Holec zářil. Kometa veze ze Zlína dva body

Zlín, Brno /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ – Poprvé v sezoně porazil kouč Zdeněk Venera svého dřívějšího zaměstnavatele. Hokejisté brněnské Komety zvítězili ve Zlíně 3:2 v prodloužení. Výraznou měrou jim ke dvěma bodům pomohl útočník Miroslav Holec, který vstřelil dvě branky včetně té rozhodující.

15.1.2012 57

Radim Bičánek z Brna (vlevo) a Bedřich Köhler ze Zlína.Foto: Deník/Daniel Ostrčilík

Čtyřiadvacetiletý rychlík v čase 63:34 ukončil zápas po parádní individuální akci. V útočném pásmu se ladně obtočil kolem zlínského zadáka Zámorského a nadvakrát propálil gólmana Sedláčka.

„Kličku už jsem zkoušel v letní European Trophy, kde mi taky vyšla. Řekl jsem si, že se nebudu nikam hnát a zkusím otočku. Střela mi sice nesedla, ale dorážka jo,“ culil se hrdina zápasu.

Berani se tak před Kometou museli sklonit poprvé po čtyřech vítězných derby v řadě. „Chtěli jsme zápas dotáhnout do samostatných nájezdů, ale po hrubé chybě se nám to nepodařilo,“ zlobil se domácí asistent Josef Turek.

Odměna za trpělivost

Holec odměnil Brňany za trpělivost v utkání. Modrobílí museli v základní hrací době dvakrát dotahovat. Přestože v zápase ustáli šest oslabení, nevládly v moravské bitvě pěsti jako v posledním vzájemném střetnutí. „Bylo dané předem, že se do ničeho hnát nebudeme. Hrajeme o play off, ne abychom se s někým řezali,“ podotkl Holec.

Dva zlínští aktéři listopadové hromadné bitky se tentokrát zaskvěli hned v úvodu. Domácí kapitán Petr Čajánek přihrál už ve druhé minutě Petru Kubišovi, který doklepl puk do odkryté branky. „Chtěli jsme chytit začátek, což se bohužel nepovedlo,“ okomentoval úvod brněnský asistent Lubomír Oslizlo.

Hrdina Holec

Hostující mužstvo se však úvodním gólem nenechalo rozházet. Dál zodpovědně bránilo a v desáté minutě srovnal Holec, který přispěchal s nechytatelnou dorážkou. Krátce na to se berani radovali z druhého gólu, sudí jej však kvůli vysoké holi neuznali. Ve 24. minutě poslal domácí znovu do vedení Bedřich Köhler.

Brněnské mužstvo se však nevzdalo a také díky pozornému gólmanovi Jiřímu Trvajovi postupně přebíralo iniciativu. Deset minut před koncem zařídil Kometě vyrovnání stejně jako v minulém zápase Tomáš Svoboda, který také s dorážkou do prázdné brány neměl problémy. „Od poloviny zápasu jsme měli územní převahu. Sice jsme si nevypracovali vyložené šance, ale šli jsme štěstí naproti,“ potěšilo Oslizla.

Jeho tým zůstává v tabulce desátý o skóre před jedenáctým Litvínovem.

V prodloužení už měli hosté navrch a jejich převahu korunoval Holec.

PSG ZLÍN – KOMETA BRNO 2:3 v prodloužení (1:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Kubiš (Čajánek), 24. Köhler (Matějíček, Finsterle) – 10. Holec (Švrček), 50. T. Svoboda (Balej), 64. Holec. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Rozhodčí: Minář, Björk (Švédsko) – Hlavatý, Tošenovjan. Diváci: 5983.

PSG Zlín:
Sedláček – Zámorský, Linhart, Matějíček, Galvas, Tesařík, Řezníček – Důras, Leška, Köhler – Holík, Čajánek, Kubiš – Melenovský, Roman Vlach, O. Veselý – Ondráček, Honejsek, Finsterle. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.
Kometa Brno: Trvaj – Žižka, Kováčik, Bičánek, Švrček, Malec, Kadela – Dlouhý, Čermák, Jaroslav Svoboda – T. Svoboda, Divíšek, Zohorna – Holec, Petrovický, Erat – Balej, Koreis, Křivohlávek. Trenéři: Venera a Oslizlo.

TOMÁŠ SVOBODA
DANIEL OSTRČILÍK

Autor: Redakce

15.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 57

Pět tisíc domácností v Brně je stále bez internetu. Možná až do večera

Brno – Překopnutý hlavní optický kabel stále ztrpčuje život některým lidem, kteří mají internet od společnosti UPC. Přerušení spojení přišlo v pondělí odpoledne a dotklo se asi padesáti tisíc domácností v Brně a okolí, většina z nich už opět signál má. Přibližně tři až pět tisíc domácností je ale stále bez připojení. Podle mluvčího UPC Jaroslava Kolára se snaží společnost obnovit všechny služby do úterního poledne. Nelze ale vyloučit, že některé domácnosti budou bez internetu i déle.

Richard Müller v Brně: nová deska i šansony

Brno – V září vydal nové album a ještě za čerstva s ním vyrazil na koncertní šňůru po českých a moravských městech. V úterý večer se slovenský zpěvák Richard Müller vrací na prkna brněnského Janáčkova divadla, aby zde završil své tříměsíční „To nejlepší" turné.

OBRAZEM: Lucie Bílá a její hosté vystoupili v Brně

Brno – Na poklidnou vánoční atmosféru se mohli lidé naladit v pondělí večer v brněnské hale Vodova. Se svým slavnostním vánočním koncertem tam vystoupila Lucie Bílá. Zpěvačku doprovázela kapela Petra Maláska a nechyběli ani hosté.