Kometa třemi góly v rozmezí od 26. do 35. minuty otočila utkání a díky skvělé pasáži porazila Karlovy Vary 3:2. Ve vyrovnané extraligové tabulce se po devátém kole sune nahoru, poskočila na devátou pozici.

Západočeši zůstávají poslední. „Ani jsme nečekali, že budeme mít v Brně tolik šancí, jenže v produktivitě jsme selhali. Potřebujeme každý bod a na krásu se nehraje,“ říkal karlovarský asistent Martin Pešout.

Jeho tým smutnil právem. V Kajot Areně domácím dlouho zatápěl. Modrobílí v úvodu energetikům nestačili v ničem a předvedli další tragickou první třetinu. Letos doma zatím prohráli všechny čtyři úvodní pasáže. „Počtvrté otáčíme po katastrofálním začátku. Máme před sebou ještě spoustu zápasů, a jestli budeme takhle začínat zápasy, do play off nepůjdeme,“ říkal nazlobený domácí útočník Radek Dlouhý.

I když na Brno udeřil podzim, v první pauze muselo být v domácí kabině horko. „Raději bych nekomentoval, jak to tam vypadalo,“ usmíval se útočník Miroslav Holec.

Bouřka viditelně pomohla. Trenéři kompletně zpřeházeli sestavu, zúžili ji na tři pětky a… „Na led přišel jiný tým. Dostali jsme se do tempa a po prvním gólu jsme se rozjeli,“ pochvaloval si útočník Jaroslav Svoboda.

K obratu zavelel v 26. minutě Holec. Ten se po přestávce posunul do elitní formace k Hubáčkovi a Pospíšilovi a bombou vymetl horní růžek Závorkovy branky. Navíc si připsal první extraligovou trefu za Brno. Modrobílým stačilo 62 sekund na dokonání obratu. Hruška krásně poslal do úniku Pospíšila, který nájezd zakončil povedeným blafákem. Smrtící devítiminutovku zakončil Dlouhý, jenž se trefil ve druhém zápase za sebou. „Jsem samozřejmě rád, ale nechápu, proč začínáme tak špatně,“ vracel se bojovný útočník k nepovedenému startu.

Ve třetí části se Kometa vrátila do útlumu, a především po druhé brance Melenovského se hodně strachovala o vedení. A Západočeši sahali po bodu. „Jenže jsme v zakončení selhali, neporadili jsme si s gólmanem Hovim,“ mrzelo Pešouta.

Brňané poprvé v sezoně doma zvítězili za tři body, přesto je trápilo memento ze špatných vstupů do zápasu. „Musíme začínat líp. Nejdeme do utkání tak koncentrování. Prohráváme buly, nepadáme do střel. Kdybychom v přestávce nepřeházeli sestavu, tak jsme nevyhráli,“ měl jasno Oslizlo. Už zítra v hodin pět odpoledne Kometa přivítá budějovický Mountfield.

Holec: Každé vyrovnání otočí poměry na ledě

Brno /ROZHOVOR/ - První domácí výhra hokejistů Komety se rodila podle tradičního scénáře. Po katastrofální úvodní třetině se ve druhé části hry Brno otočilo třemi góly. První kapku živé vody měl na svědomí Miroslav Holec, které prudkou ranou překonal brankáře Závorku. „Ještě chceme zvládnout nedělní zápas s Českými Budějovicemi,“ vyhlíží zítřejšího domácího soupeře hokejista, který oslavil premiérovou branku v dresu Komety.

Váš gól na 1:1 načal obrat. Co se ve druhé třetině změnilo kromě hry na tři útoky.
Začali jsme soupeře víc napadat. Jsem moc rád, že jsme ty góly za záda brankáře dostali.

Cítil jste váš gól jako obrovský impulz nejen pro vás, ale také pro celý tým?
Asi ano. Při každém vyrovnávacím gólu se poměry na ledě otočí. Ožili jsme všichni. Navíc hned vzápětí tam Pospec (Tomáš Pospíšil – pozn. red.) šoupnul druhý gól a rázem jsme byli na koni my.

Při úspěšné akci vám okamžitě blesklo hlavou, že musíte rovnou střílet?
Puk jel do rohu. Řekl jsem si, že pár branek už jsem z podobné pozice dal. Vzal jsem to rovnou z jednička nahoru na lapačku a vyšlo to. Jsme jedině rád.

První třetina se vám ale opět nepovedla. Zase jste ji prohráli. Co padalo za slova v kabině o první přestávce?
To si asi raději necháme pro sebe. (úsměv)

Kde je podle vás klíč k prolomení špatných začátků zápasu?
Vůbec netuším. Jdeme do zápasu s tím, že budeme makat jako naposledy ve Vítkovicích.

Nemůže to být nervozitou nových hráčů, pro které je atmosféra v hale svazující?
Já jsem tu hrál za Havlíčkův Brod i za Slavii a nikdy mi to nevadilo. Nikdy jsem nebyl nervózní. Právě naopak.

Pak je pro vás asi hodně namáhavé domácí zápasy otáčet.
Vždycky je těžké hrát za nepříznivého stavu. Teď nám to tam aspoň padalo, mohlo být hůř. Musíme tlačit, a když dostaneme další gól, tak se systém sesype jako domeček z karet. I v jiných zápasech jsme dokázali, že je dokážeme otočit.

Ve druhé třetině stáhli trenéři hru na tři útoky. Hrálo se vám pak líp?
Každý hráč z těch tří lajn je víc vytěžovaný. Za sebe můžu říct, že když mám dost prostoru, tak se cítím o hodně líp.

Dva zápasy se vám bodově povedly. Bude se vám teď hrát lépe.
Určitě. Ale ještě chceme zvládnout nedělní zápas s Českými Budějovicemi, protože tabulka strašně vyrovnaná.