Kometa sbírá body venku

Karlovy Vary, Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Brněnští hokejisté zvládli další přímý souboj o play off. Poprvé v sezoně porazili Karlovy Vary. Na jejich ledě zvítězili 4:2.

23.1.2011 5

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Kometě se nedaří v domácím kotli, tak důležité body sbírá venku. Brněnští hokejisté po vítězství v Litvínově zvládli další přímý souboj o play off. Poprvé sezoně porazili Karlovy Vary. Nad energetiky zvítězili 4:2 a přeskočili je v tabulce. Osm kol před koncem základní části jsou osmí. „Po prohraném zápase se Zlínem jsme měli jasný cíl. Uhrát alespoň nějaký bod. Hráčům děkuji za trpělivý, zodpovědný a bojovný výkon,“ radoval se brněnský kouč Ladislav Lubina.

Jeho parta na západě Čech vedla už 3:0, Západočeši se ale zvedli díky přesilovkám a Kumstát ve 48. minutě snižoval na 2:3. Další faul celý zápas rozsekl. Domácí útočník Rastislav Dej způsobil brněnskému Stehlíkovi krvavý šrám v obličeji a dostal od rozhodčích čtyři minuty. A brněnský kanonýr Hruška vyloučení potrestal, když pohotově dorazil Eratovu od modré. „Naše hra má v současné době několik problémů. Za prvé nám v mužstvu chybí vyložený střelec, který při hře pět na pět dokáže chladnokrevně zakončit. Dále je to nedůraz před naší brankou, dva góly jsme dnes dostali z dorážek, ať už tam byl Michal Dobroň nebo Kuba Čutta,“ postěžoval si domácí kouč Antonín Stavjaňa.

Kometa efektivně trestala fauly soupeře, využila hned tři přesilovky. Podobně jako v Litvínově přestála úvodní tlak soupeře a v 6. minutě poprvé udeřila. Šťastnou přesilovkovou trefu si připsal Radim Bičánek. Jeho dělovka od modré se odrazila od zadního mantinelu a pak od betonu gólmana Sáblíka za brankovou čáru. Už za minutu Brňané vedli o dvě góly, když Hubáček uťal svůj gólový půst. Krátce po polovině zápasu vedla po další přesilovce a dorážce Veselého už 3:0.

Vary se ještě vrátily do zápasu díky brankám Pecha a Deje. „V té fázi jsme předváděli obrovské úsilí,“ zdůraznil Stavjaňa. Poslední slovo měl ale brněnský snajpr Hruška, který bodoval v desátém z posledních jedenácti utkání.

V další bitvě o play off Litvínov s novým koučem Vladimírem Kýhosem vydřel výhru 1:0 nad Plzní. Severočeši přesto zůstávají jedenáctí a na Kometu ztrácí čtyři body.

TOMÁŠ SVOBODA
JAN ČECH

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky: 38. Pech (Sailer) – 6. Bičánek (Veselý, Erat), 7. Hubáček (Širokovs, Procházka), 35. Veselý (Bičánek). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý – Bláha, Jelínek. Vyloučení: 6:6, navíc L. Klíma, Čutta (oba KV) 10 minut. Využití: 2:3. Diváci: 4370.

Karlovy Vary: Sáblík – Gřegořek, Dobroň, Nosek, Čutta, Sloboda, M. Rohan, Prošek, Přindiš – Košťál, Skuhravý, Kumstát – Zaťovič, Pech, Sailer – Dej, Kuběna, Skladaný – T. Rohan, T. Klíma, L. Klíma. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček, Kněžický.

Brno: Trvaj – Houdek, Stehlík, Bičánek, Protivný, Mojžíš, Malec – Veselý, Dopita, Erat – Kvapil, Hruška, Svoboda Jak. – Hubáček, Procházka, Širokovs – Brabenec, Huml, Dlouhý. Trenéři: Lubina, Číhal.