Kometa s Plzní: znovu prohra o gól

Plzeň, Brno /ANKETA, FOTOGALERIE/ - Podobný průběh a nakonec těsná porážka. Hokejisté brněnské Komety nakročili do druhé čtvrtiny hokejové extraligy stejně, jak soutěž letos načali. S Plzní i podruhé prohráli 1:2.

9.10.2009 3
12 fotografií
Hokej Plzeň vs. Brno

Hokej Plzeň vs. BrnoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Vážení čtenáři, hlasujte v pravidelné anketě v pravém sloupci. Konečné výsledky ankety, která skončí v neděli ve 20:00, najdete v pondělním vydání Brněnského deníku Rovnost.

Západočeši rozhodli dvěma brankami při nestandardním počtu hráčů na ledě. V první třetině jim při vlastní přesilovce školáckou hrubkou daroval gól Radim Bičánek. Rozhodující úder zasadil Brňanům v početní výhodě Vlasák, který po závaru doklepával puk do odkryté části Trvajovy klece.

„Po fyzické i psychické stránce to bylo mnohem těžší utkání, než se může zdát. Hráli jsme sice s posledním, ale na druhé straně nyní posíleným a odolným týmem. Brno disponuje výbornou defenzivou podpořenou brankářem Trvajem,“ hodnotil výhru plzeňský kouč Marian Jelínek.

Brněnský brankář předvedl další ze skvělých výkonů a dlouho udržoval Kometě bodovou naději. „Je pravda, že jsem byl hlavně ve druhé třetině v permanentním pohybu. Škoda, že jsme nakonec neudělali ani bod,“ posteskl si po zápase hostující brankář.

Jeho tým v Plzni nesehrál špatnou partii, přesto ve většině zápasu odolával výpadům domácích hokejistů, které opět vedla za výhrou brilantní Strakova formace. „Plzeň na nás podle očekávání vyrukovala s agresivním přímočarým hokejem. My jsme dlouho odolávali, ale pak jsme domácím nabídli první gól fatální chybou při vlastní přesilovce. Soupeře jsme nedostali pod tlak a naše střelba byla tristní,“ kritizoval své svěřence brněnský asistent Václav Baďouček.

Brněnští hokejisté sice dokázali reagovat na plzeňskou úvodní branku. Erat v 15. minutě nadvakrát šikovně překonal Salfického. Jenže po druhé plzeňské brance už nenašli další síly na vyrovnání. Závěr navíc po Brabencově vyloučení dohrávali v oslabení. Kometa nenavázala na dvě vítězství a o zlepšení reputace se pokusí v neděli v domácí bitvě proti Litvínovu.

TOMÁŠ SVOBODA A KAREL ŠOPR

ANKETA

Byly poslední dobré výsledky Komety jen náhoda?

O Seniorbus je enormní zájem. Na jízdu lidé čekají i šest týdnů

Brno /FOTOGALERIE/ – Seniorbus, který usnadňuje cestování brněnským seniorům či lidem s postižením, jezdí už půl roku. Měsíčně přepraví okolo devíti stovek lidí. „U pětaosmdesáti procent cestujících jde o seniory, zbylých patnáct tvoří lidé se zdravotním postižením," vyčíslila mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Lukšová.

Učí děti zpívat, celému souboru ušila kroje

Bílovice nad Svitavou - Osmnáctým rokem zpívají děti koledy ve folklorním souboru Bystrouška pod vedením Bohuslavy Hamákové. Letos se zpěvem a tancem připojí k akci Česko zpívá koledy pořádané Deníkem po celé republice. Společně s pěveckým sborem Bach a divadelním spolkem Bota rozezní Bystrouška své hlasy v Bílovicích nad Svitavou na Brněnsku potřetí.

Odejde Zbrojovce snajpr? Útočník Škoda je v kurzu

Brno - Na podzim nastřílel deset branek, vyšvihl se do čela pořadí kanonýrů vedle renomovaného Davida Lafaty. Brněnský fotbalista Michal Škoda se v zimním přestupovém období patrně stane horkým zbožím. Už kolem něj také někteří zájemci krouží. „Mám nějaké informace od manažera, ale spíš čekám na něco konkrétního, zatím je to jen oťukávání, což moc neřeším," odvětil Deníku Rovnost útočník Zbrojovky.