V závěru základní části dokázali po Chomutovu udolat dalšího žhavého uchazeče o extraligu, navíc utli ústeckou šňůru osmi vítězství v řadě. Kromě stylového zakončení dlouhodobé části mohli fanoušci slavit také magickou metu.

Brňané totiž těsnou výhrou dovršili hranici sta bodů. „Splnili jsme si malý tajný plán. Chtěli jsme udělat sto bodů, což se tu předtím nepodařilo,“ usmíval se brněnský trenér Vladimír Kýhos.

Jeho svěřenci na svém ledě odehráli zápas, který ve všech směrech připomínal play off: taktická bitva, pevné obrany a báječná atmosféra.

„Ústí je nejtěžší soupeř, kterého jsme letos potkali. Mají rychlý přístup k hráčům i těsnou obranu na hranici faulů,“ chválil Lvy Kýhos.

Domácí otevřeli skóre už ve 3. minutě, kdy skvělou souhru celé pětky završil Liščák.

Ofenzivní lavinu to ale rozhodně nespustilo. Naopak. Oba týmy předváděly obrannou zodpovědnou partii.

Severočeši dokázali zvrátit skóre, ale třetí třetina patřila opět domácím. Na zteč zavelel ve 43. minutě matador Černý, o pět minut později rozparádil diváky gólovým blafákem Sedlák, který tak ozdobil svůj skvělý výkon.

Kometa poprvé v sezoně dokázala skolit Ústí a její hráči si mohou až do úterý užívat zaslouženého volna. Pak už je čeká jiná písnička. Písnička s názvem play off…

HC Kometa Brno – HC Slovan Ústečtí Lvi 3:2
Třetiny: 1:1, 0:1, 2:0
Muž zápasu: Přemysl Sedlák
HC Kometa Brno: Hylák – Zubíček, David, Koma, Kántor, Houdek, Kempný, Morava, Křetínský – Haluza, Padělek, Polodna – Černý, Kostourek, Brabenec – Vondráček, Pucher, Dlouhý – Sedlák, Liščák, Klimt. Trenér: V. Kýhos.
HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický – Novotný, Tůma, Němeček, Macháček, Pojkar, Zeman – Hovorka, Špirko, Heřman – Čaloun, Šagát, Sklenička – Janků, Novák V., Hanzl – Šaffer, Havlíček, Kuchejda. Trenér: M. Hořava.
Branky a nahrávky: 3. Liščák (Klimt, Křetínský), 43. Černý (Kostourek), 48. Sedlák (Klimt, Morava) – 10. Heřman (Špirko, Němeček), 32. Sklenička (Macháček, Šagát). Rozhodčí: Šindler – Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).