HC Kometa Brno – HC Mountfield České Budějovice 3:3

Diváky v Rondu ale svým výkonem ze sedaček nezvedali. „Mysleli jsme si, že předvedeme mnohem lepší výkon. Ve hře zůstává řada nedostatků. Nešla nám obranná hra ve vlastním i středním pásmu, forčeking ani zakládání útoku. Do premiéry máme na čem pracovat,“ prohlásil asistent brněnského kouče Ladislav Lubina.

Modrobílí v přípravě naskočili k deseti zápasům, extraligového soupeře porazili pouze jednou, když doma zvítězili nad Zlínem. „Zabudovat osm nových hráčů do mužstva a podržet si nějakou herní tvář, je strašně těžké. Určitě to nejde udělat za čtrnáct dní nebo tři nedelě,“ jmenoval Lubina jeden z důvodů.

Do Brna v létě přišel také obránce Richrard Stehlík, který loni s Vítkovicemi okusil extrlaigové finále. „V přípravě jsme tam víc pracovali na systému. Ten jsme pilovali každý trénink. Teď jsme skvěle připravení kondičně, jen ještě musíme doladit ten systém,“ uvědomoval si zadák, který si v generálce připsal gól a asistenci.

Brňanům se v úvodních dvou třetinách možná vrátily nepříjemné vzpomínky na loňskou sezonu. Dvakrát totiž dostali gól hned v úvodní minutě. Už po 56 sekundách se v brankovišti prosadil budějovický Gulaš, v druhé dvacetiminutovce stačilo hostujícímu Květoňovi jen 29 vteřin. „Na tu fázi se musíme trošku zaměřit, protože se to v poslední době opakovalo víckrát,“ zdůraznil Lubina.

Kometa však vždycky stihla vyrovnat a pomáhal jí k tomu Ondřej Veselý. V 8. minutě srovnával na 1:1, ve druhé třetině v přesilovce přihrával na branku Mojžíšovi. V 52. minutě šel Mountfield znovu do vedení, ale šest minut před koncem srovnal pěknou ranou Stehlík. „Do příštího týdne určitě všechno doladíme,“ usmíval se šikovný zadák.

Kometa odstartuje extraligu v pátek domácím zápasem s Třincem.

Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1
Muž zápasu: Stehlík
Brno: Hovi – Houdek, Bičánek, Stehlík, Mojížš, Malec, Richter, Protivný – Erat, Dopita, Dlouhý – Veselý, Procházka, Hubáček – Svoboda Jar., Huml, Kvapil – Jak Svoboda, Hruška, Pospíšil (od 40. Brabenec). Trenér: Jeřábek.
České Budějovice: Kovář – Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Snopek, Vydarený – Tůma, Klement – Gulaš, Mertl, Květoň, Podlešák, Kašpařík, Pletka, Martynek, Červený, Pšurný Roman, Kuchejda, Pšurný Michal, Burian, Ježek. Trenér: Výborný.
Branky: 8. Veselý (Stehlík, Mojžíš), 37. Mojžíš (Veselý, Hubáček), 54. Stehlík (Procházka) – 1. Gulaš, 21. Květoň (Gulaš), 52. Kašpařík (Ptáček).
Rozhodčí: Polák – Klein, Skopal. Vyloučení: 6:7, navíc Jar. Svoboda 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku.