Kometa v Pardubicích zaspala úvod. Ještě nevyhrála

Pardubice /FOTOGALERIE/ – Ani v devátém extraligovém zápase se hokejisté brněnské Komety nedočkali vítězství. V Pardubicích prohráli 3:6. Zápas sledovalo téměř deset tisíc diváků.

27.9.2009 24
15 fotografií

Pardubice – Brno 6:3Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Další články o Kometě v extralize čtěte vpravo nahoře

Po porážce na Slavii dostal místo Trvaje důvěru v brance Hylák a už v první minutě musel čelit trestnému střílení. S blafákem pardubického Zohorny si poradil. Byla to však na dlouhou dobu jeho jediná podařená chvilka. Už v páté minutě lovil puk ze sítě, když v oslabení vyřešil Cetkovský únik přesnou střelou do růžku.

V 11. minutě už Kometa prohrávala o dvě branky, v přesilovce se střelou mezi kruhy prosadil Kolář. A aby toho na Brněnské nebylo málo, o dvě minuty později si Hylák srazil do branky nahození Píši.

Kometa se probrala až po první přestávce. Bičánkovu střelu tečoval Erat a snížil na 1:3. Chvíli na to ale ujel po křídle Zohorna a z úhlu propálil Hyláka počtvrté.

Tři stovky brněnských fanoušků si zakřičely gól ještě ve 35. minutě. Bičánkovo nahození Hašek jen vyrazil a Dlouhý uklidil puk do sítě. Po druhé třetině svítil na ukazateli skóre stav 2:4.

Vstup do závěrečné části se ale Kometě vůbec nepovedl. Už po dvou minutách se od modré trefil Kolář a zvýšil opět na rozdíl tří branek.

O další radost pro domácí se o pět minut později postaral Starý, kterého obrana nechala nadvakrát překonat Hyláka a zvýšil už na 6:2.

O kosmetickou úpravu se v poslední minutě postaral Korhoň.

Kometa tak má po devíti kolech nového extraligového ročníku na kontě jediný bod, který dovezla z Vítkovic. Nelichotivou sérii devíti proher může protrhnout v úterý, kdy hostí Zlín.

Pardubice – Brno 6:3
Třetiny: 3:0, 1:2, 2:1
Muž zápasu: Jan Kolář II.
Branky a asistence: 5. Cetkovský (Kolář II.), 11. Kolář II. (Somík), 13. Píša, 26. Zohorna (Cetkovský, Hašek), 42. Kolář II., 47. Starý (Koukal) – 21. Erat (Bičánek, Ovčačík), 35. Dlouhý (Bičánek), 60. Korbon (Procházka, Mojžíš). Rozhodčí: Fraňo, Mikula – Bryška, Chytil.

Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 9777.

HC Eaton Pardubice: Hašek – Kočí, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Mocek, Šeda – Sýkora, Špirko, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Cetkovský, Zohorna, Somík – Klejna, Divíšek, Rákos. Trenér: V. Sýkora
HC Kometa Brno: Hylák – Bičánek, Ovčačík, Zubíček, Houdek, Kántor, Mojžíš – Ludvík, Dopita, Erat- Klimt, Vorel, Vondráček – Selingr, Pucher, Svoboda – Dlouhý, Procházka, Korbon – Brabenec. Trenér: Pazourek

Autor: Kryštof Ženatý

27.9.2009 VSTUP DO DISKUSE 24
1

Studie o poloze vlakového nádraží v Brně se zpozdí o dva měsíce. Kvůli přestupům

Na jihu Moravy padly rekordní teploty. Meteorologové naměřili přes 21 stupňů

Kometa má samá skvělá jména, říká před semifinále proti mateřskému klubu Jarůšek

Hradec Králové, Brno - Poprvé v historii si hokejisté Hradce Králové zahrají semifinále play-off extraligy. Ve středu se na svém ledě v prvním utkání série postaví Kometě Brno. Útočníka Richarda Jarůška čeká zajímavý souboj proti mateřskému klubu, za který ale v prvním týmu nikdy nehrál.

Hodina cvičení denně? Po skákání na trampolínách sotva udržela kartáček na zuby

Brno /NA VLASTNÍ KŮŽI/ - Dva měsíce. Každý den hodina cvičení. Bez přestávky. Jako asistentka v redakci Brněnského deníku Rovnost jsem se rozhodla sedavé zaměstnání vyvážit dvouměsíční výzvou v tělocvičně a bojovat o změnu postavy.

Kometě budou lidé fandit hlavně v hospodách. Veřejná projekce se zatím nechystá

Brno – Ve středu odstartuje v královéhradecké hokejové aréně semifinálová série Tipsport extraligy. Domácí Mountfield HK poprvé hostí Kometu a v Brně po delší pauze znovu začíná hokejová horečka. Brněnský deník Rovnost zjišťoval, jestli budou fanoušci moct podpořit brněnský tým před velkoplošnými obrazovkami, které byly v minulých sezonách na náměstí Svobody či na Moravském náměstí.

Samořízené automobily by se mohly testovat na dálnici D2

Vozidla bez řidiče by se do budoucna mohla v provozu testovat na dálnici D2 mezi Brnem a Bratislavou. Na dnešním jednání se na tom shodli ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) a místopředseda slovenské vlády pro investice a informatiku Peter Pellegrini se zástupci automobilového průmyslu a mobilními operátory.