Němcův blafák zajistil Kometě proti Varům bod navíc

Brno – Nebýt dalšího parádního kousku z dílny šikovného Vojtěcha Němce, možná by řada brněnských diváků litovala, že v pátek večer zavítala na utkání play out Komety proti Karlovým Varům. Domácí urvali vítězství 2:1 až v prodloužení a na jistotu setrvání v extralize tak stále čekají. „Pořád nás trápí koncovka, hráči jsou v křeči. Hned v úvodu jsme neproměnili tři vyložené šance," litoval brněnský asistent trenéra Lubomír Oslizlo.

8.3.2013 21
13 fotografií
Kometa porazila Karlovy Vary v prodloužení 2:1.

Kometa porazila Karlovy Vary v prodloužení 2:1.Foto: DENÍK/ Attila Racek

Nevalnou úroveň utkání vystihovalo posledních deset minut zápasu, které se odehrály téměř bez šancí na jedné či druhé straně. Logickým vyústěním byl pískot diváků, kterých do Kajot Areny přišlo 4989. „Sezonu jsme zpackali, nemůžeme se jim divit," povídal po utkání smířeně útočník Němec.

Právě sedmadvacetiletý forvard svým povedeným blafákem ve druhé minutě prodloužení aspoň trochu vylepšil dojem z herně podprůměrného utkání. „Do bekhendu často nestřílím, ale zaplaťpánbůh za to," bral i zisk dvou bodů do tabulky.

Ke zhoršené kvalitě utkání přispěl i špatný stav ledové plochy, na níž puk hráčům často uskakoval a znemožňoval jim kombinovat. „Pro nás to představovalo výhodu, protože jako hostující jsme mohli přenechat iniciativu domácím. To oni museli tvořit hru," povídal karlovarský asistent trenéra Jaromír Kverka.

Jeho svěřenci udeřili díky šťastné dorážce Václava Skuhravého, ale už za dalších 43 vteřin vybojoval za brankou puk Leoš Čermák, předložil jej před branku Tomáši Svobodovi, který vymetl horní růžek branky Lukáše Mensatora. „Rychlé vyrovnání bylo velmi důležité. Za dva body jsme rádi," těšilo Oslizla.

Hostující Energii trápily absence v obranné řadě. „Sestava byla okleštěná, ale máme aspoň bod," dodal Kverka.

Na potvrzení extraligové jistoty si Kometa ještě musí počkat, protože v souběžně hraném zápase Liberec vyhrál v Chomutově 2:1. V dalším utkání jede brněnský tým v neděli na led Bílých Tygrů.

Skupina o udržení v hokejové extralize – 2. kolo:

HC Kometa Brno – HC Energie Karlovy Vary 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 11. T. Svoboda (L. Čermák), 62. Němec (Erat, Dujsík) – 10. Skuhravý (J. Doležal). Rozhodčí: Šír, Šindler – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Gründling (K. Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 4989.

Sestavy:

Kometa Brno: Trvaj – Kováčik, Malec, Žižka, Dujsík, M. Hruška, Švrček, Valach – H. Zohorna, L. Čermák, Burian – T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda – Holec, Petrovický, Lušňák – Erat, Němec, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Oslizlo a Beran.

Karlovy Vary: Mensator – D. Nosek, Parýzek, J. Látal, Kloz, Prošek, Gründling, Přindyš – Kumstát, Zaťovič, Pech – Zucker, Skuhravý, J. Doležal – Koblasa, Vachovec, Skladaný – Pohl, Košťál, T. Rohan – Roman Vlach. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

Autor: Martin Vymyslický