Kometa porazila Liberec. Už je dvanáctá

Liberec, Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Brněnští extraligoví hokejisté vezou z Liberce výhru 2:0. Navýšili náskok na poslední místo

3.3.2010 6

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Nejzkušenější borec na ledě rozhodl upachtěný boj, ve kterém dlouho vládly obrany. Útočník Jiří Dopita změnil až po 47 minutách bezbrankové skóre zápasu mezi Libercem a Brnem. Hokejisté Komety si po 51. kole ze severu Čech vezou výhru 2:0, vítěznou pojistku hostů přidal v přesilovce čtyři minuty před koncem Jaroslav Svoboda.

Extraligový nováček potěšil stovku svých fanoušků v tygří aréně spolehlivým výkonem. K dobré práci v obraně přidal dvě branky a zase se o krůček přiblížil k záchraně v soutěži.

„Čekali jsme, že na nás soupeř v úvodních minutách vlítne. To jsme přečkali,“ mnul si ruce brněnský kouč Vladimír Jeřábek.

Brňané i po třítýdenní olympijské pauze udrželi dobrou formu a prodloužili sérii zápasů, v nichž zaznamenali alespoň bod, na devět. V tabulce poskočili na dvanáctou příčku před Mladou Boleslav. Navíc se bodově dotáhli na Karlovy Vary.

Naopak Liberec, který už má jistotu play off, před vrcholem sezony donutil své fanoušky k pískotu. V zápase se marně probíjel před brněnské zadáky a ani jednou ze střel nepřelstil hostujícího gólmana Jiřího Trvaje. Ten si připsal do statistik druhou vychytanou nulu v sezoně. „Kromě prvních sedmi minut jsme dneska nic nepředvedli. Jsme zklamání z výsledku, ale ještě více z předvedené hry a nasazení,“ kritizoval tým asistent libereckého kouče Filip Pešán.

Defenzivní taktika obou mužstev dlouho svazovala útočné choutky. Teprve třináct minut před koncem udělal brněnský Erat rychlý oblouček za brankou a nezištným pasem našel Dopitu, který rychlým švihem překonal Pince. „Ve druhé třetině jsme přidali, vytvořili solidní šance, ale z nich jsme se ještě neprosadili. Ve třetí třetině se nám to i díky štěstí podařilo,“ líčil Jeřábek.

Kometa letos porazila Tygry už potřetí a od baráže ji dělí solidních osm bodů. V pátek v posledním kole základní části přivítá dalšího soupeře pro play out. Karlovarské energetiky.