Chvílemi si královéhradecký brankář Pavel Kantor nebyl jistý, jestli některý z jeho spoluhráčů nesedí na trestné lavici. Neseděl. Hokejisté brněnské Komety i tak na dvaadvacetiletého mladíka v kleci Východočechů nemohli přes mohutný tlak vyzrát. Snad ani kdyby jej postavili před stroj metající puky. Nebýt nerovnosti v mantinelu, možná si Kometa nevezla z extraligového duelu vítězství 3:2. Po něm stáhla náskok svého pondělního protivníka a na druhou pozici na čtyři body.

Všechny tři branky Brňané nastříleli až ve své oblíbené závěrečné třetině. Navíc je odstartoval zvláštní odraz puku. „I štěstí k hokeji patří. Ve druhé části jsme soupeře dostali pod tlak a věřili, že zápas otočíme," prohlásil do kamery České televize střelec druhé brněnské branky Leoš Čermák.

Útočné choutky obou ofenziv hasily dvě ze tří z nejpevnějších obran extraligy. Čekání na gól zlomil až ve 23. minutě domácí Michal Švihálek. Jednou ze dvou domácích střel ve druhé třetině. „Už jsem byl daleko, tak jsem se snažil najet na střed. Viděl jsem, že tam byla teč," povídal hradecký bek Peter Mikuš, který zařídil úvodní branku.

Kometa pak ve druhé části Kantora prověřila čtrnáctkrát. Bez úspěchu. „I díky němu je Mountfield tak vysoko," uznal brankářovy kvality Čermák.

Až ve 43. minutě přišel nečekaný zásah mantinelu a Vojtěch Němec naservíroval premiérový extraligový gól za Kometu Liboru Pivkovi. „I Pavel Kantor říkal, že tohle ještě neviděl. Všichni jsme byli překvapení. Zápas jsme bohužel nezvládli," prohlásil domácí útočník Jakub Lang-hammer.

O 46 vteřin později se radoval Leoš Čermák. Domácí vzápětí vyrovnali, jenže ve 48. minutě se i díky teči prosadil brněnský bek Jan Hanzlík. „Máme těžký los. Ale povedl se nám po Vánocích vstup a po Zlínu nám stouplo sebevědomí. I tady jsme si věřili," doplnil brněnský kapitán Čermák.

Souboj druhého Hradce Králové s třetí Kometou začal kvůli pyrotechnice a konfetám hostujících fandů později. A to přes předzápasové kontroly. I na ledě to hřmělo výrazným počtem důrazných osobních soubojů.

Následující páteční domácí zápas Komety se Spartou začne až v půl sedmé večer. Od druhé třetiny jej bude vysílat ČT Sport.