Kometa přemohla německého mistra. V nájezdech

Brno – Dlouho se zdálo, že premiérová trefa sedmináctiletého forvarda Pavla Jenyše v seniorském dresu hokejové Komety bude na Eisbären Berlín stačit. Nakonec ale Brňané německého mistra v nedělním zápase European Trophy udolali až v nájezdech. „Cením si obranné hry, protože při hře pět na pět jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili," hodnotil vítězství 2:1 v nájezdech trenér Komety Vladimír Kýhos.

25.8.2013 AKTUALIZOVÁNO 25.8.2013

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/ Attila Racek

Jenyš nabídl domácím divákům v Kajot Areně jedinou gólovou radost v základní hrací době. Jeho tvrdá rána zapadla přesně pod víko. „Puk mám schovaný, zapisné mi ještě nehlásili, ale určitě něco přijde," smál se po utkání šťastný střelec.

O vítězství ale Kometa bojovala nad rámec šedesáti minut. V poslední minutě ji totiž při hře bez brankáře zaskočil TJ Mulock, který z ideální pozice mezi kruhy překonal střelou do horního rohu výtečně chytajícího brankáře Marka Čiliaka. „Stane se. Už jsme si asi mysleli, že máme utkání vyhrané. Ale jsem rád, že jsme je i tak nakonec zvládli," těšilo Jenyše.

O výhru se nakonec opět přičinil Čiliak, který v samostatných nájezdech vychytal všechny střelce hostů, kdežto v brněnském dresu uspěl Tomáš Svoboda. „Marek ukázal, že loňská povedená sezona v Třebíči nebyla náhoda. Ukázal se jako příjemné překvapení," pochválil gólmana Komety Kýhos.

Brněnského stratéga mrzelo, že jeho svěřenci neproměnili aspoň nějakou z řady příležitostí, které se jim za těsného stavu 1:0 nabízely. „Vstup do zápasu se nám povedl. Jenže když soupeře pět minut motáme v jeho pásmu a nedáme z toho gól, je to nešťastné. Můžeme střílet z pozic mezi kruhy a ještě hledáme hráče někde v rohu," mračil se Kýhos.

V dalších zápasech European Trophy se Kometa představí v severském dvojboji – v pátek na ledě švédské Luley a v sobotu na hřišti Kärpätu Oulu. V tabulce severské divize se po nedělním utkání Brňané posunuli na druhé místo právě za Luleu.

HC Kometa Brno – Eisbären Berlín 2:1 sn (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Jenyš (Němec, Dujsík), rozh. nájezd T. Svoboda – 60. Lalonde (Rankel). Rozhodčí: Polák, Homola – Skopal, Černý. Vyloučení: 7:9, navíc Weiss (Berlín) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2825.

Autor: Martin Vymyslický

25.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
Desítky nelegálních hracích automatů a pětatřicet tisíc korun zabavili celníci ve čtyřech kontrolovaných hernách v Brně za jednu noc.
11

Celníci v Brně zabavili třicítku nelegálních automatů

Přepadení zastavárny v brněnské Štefánikově ulici zachytila bezpečnostní kamera.

Horňácké slavnosti slaví 60 let. Festival v Brně připomene Mendela

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ – Pestrost lidových krojů, bohatý program, místní speciality od pečených až po tekuté a pohostinnost regionu na úpatí Bílých Karpat. To všechno nabízejí Horňácké slavnosti. Festival letos okoření oslavy šedesáti let od založení.

Kvůli bouřce hasiči v noci vyjížděli desetkrát

Jižní Morava – K desítce událostí v kraji museli ve čtvrtek v noci kvůli bouřce a silnému dešti vyjet jihomoravští hasiči. K vážnějším škodám ale podle nich nedošlo. V Jiříkovicích na Brněnsku hrozilo rozvodnění potoka.

Dálnice u Devíti křížů je hotová. Silničáři dokončili modernizaci

Jižní Morava /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Bez střihání pásky, jen zvednutí dopravního kuželu. Tak ve čtvrtek vypadalo zprovoznění sedmého zmodernizovaného úseku dálnice D1 u Devíti křížů na pomezí Jihomoravského kraje a Vysočiny. Přestavba nejstarší české dálnice tak má za sebou první třetinu.

Z Norska se vrací nejlepší střelec. Útočník Škoda pomůže Zbrojovce

Brno – Sice se pouze vrací z hostování, ale pro brněnský fotbalový celek jde o zvučnou posilu pro nadcházející ročník první ligy. Útočník Michal Škoda se v uplynulé sezoně stal nejlepším střelcem Zbrojovky s deseti brankami, přestože po čtyřech jarních duelech zamířil do Lilleströmu.