Kometa smetla Budějovice. 4:0

Brno /FOTOGALERIE/ – Nadšený potlesk i chorály. Brno se v těchto dnech zase baví hokejem. Kometa v pátek sebevědomým způsobem zlikvidovala jednu z nejlepších obran v extralize. České Budějovice porazila 4:0. Modrobílí bodovali počtvrté v řadě a na elitní desítku ztrácejí už jen dva body.

6.1.2012 1
12 fotografií
Miroslav Holec a Radim Bičánek - Kometa Brno.

Miroslav Holec a Radim Bičánek - Kometa Brno.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Proti Jihočechům je opět fantasticky držel Jiří Trvaj, který si připsal další nulu vv sezoně.

V úvodní třetině měly oba soupeři minimum šancí. Začali hodně opatrně. Budějovice od úvodu dokazovaly, jak skvěle mají propracovanou obranu, a domácí se jen těžko prosazovali do zakončení. Nepomohla jim ani úvodní přesilovka, v níž neměli jedinou větší šanci.

Hostující tým si pozorně hlídal obranné pásmo a vyrážel do rychlých protiútoků. V sedmé minutě si zprava skvěle najel Peter Mikuš, a jeho tvrdou střelu gólman Trvaj jen s velkým vypětím sil vyrazil ramenem.

V Kajot Areně i nadále pokračoval nezáživný a taktikou svázaný hokej. Ve 13. minutě si zahrál přesilovku také Mountfield, ale vedl si stejně neúspěšně jako Brňané.

Ti se do výraznější šance prosadili až v samém závěru třetiny. Zohorna si krásně narazil puk o mantinel, obtočil se kolem obránce a jeho střela jen těsně minula branku. Před první pauzou dostala Kometa další přesilovku, ale i při solidním tlaku Kováře nepřekonala.

Modrobílí naskočili do druhé třetiny ještě v pěti proti čtyřem, na několik vteřin soupeře zamkli a jejich zámek vyústil štiplavou střelou Čermáka. Brno početní výhodu opět nevyužilo.

Ve 24. minutě se však domácí dočkali. Holec si po závaru před Kovářem zpracoval odražený puk za brankou a šikovně chtěl zasunout puk k odkryté tyčce. Kovář vyrazil znovu na Holce a ten už se nemýlil. Domácí se pak bránili v oslabení a úspěšně. Trvaj vyřešil hned několik nebezpečných situací.

Krátce před polovinou zápasu domácí fandové znovu roztočili své šály. Divíšek po vyhraném vhazovaní přiťukl Kováčikovi a ten dělovkou od modré propálil Kováře.

Brňany druhý gól nakopl ještě k lepšímu výkonu a najednou podnikali jeden útok za druhým. Bičánek trefil bombou do masky Kováře a ten se pak dlouho zvedal z ledu.

Za pár okamžiků Jaroslav Svoboda naservíroval překrásnou přihrávku Čermákovi, ten ale jen napálil budějovického gólmana. Domácí mužstvo pak mělo dvě přesilovky za sebou, ale nevyužilo je.

I do třetí třetiny vstoupilo dobře. Nejprve nezužitkoval krásnou individuální akci Zohorna, pak se však domácí radovali potřetí. Jakub Svoboda se pěkně natlačil před gólmana, Kovář puk vyrazil jen na hůl Divíška a ten zamířil přesně.

Budějovice se pak v přesilovce snažily vrátit do zápasu, ale Kometu fantastickými zákroky držel Trvaj. V 51. minutě domácí okusili lahůdku. Parádně vyřesili situaci tři na jednoho a jejich ťukes zakončil Zohorna střelou do odkryté branky.

V závěru ještě rozohnil hosty obránce Jiří Vašíček, který nevybíravě fauloval Kuchejdu a dostal trest ve hře. Domácím to však dojem ze zápasu nezkazilo. Zvítězili 4:0.

6.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
Bruslařskou dálnici na Brněnské přehradě využívají o víkendu davy lidí.
2 23

Bruslařská dálnice. Na přehradě si lidé užívali dvoukilometrového okruhu

Pozor. Řidičák musí na jižní Moravě vyměnit 82 tisíc lidí

Na ledě ve společném dresu. Hokejový tým tří univerzit sbírá podporu

Brno – HC Univerzita Brno. Tak by mohl znít název společného hokejového týmu hráčů z Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického a Mendelovy univerzity. Sportovci třech největších brněnských vysokých škol by pod jednotnou barvou dresu rádi bojovali v druhé lize.

Auto skončilo v řece. Nehoda uzavřela silnici mezi Bílovicemi a Adamovem

Bílovice nad Svitavou – Silnici mezi Bílovicemi nad Svitavou a Adamovem zablokovala v sobotu odpoledne dopravní nehoda. Krátce před druhou hodinou osobní auto sjelo do příkopu a skončilo v řece. Záchranáři odvezli do nemocnice jednu ženu. Podle prvních informací nejde o vážné zranění.

Jistota školky? Nově blízko domova. Brno zavede spádové oblasti

Brno – Každé ráno vyjíždí Martina Kratochvílová z brněnské Bystrce se svou čtyřletou dcerou. „Jelikož pracuji v centru, malou dávám do školky kousek od práce. Je to pro mě pohodlnější. Když skončím, dceru vyzvednu. Kdybych ji musela vyzvedávat v Bystrci, často bych to nestíhala," přiznala matka. Po zavedení takzvaných spádových oblastí, by Kratochvílová mohla mít s umístěním dcery v centru Brna problém. Při letošním zápise si rodiče sice mateřinku vyberou podle zaměření nebo kvality. Hlavním kritériem pro přijetí ale bude místo trvalého bydliště. Brno musí spádové oblasti zavést kvůli novele z ministerstva školství.