Do zápasu nevstoupili přitom nejlíp. S napadáním Jihlavy se dost potýkali. „Byla to ta stará Kometa. Až pak jsem začali hrát pořádně,“ líčil trenér Komety Vladimír Kýhos.

Zážeh dobrého výkonu přišel v šestnácté minutě. Přesilovka a zakončení Klimta nastartovalo domácí k velkému tlaku.

Po přestávce z něj těžil nejdřív Lipina, který trefoval odkrytou branku, a Barus, kterému zase krásně připravil gólovku štírek Vondráček.

„Pak jsme ale trochu polevili a nechali Jihlavu moc hrát. Musím poděkovat Pavlovi Maláčovi, který nás hodně podržel. Bylo tam několik situací, kdy vychytal vyložené šance soupeře,“ sklonil se Kýhos před staronovým brankářem Komety. V dalším utkání se ale na oblíbence brněnského publika nejspíš nebude moci spolehnout. Maláč by měl chytat za Hodonín.

„To bude těžké. Jarina by ještě chytat neměl, potřebujeme ho na play­off a nenecháme ho nastoupit, dokud nebude zcela v pořádku. Hrozil mu zápal plic a s tím si nechceme zahrávat,“ vysvětlil Kýhos.

Kometa dokázala ve třetí třetině dotáhnout výsledek k jasnému výsledku. Navíc bez střelce a kapitána Pavla Vostřáka. Jeho funkci převzal Miroslav Barus. „Máme teď prakticky pět lajn, tak jsme chtěli vyzkoušet jiné hráče a zrovna to padlo na Pavla Vostřáka, že bude sedět,“ uvedl Kýhos.

Vítězství je pro Kometu cenné hlavně proto, že přišlo po třech porážkách v řadě. „Ty zápasy jsme si prohráli sami a museli jsme pak strávit hodně času u videa. Teď by to snad mohlo hráčům spravit sebevědomí,“ věří Kýhos.

Maláč: Chytat doma byl zvláštní pocit

Napodruhé už si to užil naplno. Po necelém roce se gólman Pavel Maláč vrátil do branky Komety a po porážce v Olomouci tentokrát slavil jasné vítězství nad Jihlavou. A nejen z nostalgie diváci často vyvolávali jeho jméno. Maláčovi zápas vyšel a své spoluhráče několikrát hodně podržel.

Jaký byl návrat do Ronda po jedenácti měsících?
Bylo to zvláštní, ale těšil jsem se na to. Jsem rád, že jsem si zase mohl zahrát doma.

Diváci na vás nezapomněli a po zápase si vás vyvolali z kabiny. Jak jste si děkovačku vychutnal?
Užil jsem si ji hodně, i když to byl zase docela zvláštní pocit takhle po roce. Ale určitě to bylo famózní.

Ze zápasu v Olomouci jste moc nadšený nebyl. Jak byste zhodnotil ten s Jihlavou?
První třetina byla hodně opatrná. Bylo dobře, že jsme se dostali do vedení. Za stavu 3:0 jsme trochu polevili a začali dělat zmatky. Ve třetí třetině už jsme to zase kontrolovali, takže myslím, že můžeme být spokojení.

Zvlášť na konci druhé třetiny měla Jihlava dost šancí. Párkrát hodně vyložených. Jak se vám to chytalo?

Bylo tam toho dost (smích). Ale já stejně vždycky radši víc chytám, než abych tam jen tak stál. Jsem rád, že jsem mohl pomoct Kometě a že se konečně vyhrálo.

Jak to s vámi bude vypadat v sobotu, kdy hraje současně Kometa a váš Hodonín?Jde to mimo mě. Asi se teď kluby nějak domlouvají, ale já to nijak neovlivním. Budu čekat, jak to dopadne. Buď budu chytat za Hodonín, nebo tady.