V osmé minutě při špatném střídání domácích přihrál Jan Káňa Michalu Kempnému, který překvapil gólmana Chomutova.

Ve 24. minutě pak brněnský Tomáš Svoboda obral posledního muže domácí obrany a nekompromisně zavěsil.

I třetí branka padla poměrně překvapivě. Jakub Svoboda obehrál beka Pirátů a vymetl horní roh branky Matúše Kostúra.

V kleci Brňanů dostal znovu od začátku příležitost Marek Čiliak, který pochytal všech 42 střel Chomutova.

Tým trenéra Vladimíra Kýhose se v tabulce extraligy posunul zpět na třetí místo tabulky před pražskou Slavii.

16. kolo hokejové extraligy:

Piráti Chomutov – HC Kometa Brno 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kempný (J. Káňa II), 26. T. Svoboda, 54. Jakub Svoboda (Němec). Rozhodčí: Fraňo, Hodek – D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4801.

Sestavy:

Chomutov: Kostúr – Krstev, Malec, J. Mrázek, Pulpán, Mazanec, Kučný, Bartejs – Hřebejk, Jaroslav Svoboda, Bartečko – D. Hruška, Divíšek, Kubinčák – Kaše, Kämpf, Račuk – Charousek, Šagát, Jíra. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.

Brno: Čiliak – Kováčik, Kempný, Dujsík, Jan Hanzlík, Kuboš, Žižka – T. Svoboda, Němec, Jakub Svoboda – H. Zohorna, Holec, J. Káňa II – Dočekal, J. Hruška, Burian. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.