz při střelbě. Vždyť Cikánek měl ve druhé části tři zásahy,“ posteskl si brněnský kouč Vladimír Jeřábek.

K výhře nad Brnem kladenské hráče posunuly dva klíčové okamžiky. V polovině zápasu si domácí poradili s dvojnásobnou přesilovkou a Kalla po Tomanově přihrávce zvyšoval na 2:0. Na začátku třetí třetiny pak přestáli brněnský tlak i Humlovo snížení a Valský v 51. minutě definitivně pojistil vítězství. „Rozhodli jsme v přesilovkách. Od toho se dnešní utkání odvíjejí. Na jejich neproměňování jsme právě v Brně dvakrát doplatili,“ vzpomněl si kladenský kouč Otakar Vejvoda.

„My jsme jsme je tentokrát dobře nehráli,“ dodal jeho protějšek.

Kometa se v začátku třetí části ještě vrhla do útoku. Ve 43. minutě nachytal kladenského gólmana Huml, jehož střela prošla Cikánkovi mezi betony a dokutálela se za čáru. O šanci na zvrat se však Brňané připravili sami. V 51. minutě zaspali v obranném pásmu a Valský je nekompromisní střelou potrestal. „Přesně tak důrazné zakončení nám v tomto utkání chybělo,“ všiml brněnský kouč.

Jeřábkovi svěřenci chtěli ještě otočit výsledek, ale o soustavnější tlak je připravila vyloučení v závěru zápasu.

Kometa musí rychle skousnout první porážku po šestnácti dnech, bohatý program play out pokračuje už v úterý, kdy Brňané hostí Mladou Boleslav. Pokud zvítězí, mohou být jednou nohou v dalším extraligovém ročníku…

TOMÁŠ SVOBODA
RUDOLF MUZIKA

21.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Místo oříšků dovážel muž do obchodů jen krabice. Aby si udržel přítelkyni

Brno – Majitel si objednal dodávku oříšků, tvrdil prodavačům podvodník. Místo nich však dovážel do cukráren a jiných obchodů v Brně a dalších městech jen prázdné krabice. Pětačtyřicetiletého muže, který byl dříve již několikrát trestaný, zadrželi brněnští policisté.

Rezidentní parkování v Brně se odkládá. Město nestihlo přípravy

Brno – Několik desítek minut objíždí každý večer Petr Bednář okolí svého bydliště v brněnské Grohově ulici, když hledá parkovací místo. Už v dubnu příštího roku mu mělo pomoci rezidentní parkování. Představitelé města jeho start ale odkládají až na září.