Hokejová Kometa vyrazila ke čtyřzápasové sérii na ledě soupeřů a hned v úvodní části svého výletu slavila úspěch. Po výhře a porážce se švédskými celky si dojela pro druhý úspěšný zápis do Liberce po vítězství 2:1. Rozhodující branka utkání European trophy padla podle nového trendu v přesilovce Brňanů. V přípravě už poosmé.

Domácí Bílí tygři nastoupila ke svému čtvrtému letnímu zápasu, evropskou soutěž okusili vůbec premiérově. Kometa na tom byla v obou statistikách o dvě utkání lépe. Větší rozehranost Jihomoravanů se ale projevila až po překonání opatrnější úvodní třetiny v podobě přesných tref letních posil Zohorny a Švrčka. V obou gólech měly prsty nové tváře Brna. Na první gól nahrával Švrček, tomu pak asistoval Pospíšil se Žižkou. „Sestava ještě není hotová, protože jsme ještě neviděli hrát Radima Hrušku. Přesilovkové formace taky ještě nemáme dořešené,“ vysvětloval i přes další úspěšný zásah v početní výhodě trenér Brňanů Zdeněk Venera.

Ze severu Čech se Kometa přesune do Alp. V Innsbrucku vyzve německý Mannheim, pak zamíří do Salzburku. Poslední venkovní zápas Brna uvidí Pardubice. „Chceme vyhrávat i venku. Snad přivezeme od soupeřů ještě další vítězství,“ narážel na další cestování modrobílého klubu Leoš Čermák. Ten před ruskou anabází oblékal právě dres severočeského klubu. Dalšímborcem s bohatou „libereckou“ minulostí byl na brněnské straně Andrej Podkonický.

Všechny tři evropské duely Venerova týmu se vyznačovaly vyrovnaným výsledkem. V Liberci domácí snížili pět minut před koncem zápasu, své šance do té doby končily na výborném Hovim. V přesilovce překonal finského brankáře Kudrna. Při náporu bílých tygrů poslední minutě ve stejné brance dokonce zvonila tyč.

Venera si zatím může stěžovat na absenci důležitých útočníků. „Dlouhý je taky zraněný, taky asi bude hrát kvalitně. Složení útoku ještě není kompletní, doufám, že se společně s Hruškou brzy zapojí. U Švaňhala to vypadá ještě na delší dobu, ale už pomalu začíná. Doufám, že zhruba dva poslední zápasy si zahrajeme v definitivním složení,“ přál si brněnský kouč.

S kompletní sestavou počítá až na duely s bratislavským Slovanem a Skalicí. Při domácím loučení s European Tour s Jokeritem a Mountfieldem ještě musí improvizovat.

Hokejová European Trophy – Jižní divize:
Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 55. Kudrna (Bortňák, Čakajík) – 26. Zohorna (Švrček), 40. Švrček (Pospíšil, Žižka). Rozhodčí: Hribik, Kalivoda – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1.
Sestavy:
Liberec: Vošvrda – Hay, Čakajík, Pavlů, Výtisk, Trončinský, Derner, Moravec, Holub – Kudrna, Vlach, Dušek – Bartovič, Vak, Špaček – Bárta, Urban, Vantuch – Klimenta, Bortňák, Víšek. Trenéři: Kalous a Pešán.
Brno: Hovi – Žižka, Švrček, Kempný, Bičánek, Valach, Malec, Koma, Ostrčil – Pospíšil, Podkonický, Jaroslav Svoboda – Erat, Holec, Hubáček – Zohorna, Koreis, Jakub Svoboda – Jurák, Křivohlávek, Jankovič. Trenéři: Venera a Oslizlo.