Premiéra Kometě nevyšla. S Třincem prohrála 2:3

Brno /FOTOGALERIE/ – Hokejisté Třince obrali Brno ovšechny body, když vRondu zvítězili 3:2. Rozhodující branku vstřelil Krajíček.

17.9.2010 8
17 fotografií
Fanoušci Komety Brno.

Fanoušci Komety Brno.Foto: DENÍK/Attila Racek

Rozhovor s obráncem Stehlíkem čtěte ZDE

Filharmonie hrála vyprodanému Rondu k zahájení extraligové sezony, k bodům ale brněnským hokejistům nepomohla. Modrobílí prohráli v úvodním kole s Třincem 2:3.

Oceláři se mohou plácat po ramenou za nákup poslední posily v týmu. Finalista letošního Stanley Cupu Lukáš Krajíček s týmem absolvoval jen pár tréninků, přesto přesnou ranou ze 49. minuty rozhodl zápas. „Nevěděl jsem, co od sebe v prvním utkání očekávat, ale cítil jsem se dobře. Nakonec super,“ usmíval se bývalý hráč Philadelphie.

Kdoví jak by zápas dopadl, kdyby netrefil branku. Modrobílí se sice rozjížděli pomalu, prohrávali 0:2, ale ve třetí třetině na ledě rozpoutali útočnou smršť a zásluhou „neskutečné“ Stehlíkovy branky srovnali na 2:2. Exvítkovický zadák překvapil třineckého gólmana nahozením z nulového úhlu. „Známe se už z dětství. Věděl jsem, že někdy nedává pozor,“ usmíval se Stehlík.

Jeho kamarád však o pár minut později musel po srážce s Petrem Hubáčkem musel střídat. Studený Duba se však rychle stihl rozchytat. „Za stavu 2:2 jsme se zbytečně stáhli a zmatkovali jsme,“ všiml si zadák Krajíček.

Jenže Brno obrovský tlak nevyužilo, Dopita bombou trefil spojnici a Třinec rozhodl. Brněnští fandové však měli v úvodních dvou třetinách ke spokojenosti daleko. Domácí hráči začali s respektem, málo se tlačili do zakončení a Polák je už po dvou minutách potrestal. „Začali jsme hrát až po gólu na 0:1. Byli jsme zakřiknutí. Sasu chytil úvodní tři šance, ale čtvrtou střelu z dorážky už ne,“ líčil kouč Vladimír Jeřábek. „Až pak jsme se zvedli a rychle bruslili. Jenže Třinec pořád hrozil kontry, v tom je obrovský silný, dodal trenér.

Jeho tým často zmatkovitě zakládal útoky, měl tlak, ale nevyužil jej v zakončení. „Příště se musíme víc tlačit do střelby,“ opakoval obránce Richard Stehlík.

Kometa hraje už v neděli v Mladé Boleslavi. „Ještě se rozhodneme, jestli uděláme nějaké změny v sestavě,“ přemítal Jeřábek, kterého potěšil výkon třináctého útočníka Kamila Brabence. „Oživil Hruškovu řadu a hrál dobře,“ pochválil loňského kapitána.

HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 2:3
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1
muž zápasu: Krajíček
Brno: Hovi – Houdek, Bičánek, Mojžíš, Stehlík, Malec, Zubíček, Protivný – Erat, Dopita, Veselý – Veselý, Procházka, Hubáček – Jar. Svoboda, Huml, Kvapil – Jak. Svoboda, Hruška, Pospíšil – Brabenec. Trenér: Jeřábek.
Třinec: Hamerlík (47. Duba) – Hrabal, Zíb, Seman, Krajíček, Cartelli, Lojek – D. Květoň, Kohn, M. Růžička – Adamský, Peterek, L. Havel – Bonk, V. Polák, Varaďa – McGregor, Polanský, Hampl. Trenér: Marek.
Branky: 32. Jar. Svoboda (Kvapil), 44. Stehlík – 2. Polák (Cartelli), 29. Bonk (Polák, Varaďa), 49. Krajíček (Peterek). Rozhodčí: Hribík, Souček – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno)

Hamerlík si poranil páteř

Hokejisté Třince sice zvládli premiéru a z Brna si po výhře 3:2 vezou všechny body, ale úsměvy po utkání nehýřili. „Stínem zápasu je zranění gólmana Petera Hamerlíka. Má otřes mozku a zraněnou krční páteř. Musel v Brně zůstat v nemocnici,“ mrzelo třineckého kouče Pavla Marka.

Co se stalo? Brněnský útočník Petr Hubáček se ve 47. minutě na slovenského gólmana řítil z pravé strany, v pádu do něj však narazil a Hamerlík pak dlouho ležel v brance. „Někdo by se měl na ten zákrok podívat,“ zlobil se Marek.