Kometa přilepila Boleslav na dno

Brno /FOTOGALERIE/ - Brno otočilo zápas s posledním týmem tabulky play out a výhrou 3:2 zvedlo náladu trojici reprezentantů.

18.3.2011

Kometa Brno v utkání s Mladou Boleslaví.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Nudná úvodní třetina, následně první svižný brněnský hokej v play out a na závěr parádní branky Komety. Takovou hokejovou nabídku si včera vychutnaly necelé tři tisícovky diváků v hale Rondo.

Kometa v sedmém kole záchranářské skupiny porazila Mladou Boleslav 3:2 a přidala další špendlík, který Středočechy drží na dně tabulky. Boleslav ztrácí na Kladno už šest bodů. „Měli jsme dost příležitostí v první třetině, ale žádnou jsme nevyužili. Pak nastoupilo úplně jiné Brno a přejelo nás. Pokud bude naděje, o záchranu zabojujeme,“ uvedl asistent trenéra Mladé Boleslavy Vladimír Hiadlovský

Brněnský hokejový večírek okořenila reprezentační nominace trojice hráčů Komety Petra Hubáčka, Marka Kvapila a Radka Dlouhého. „Hrálo se mi stejně, jako vždycky. Účast v národním týmu mě těší a jsem za šanci rád. Přinese mi úplně nové zkušenosti a pozitiva,“ povídal Dlouhý.

Přetahované bez zápletky přidala náboj až mladoboleslavská akce z 32. minuty, kdy se po dorážce radoval z vedoucí branky Lukáš Pabiška. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Přesnou střelou nad lapačku Marka Schwarze se o šest minut později blýsknul Petr Hubáček, který se před reprezentačními povinnostmi připomněl trenéru Aloisi Hadamczikovi.

Jenže brněnská úleva netrvala dlouho. Na srovnání stavu reagoval druhým zásahem večera Pabiška a Středočeši vedli 2:1. „Motivace proti Bolce je vyšší. Navíc nechceme domácí zápasy prohrávat. Všichni víme, jaké řeči kolují, když tým prohraje s někým, kdo bojuje o záchranu. Toho se chceme vyvarovat,“ prohlásil brněnský kapitán Hubáček.

Nepříznivý stav vyburcoval Brňany ke zlepšení výkonu. Bohužel také k vulgárním pokřikům na adresu hostů z řad skupiny nezletilých brněnských fandů.

Ve třetí třetině si Schwarz připadal jako na střelnici. Ze série brněnských šancí vyčnívala individuální akce, po které se z vyrovnání těšil Jozef Balej. Na 3:2 neméně povedenou bombou z pravého kruhu zvýšil Pavel Mojžíš. „Play out je liga odpadlíků, ale tento zápas nás vážně bavil a výhra nás kvůli lidem těší,“ doplnil Hubáček.

Autor: Marek Těšík

18.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
Lucie Šafářová.

Šafářová se stane světovou jedničkou ve čtyřhře

V pátek 18. srpna vjela u železniční stanice Olbramkostel na Znojemsku na železniční přejezd Octavia v době, kdy tudy projížděl motorový vlak. Při srážce zemřeli dva lidé, dítě ve vážném stavu transportovali záchranáři vrtulníkem do Brna.
24

Srážka auta a vlaku u Olbramkostela: dva lidé zemřeli, malá dívka bojuje o život

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Jižní Morava – Více zastánců než odpůrců mají krajské zásady územního rozvoje. Alespoň podle počtu obcí, které se připojily na stranu Jihomoravského kraje v žalobě na platnost územního plánu, kterou před měsícem podalo patnáct jihomoravských obcí přes advokátní kancelář Frank Bold.

Gott kvůli nemoci zrušil vystoupení v Brně. Na LétoFestu zazpívá Koller

Brno – Nezaměnitelný hlas Karla Gotta v sobotu nakonec nezazní na brněnském stadionu za Lužánkami. Nejznámější český zpěvák měl vystoupit pod širým nebem na festivalu LétoFest. Z důvodu nemoci a hlasové indispozice však svůj koncert zrušil. Místo Gotta zazpívá Brňanům David Koller. Fanoušci se těší taky na Wanastowi Vjecy nebo Marka Ztraceného.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Teror v Barceloně: Lidé se bojí zajít si i pro jídlo, říká Hodoňanka

Hodonín – S nervozitou sleduje vývoj události okolo teroristických útoků ve španělské Barceloně. Čeká na zprávy, píše si se známými. Třicetiletá Monika Baldriánová z Hodonína strávila na Pyrenejském poloostrově několik let. A přestože kontakt s lidmi z oblíbené země udržuje už jen na dálku, vraždění radikálů ji nesmírně zasáhlo.