Kometa smetla Budějovice. 4:0

Brno /FOTOGALERIE/ – Nadšený potlesk i chorály. Brno se v těchto dnech zase baví hokejem. Kometa v pátek sebevědomým způsobem zlikvidovala jednu z nejlepších obran v extralize. České Budějovice porazila 4:0. Modrobílí bodovali počtvrté v řadě a na elitní desítku ztrácejí už jen dva body.

6.1.2012 1

Miroslav Holec a Radim Bičánek - Kometa Brno.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Proti Jihočechům je opět fantasticky držel Jiří Trvaj, který si připsal další nulu vv sezoně.

V úvodní třetině měly oba soupeři minimum šancí. Začali hodně opatrně. Budějovice od úvodu dokazovaly, jak skvěle mají propracovanou obranu, a domácí se jen těžko prosazovali do zakončení. Nepomohla jim ani úvodní přesilovka, v níž neměli jedinou větší šanci.

Hostující tým si pozorně hlídal obranné pásmo a vyrážel do rychlých protiútoků. V sedmé minutě si zprava skvěle najel Peter Mikuš, a jeho tvrdou střelu gólman Trvaj jen s velkým vypětím sil vyrazil ramenem.

V Kajot Areně i nadále pokračoval nezáživný a taktikou svázaný hokej. Ve 13. minutě si zahrál přesilovku také Mountfield, ale vedl si stejně neúspěšně jako Brňané.

Ti se do výraznější šance prosadili až v samém závěru třetiny. Zohorna si krásně narazil puk o mantinel, obtočil se kolem obránce a jeho střela jen těsně minula branku. Před první pauzou dostala Kometa další přesilovku, ale i při solidním tlaku Kováře nepřekonala.

Modrobílí naskočili do druhé třetiny ještě v pěti proti čtyřem, na několik vteřin soupeře zamkli a jejich zámek vyústil štiplavou střelou Čermáka. Brno početní výhodu opět nevyužilo.

Ve 24. minutě se však domácí dočkali. Holec si po závaru před Kovářem zpracoval odražený puk za brankou a šikovně chtěl zasunout puk k odkryté tyčce. Kovář vyrazil znovu na Holce a ten už se nemýlil. Domácí se pak bránili v oslabení a úspěšně. Trvaj vyřešil hned několik nebezpečných situací.

Krátce před polovinou zápasu domácí fandové znovu roztočili své šály. Divíšek po vyhraném vhazovaní přiťukl Kováčikovi a ten dělovkou od modré propálil Kováře.

Brňany druhý gól nakopl ještě k lepšímu výkonu a najednou podnikali jeden útok za druhým. Bičánek trefil bombou do masky Kováře a ten se pak dlouho zvedal z ledu.

Za pár okamžiků Jaroslav Svoboda naservíroval překrásnou přihrávku Čermákovi, ten ale jen napálil budějovického gólmana. Domácí mužstvo pak mělo dvě přesilovky za sebou, ale nevyužilo je.

I do třetí třetiny vstoupilo dobře. Nejprve nezužitkoval krásnou individuální akci Zohorna, pak se však domácí radovali potřetí. Jakub Svoboda se pěkně natlačil před gólmana, Kovář puk vyrazil jen na hůl Divíška a ten zamířil přesně.

Budějovice se pak v přesilovce snažily vrátit do zápasu, ale Kometu fantastickými zákroky držel Trvaj. V 51. minutě domácí okusili lahůdku. Parádně vyřesili situaci tři na jednoho a jejich ťukes zakončil Zohorna střelou do odkryté branky.

V závěru ještě rozohnil hosty obránce Jiří Vašíček, který nevybíravě fauloval Kuchejdu a dostal trest ve hře. Domácím to však dojem ze zápasu nezkazilo. Zvítězili 4:0.

6.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

Místo oříšků dovážel muž do obchodů jen krabice. Aby si udržel přítelkyni

Brno – Majitel si objednal dodávku oříšků, tvrdil prodavačům podvodník. Místo nich však dovážel do cukráren a jiných obchodů v Brně a dalších městech jen prázdné krabice. Pětačtyřicetiletého muže, který byl dříve již několikrát trestaný, zadrželi brněnští policisté.

Rezidentní parkování v Brně se odkládá. Město nestihlo přípravy

Brno – Několik desítek minut objíždí každý večer Petr Bednář okolí svého bydliště v brněnské Grohově ulici, když hledá parkovací místo. Už v dubnu příštího roku mu mělo pomoci rezidentní parkování. Představitelé města jeho start ale odkládají až na září.