Loňskou bilanci tří proher a pouze jedné výhry v prodloužení proti zlínskému rivalovi Kometa už nyní výrazně napravuje. Po
triumfu 5:3 v prvním kole zvládla i druhý duel.

První tři góly zápasu padly z přesilových her, v nichž se prosadil Ondřej Němec, hostující Petr Holík a Martin Zaťovič. „Narýsovala se mi krásná dálnice mezi kruhy na střelu. Kašík mi nechal místo nad lapačkou. Ale byla tam výborná práce Zati před brankou. Jsem rád, že se o přesilovky můžeme opřít," hlásil střelec úvodní trefy z páté minuty.

Zlín byl jedním z nejvíc nepříjemných mužstev, která se v Brně v této sezoně ukázala. Kometa po vyrovnání hostujícího útočníka Romana Vlacha ve druhé třetině na 2:2 musela zabrat. Pohlednou kombinaci s Markem Kvapilem zakončil Martin Erat a za 24 vteřin skóroval poprvé v extralize Tomáš Vincour. „Jsme hodně ofenzivní, a pak máme binec vzadu. Dva slepené góly rozhodly, ale Zlínu jsme dali moc prostoru a nemysleli na zadek," opakoval Němec bolístku posledních týdnů.

Kometu uklidnil Vincour, jenž z úhlu doklepl vyražený kotouč za záda Libora Kašíka. „Puk jsem dostal v šatně, určitě si ho někam dám," usmíval se forvard.

Zlín měl na třetí reakci v utkání celou poslední dvacetiminutovku. Brňané však už hru kontrolovali a dovedli zápas k výhře. „Zlín hrál na tři útoky a poté už neměl sílu výsledek otočit," povídal asistent kouče Komety Kamil Pokorný, jehož tým je o skóre druhý za Třincem.

Zlínu nepomohla ani čtyřminutová a poté dvouminutová přesilovka. „V Brně je těžké obracet výsledek," hlesl asistent hostujícího kouče Juraj Jurík.

Kometa Brno – PSG Zlín 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. O. Němec (M. Erat), 26. Zaťovič (M. Kvapil, M. Erat), 31. M. Erat (M. Kvapil, Štencel), 32. Vincour (Gulaši) – 18. P. Holík (Bukarts, Kotvan), 31. Vlach (Matějíček)

Rozhodčí: Pešina, Čech – Frodl, Zavřel

Diváci: 7700 (vyprodáno)

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, F. Král – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, Čermák ©, Vincour – Hruška, V. Němec, Haščák – J. Káňa, T. Havránek, Dočekal – Dvořák

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák ©, Blaťák, Bořuta, Žižka, Matějíček, Horák – Říčka, P. Holík, Bukarts – Chytil, Vlach, Honejsek – Goiš, Podešva, Kubiš – Popelka, Gago