Nudná úvodní třetina, následně první svižný brněnský hokej v play out a na závěr parádní branky Komety. Takovou hokejovou nabídku si včera vychutnaly necelé tři tisícovky diváků v hale Rondo.

Kometa v sedmém kole záchranářské skupiny porazila Mladou Boleslav 3:2 a přidala další špendlík, který Středočechy drží na dně tabulky. Boleslav ztrácí na Kladno už šest bodů. „Měli jsme dost příležitostí v první třetině, ale žádnou jsme nevyužili. Pak nastoupilo úplně jiné Brno a přejelo nás. Pokud bude naděje, o záchranu zabojujeme,“ uvedl asistent trenéra Mladé Boleslavy Vladimír Hiadlovský

Brněnský hokejový večírek okořenila reprezentační nominace trojice hráčů Komety Petra Hubáčka, Marka Kvapila a Radka Dlouhého. „Hrálo se mi stejně, jako vždycky. Účast v národním týmu mě těší a jsem za šanci rád. Přinese mi úplně nové zkušenosti a pozitiva,“ povídal Dlouhý.

Přetahované bez zápletky přidala náboj až mladoboleslavská akce z 32. minuty, kdy se po dorážce radoval z vedoucí branky Lukáš Pabiška. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Přesnou střelou nad lapačku Marka Schwarze se o šest minut později blýsknul Petr Hubáček, který se před reprezentačními povinnostmi připomněl trenéru Aloisi Hadamczikovi.

Jenže brněnská úleva netrvala dlouho. Na srovnání stavu reagoval druhým zásahem večera Pabiška a Středočeši vedli 2:1. „Motivace proti Bolce je vyšší. Navíc nechceme domácí zápasy prohrávat. Všichni víme, jaké řeči kolují, když tým prohraje s někým, kdo bojuje o záchranu. Toho se chceme vyvarovat,“ prohlásil brněnský kapitán Hubáček.

Nepříznivý stav vyburcoval Brňany ke zlepšení výkonu. Bohužel také k vulgárním pokřikům na adresu hostů z řad skupiny nezletilých brněnských fandů.

Ve třetí třetině si Schwarz připadal jako na střelnici. Ze série brněnských šancí vyčnívala individuální akce, po které se z vyrovnání těšil Jozef Balej. Na 3:2 neméně povedenou bombou z pravého kruhu zvýšil Pavel Mojžíš. „Play out je liga odpadlíků, ale tento zápas nás vážně bavil a výhra nás kvůli lidem těší,“ doplnil Hubáček.