Články související s extraligovou Kometou čtěte v pravém horním rohu

Teprve 56. minuta rozhodla úpornou bitvu mezi Libereckými Tygry a brněnskou Kometou. Hostujícím hokejistům se vymstila příliš pasivní hra a Václav Nedorost rozhodl nepříliš pohlednou předehrávku 25. extraligového kola. Domácí Liberec zvítězil 2:1, severočeský brankář Marek Pinc se ani příliš nezapotil.

Extraligový nováček jej prověřoval jen sporadicky a také díky chabému útoku neumazal na posledním místě tabulky nic z náskoku ostatních týmů. „Sehráli jsme trochu smolný zápas, sahali jsme minimálně po remíze. Domácí sice byli aktivnější, ale my jsme i díky Trvajovi v brance dlouho odolávali a nebyli jsme daleko od toho, abychom utkání dohráli alespoň do remízového konce,“ podotkl brněnský brněnský kouč Pavel Pazourek. Jeho tým přijel na sever Čech s defenzivní taktikou.

„Zabezpečená obrana je základ současného hokeje,“ říkal před utkáním Pavel Pazourek. A jeho svěřenci pokyny plnili. Čtyři hostující pětky spoléhaly především na rychlé kontry, jinak se většinu času bránily a gólman Trvaj s jistotou hájil klec. „Brno hrálo velmi dobře, naprosto zodpovědně, a mělo i šance. Naštěstí nás podržel brankář Pinc a potom jsme rozdílovým gólem rozhodli,“ pochvaloval si liberecký kouč Jiří Kalous.

Čtyři minuty před koncem brněnskou pasivitu potrestal Nedorost, který po skrumáži před Trvajovou brankou doklepl puk do sítě a zajistil domácím tři body. Hosté zazmatkovali už v 9. minutě na začátku přesilové hry. Na útočné modré čáře namazali Podkonickému a ten sólo proměnil. Za tři minuty srovnal rychlík Erat. Potom se puk dlouho ztrácel v obranných valech obou týmů. Poslední slovo však měli domácí. Kometa se na závěrečný tlak nezmohla a ve čtvrtém zápase po sobě nezískala na cizím ledě ani bod.