Kometa v Liberci dala jen gól, prohrála 1:2

Liberec, Brno /AKTUALIZOVÁNO/ - Brněnští hokejisté prohráli v předehrávce 25. extraligového kola s Libercem 1:2. O vítězství Severočechů rozhodl čtyři minuty před koncem Nedorost.

10.11.2009 4

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Články související s extraligovou Kometou čtěte v pravém horním rohu

Teprve 56. minuta rozhodla úpornou bitvu mezi Libereckými Tygry a brněnskou Kometou. Hostujícím hokejistům se vymstila příliš pasivní hra a Václav Nedorost rozhodl nepříliš pohlednou předehrávku 25. extraligového kola. Domácí Liberec zvítězil 2:1, severočeský brankář Marek Pinc se ani příliš nezapotil.

Extraligový nováček jej prověřoval jen sporadicky a také díky chabému útoku neumazal na posledním místě tabulky nic z náskoku ostatních týmů. „Sehráli jsme trochu smolný zápas, sahali jsme minimálně po remíze. Domácí sice byli aktivnější, ale my jsme i díky Trvajovi v brance dlouho odolávali a nebyli jsme daleko od toho, abychom utkání dohráli alespoň do remízového konce,“ podotkl brněnský brněnský kouč Pavel Pazourek. Jeho tým přijel na sever Čech s defenzivní taktikou.

„Zabezpečená obrana je základ současného hokeje,“ říkal před utkáním Pavel Pazourek. A jeho svěřenci pokyny plnili. Čtyři hostující pětky spoléhaly především na rychlé kontry, jinak se většinu času bránily a gólman Trvaj s jistotou hájil klec. „Brno hrálo velmi dobře, naprosto zodpovědně, a mělo i šance. Naštěstí nás podržel brankář Pinc a potom jsme rozdílovým gólem rozhodli,“ pochvaloval si liberecký kouč Jiří Kalous.

Čtyři minuty před koncem brněnskou pasivitu potrestal Nedorost, který po skrumáži před Trvajovou brankou doklepl puk do sítě a zajistil domácím tři body. Hosté zazmatkovali už v 9. minutě na začátku přesilové hry. Na útočné modré čáře namazali Podkonickému a ten sólo proměnil. Za tři minuty srovnal rychlík Erat. Potom se puk dlouho ztrácel v obranných valech obou týmů. Poslední slovo však měli domácí. Kometa se na závěrečný tlak nezmohla a ve čtvrtém zápase po sobě nezískala na cizím ledě ani bod.

JAROSLAV SEDLÁK
TOMÁŠ SVOBODA

10.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 4

Budova na brněnském náměstí Svobody, ve kterém je v přízemí prodejna McDonald´s. Ilustrační foto.
3

Nový nájemce po McDonald's? Zatím bez zájmu. Město sleví z požadavku na záchody

Oslovi v minizoo v brněnských Horních Heršpicích museli v úterý na pomoc přispěchat strážníci. Zvíře totiž propadlo tenkou vrstvou ledu a zůstalo stát po krk v ledové vodě.

Osel z minizoo se propadl po krk do ledové vody. Na břeh se nakonec vyšplhal sám

Směr se změnil, čáry zůstaly. Parkoviště u Mahenova divadla je špatně označené

Brno – Lidé váhavě obcházejí zaparkovaná auta v brněnské ulici Za Divadlem. Na obrácení jednosměrného provozu, o kterém Brněnský deník Rovnost informoval již minulý týden, si řidiči již zvykají, stále si však nejsou jistí, jak mají v ulici parkovat.

Brno – Matematika nebo fyzika nejsou jen pro muže, upozorňuje nová kampaň Vysokého učení technického v Brně s názvem Sem patřím. Univerzita se díky ní snaží vyvrátit stereotypy, které odrazují uchazečky od studia technických oborů. Odvahu jim dodává motivační videoklip i internetové stránky.

Zloděj chtěl odjet s lupem, nenastartoval dodávku

Příbram na Moravě – Nestartuje auto? Pokud se to stane řidiči, který spěchá do práce, je to nepříjemná záležitost. Hodně naštvaný pak musel být zatím neznámý zloděj, jenž marně startoval dodávku, do níž si předtím nanosil lup. O kuriózním případu z Příbrami na Moravě na Brněnsku informovali policisté v úterý.