Kometa se zlobí: V Hradci rozhodl videorozhodčí

Hradec Králové, Brno – Tři třetiny, tři rychlé góly hokejistů Hradce Králové. Jenom dvě odpovědi brněnské Komety. A jedna sporně neuznaná branka, která mohla výrazně změnit vývoj utkání. Tak vypadal zápas třináctého extraligového kola. Zatímco v prvních dvou dvacetiminutovkách dokázali brněnští hokejisté na trefy domácích za tři minuty reagovat, na gól Tomáše Knotka z čtyřiačtyřicáté minuty už odpověď nenašli.

17.10.2014 10

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

S dvanácti body tak zůstávají na předposledním místě čtrnáctičlenné tabulky. Na poslední Zlín už mají jen tříbodový náskok.

Brňané se přitom na chvíli málem dostali v zápase do vedení. Na konci druhé třetiny rozhodčí takřka čtvrt hodiny zkoumali, zda přešel puk brankovou čáru poté, co domácímu gólmanovi Pavlu Kantorovi vypadla z výstroje rána od modré čáry. „Bohužel rozhodl neuznaný gól. Nevím, kdo ho uznal, asi funkcionáři. Mají tři kamery za bránou a trvá to takhle dlouho. Vůbec to nechápu," rozčiloval se brněnský trenér Vladimír Kýhos po zápase.

Důležitost rozhodnutí videorozhodčího vnímal i brněnský obránce Ondřej Dlapa. „Ten moment rozhodl, dnes jsme měli na to vyhrát. Za náš výkon se nemusíme stydět," hledal pozitiva na prohraném zápase dvaadvacetiletý zadák.

Brno tak po výhrách nad Mladou Boleslaví a pražskou Slavií tentokrát odešlo z ledu poražené. Oproti období, kdy prohrálo šest zápasů v řadě, však předvedlo o poznání lepší výkon. „Jestli existuje něco jako vydřený zápas, bylo to tentokrát," ocenil jihomoravský klub i hlavní trenér hradeckého Mountfieldu Peter Draisaitl.

Po vyhraném utkání byl paradoxně nespokojenější s výkonem svých svěřenců německý kouč. „Hodně jsme dřeli, ale ve špatných prostorech. Špatně jsme napadali, nebyli jsme na jedné vlně. Hledali jsme cestu, jak vyhrát zápas. Měli jsme štěstí, Kantor taky něco chytil," zhodnotil Draisaitl zápas, ve kterém si Východočeši připsali už čtvrté vítězství v řadě.

Prohrou na východě Čech ukončila Kometa první čtvrtinu extraligové sezony, ze které ji ještě chybí odehrát odložený domácí zápas se Zlínem. Druhou část ročníku načnou Brňané nedělním domácím utkáním proti osmému Liberci, který v prvním kole porazili 5:3. Tehdy ještě Bílé Tygry vedl Pavel Hynek, kterého na trenérské pozici nahradil brněnský rodák Rostislav Čada.

13. kolo hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Kudrna (Mertl), 25. Šimánek (Kudrna), 44. T. Knotek (Skokan, Dej) - 6. Ton (Kempný), 28. L. Čermák (Burian). Rozhodčí: Turčan, Úlehla - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 5293.

Sestavy:
Hradec Králové: Kantor - Vydarený, Slovák, Dietz, Pláněk, Vašíček, Frühauf - Kudrna, Mertl, Šimánek - Skokan, Kukumberg, Dej - Pospíšil, T. Knotek, Červený - P. Beránek, Kopta, Nedvídek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Malec - Ton, V. Němec, J. Hruška - T. Svoboda, L. Čermák, Dočekal - Vondráček, Koreis, Burian - P. Mrázek, Kusko, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

Autor: David Nekvinda

17.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 10

Učí děti zpívat, celému souboru ušila kroje

Bílovice nad Svitavou - Osmnáctým rokem zpívají děti koledy ve folklorním souboru Bystrouška pod vedením Bohuslavy Hamákové. Letos se zpěvem a tancem připojí k akci Česko zpívá koledy pořádané Deníkem po celé republice. Společně s pěveckým sborem Bach a divadelním spolkem Bota rozezní Bystrouška své hlasy v Bílovicích nad Svitavou na Brněnsku potřetí.

Odejde Zbrojovce snajpr? Útočník Škoda je v kurzu

Brno - Na podzim nastřílel deset branek, vyšvihl se do čela pořadí kanonýrů vedle renomovaného Davida Lafaty. Brněnský fotbalista Michal Škoda se v zimním přestupovém období patrně stane horkým zbožím. Už kolem něj také někteří zájemci krouží. „Mám nějaké informace od manažera, ale spíš čekám na něco konkrétního, zatím je to jen oťukávání, což moc neřeším," odvětil Deníku Rovnost útočník Zbrojovky.