Další články o Kometě v extralize čtěte vpravo nahoře

Po porážce na Slavii dostal místo Trvaje důvěru v brance Hylák a už v první minutě musel čelit trestnému střílení. S blafákem pardubického Zohorny si poradil. Byla to však na dlouhou dobu jeho jediná podařená chvilka. Už v páté minutě lovil puk ze sítě, když v oslabení vyřešil Cetkovský únik přesnou střelou do růžku.

V 11. minutě už Kometa prohrávala o dvě branky, v přesilovce se střelou mezi kruhy prosadil Kolář. A aby toho na Brněnské nebylo málo, o dvě minuty později si Hylák srazil do branky nahození Píši.

Kometa se probrala až po první přestávce. Bičánkovu střelu tečoval Erat a snížil na 1:3. Chvíli na to ale ujel po křídle Zohorna a z úhlu propálil Hyláka počtvrté.

Tři stovky brněnských fanoušků si zakřičely gól ještě ve 35. minutě. Bičánkovo nahození Hašek jen vyrazil a Dlouhý uklidil puk do sítě. Po druhé třetině svítil na ukazateli skóre stav 2:4.

Vstup do závěrečné části se ale Kometě vůbec nepovedl. Už po dvou minutách se od modré trefil Kolář a zvýšil opět na rozdíl tří branek.

O další radost pro domácí se o pět minut později postaral Starý, kterého obrana nechala nadvakrát překonat Hyláka a zvýšil už na 6:2.

O kosmetickou úpravu se v poslední minutě postaral Korhoň.

Kometa tak má po devíti kolech nového extraligového ročníku na kontě jediný bod, který dovezla z Vítkovic. Nelichotivou sérii devíti proher může protrhnout v úterý, kdy hostí Zlín.

Pardubice – Brno 6:3
Třetiny: 3:0, 1:2, 2:1
Muž zápasu: Jan Kolář II.
Branky a asistence: 5. Cetkovský (Kolář II.), 11. Kolář II. (Somík), 13. Píša, 26. Zohorna (Cetkovský, Hašek), 42. Kolář II., 47. Starý (Koukal) – 21. Erat (Bičánek, Ovčačík), 35. Dlouhý (Bičánek), 60. Korbon (Procházka, Mojžíš). Rozhodčí: Fraňo, Mikula – Bryška, Chytil.

Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 9777.

HC Eaton Pardubice: Hašek – Kočí, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Mocek, Šeda – Sýkora, Špirko, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Cetkovský, Zohorna, Somík – Klejna, Divíšek, Rákos. Trenér: V. Sýkora
HC Kometa Brno: Hylák – Bičánek, Ovčačík, Zubíček, Houdek, Kántor, Mojžíš – Ludvík, Dopita, Erat- Klimt, Vorel, Vondráček – Selingr, Pucher, Svoboda – Dlouhý, Procházka, Korbon – Brabenec. Trenér: Pazourek