Kometa si odvezla ze Sparty nulu

Praha, Brno – Brněnští hokejisté vstoupili do nového týdne porážkou v Praze. Sparťanům nedali ani branku a prohráli 0:3.

1.11.2011 14

Hokejisté Komety v utkání s pražskou Spartou.Foto: DENÍK/Attila Racek

Kometa pokračuje ve střídání hokejových nálad. Po vysokých výhrách v Plzni a s Litvínovem vstoupila do dalšího týdne špatně. Na stadionu pražské Sparty tentokrát nevstřelila ani gól a prohrála 0:3.

Modrobílí se přitom rivalovi ve většině zápasu minimálně vyrovnali, jenže na domácího gólmana Martina Faltera nevyzráli ani z nejvyloženějších pozic. „Právě díky jeho výbornému výkonu jsme udrželi nulu. Vyřešil několik hodně složitých situací a samozřejmě mu pomohli i spoluhráči,“ pochvaloval si domácí kouč Josef Jandač.

O brněnském střeleckém zmaru svědčila prostřední třetina. Pražany v ní přestříleli 11:4, přesto dostali rozhodující trefu.

Šťastná trefa

Ve 37. minutě slavil první extraligový zásah Miroslav Forman, když jeho střelu tečoval brněnský obránce Žižka a puk obloučkem zaplul za záda hostujícího brankáře Hoviho. „Až do prvního gólu spíše převládaly u obou mužstev obrany nad útoky. Myslím si, že to tentokrát byla otázka první branky, bohužel jsme ji dostali my,“ posteskl si hostující trenér Zdeněk Venera.

Kometa aktivně napadala, v některých fázích zápasu Pražany zatlačila v pásmu a dostávala se i do šancí. Jenže jí tentokrát v koncovce scházel důraz a chladnokrevnost z posledních duelů. „Vytvořili jsme si dost tutovek, ale nedokázali jsme skórovat. Znemožnil nám to i gólman Falter, který chytal výborně,“ dodal Venera.

Brňané mohli nad zákroky sparťanského mladíka jen bezmocně lomit rukama. Už v první třetině nezakončil dobře samostatný únik Pospíšil a neprosadil se ani v dobrých pozicích ve druhé třetině. V tutovkách selhali také Jankovič, Hubáček a Žižka. „Soupeř ukázal v předchozích zápasech formu a předvedl tady dobře organizovanou obranu. Myslím, že první gól udal ráz utkání,“ líčil Jandač.

Sparta byla efektivní i v poslední části hry. Když se za stavu 1:0 dostávala pod tlak, Broš si ve 49. minutě v brněnském obranném pásmu pohrál s obránci i Hovim a po kličce zasunul puk do odkryté branky. Tři minuty před koncem Brno definitivně umlčel Tenkrát a vyslal Spartu na druhé místo v tabulce. Kometa klesla na devátou pozici a v pátek si chce spravit v domácím utkání s Libercem.

18. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 37. Forman (Pacovský, Philipp), 49. Broš (Sersen), 58. Tenkrát (Ton, Bližňák). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 4505.
Sparta: Falter - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Husák, Kasík, Kučný, Philipp, D. Kočí - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Pacovský, Forman, Přibyl. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec - T. Pospíšil, Petrovický, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Čermák, Dlouhý - H. Zohorna, Holec (28. Jankovič), Jakub Svoboda - Erat, Koreis, Podkonický. Trenéři: Venera a Oslizlo.

1.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 14

Zátah revizorů v rozjezdech: Pozvracím vás, hrozil černý pasažér

Brno /REPORTÁŽ/ – Téměř prázdnými ulicemi nočního Brna se řítí potemnělý autobus. Navzdory tomu, že v něm sedí devět revizorů a osm strážníků, světla v kabině jsou zhasnutá. „Je to proto, aby působil nenápadně," vysvětluje mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Autobus totiž jede na další ze zátahů revizorů v nočních linkách, takzvaných rozjezdech. O víkendu při něm zkontrolovali dvanáct autobusů, chytli téměř sto černých pasažérů. Za jedinou noc revizoři dokáží zkontrolovat až devět set cestujících.