První duel série začíná ve středu dvacet minut po páté hodině odpoledne. „Hraje se mi tam moc dobře. Soupeř má hlasité publikum, i když někdy trochu vulgární. Musíme se s tím poprat," burcuje útočník Komety Hynek Zohorna.

Doma se vyhrává
- Vzájemné duely od doby Hradce Králové v extralize v roce 2013:
· V Brně – osm výher Komety za tři body
· V Hradci Králové – čtyři výhry za tři body a jedna v prodloužení pro Hradec. Kometa dvě výhry za tři body, jedna po nájezdech.

- Termíny série:
1. a 2. zápas – ve středu a ve čtvrtek v Hradci Králové
3. a 4. zápas – neděle a pondělí v Brně
Další termíny: 5. zápas – čtvrtek 6. dubna v Hradci Králové / 6. zápas – sobota 8. dubna v Brně / 7. zápas – pondělí 10. dubna v Hradci Králové
* utkání se hrají vždy v 17.20

Šestadvacetiletý forvard, který v Hradci Králové hokejově vyrůstal a hrál za juniory, v lednu pomohl hattrickem k výhře 4:3 v prodloužení, což byl třetí triumf Komety proti Mountfieldu ze čtyř vzájemných utkání v sezoně. „Bilance ze základní části je pryč, my jsme měli také negativní bilanci se Spartou a jak to dopadlo… Do hlav si to vůbec nedáváme," odmítá sezonní čísla asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Oba týmy propluly rychle přes čtvrtfinále, ačkoli hrály s kvalitními soupeři. Kometa přehrála pražskou Spartu 4:0 na zápasy, Hradec Králové si zajistil historicky premiérovou účast mezi nejlepší čtveřicí nejvyšší soutěže po triumfu 4:1 nad Litvínovem. „Hradec předvedl už minulou sezonu, že může být v top čtyřce. Má šikovné hráče, každý rok posiluje. Odehrál dobré zápasy s Litvínovem a v semifinále je zaslouženě," oceňuje soupeře Zohorna.

Východočechy zdobila defenziva – dvakrát Litvínovu povolili pouze jednu branku, ve druhém duelu série vychytal brankář Patrik Rybár dokonce nulu. „Na naší hře ze čtvrtfinále nebudeme nic radikálně měnit, jen přirozeně reagovat na vývoj," povídá trenér Mountfieldu Václav Sýkora.

Soupeř Brňanů zvládal standardní situace. V přesilovce má i díky technickým dovednostem veterána Jaroslava Bednáře úspěšnost využití přes 22 procent. Hradecké oslabení je nejlepší v play-off, Východočeši obdrželi dva góly. „Se Spartou jsme také dostali jen dvě branky v oslabení. Hradec hraje dobře do obrany, budeme se snažit prosadit," říká Pokorný, jehož tým předvedl proti Spartě příkladnou obětavost.

Kometě zatím chybí zraněný bek Jan Štencel a útočník Jan Káňa. Mountfield postrádá forvarda Rudolfa Červeného.

Pro zvětšení klikněte.Zdroj: DENÍK