Kometa v přesilovkové bitvě podlehla Plzni

Plzeň, Brno – Jakmile se někdo z hokejistů Plzně či Brna v pátečním utkání dvacátého extraligového kola posadil na trestnou lavici, mohli diváci pomalu začít slavit. S velkou pravděpodobností je totiž čekal gól. Všech pět branek včerejšího duelu padlo z přesilových her, z toho ovšem čtyřikrát do sítě Komety, která si tak z ledu indiánů odvezla porážku 1:4.

15.11.2013
18 fotografií

HC Škoda Plzeň – HC Kometa BrnoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Brňané slibně rozehrané utkání, ve kterém vedli, ztratili na přelomu druhé a třetí třetiny. V rozmezí tří minut se za záda brankáře Marka Čiliaka trefili Pavel Kašpařík a Václav Pletka. „Plzeň obrátila utkání v přesilových hrách, které sehrála výborně. Důležité bylo, že jsme druhý gól obdrželi v poslední minutě druhé třetiny a na začátku třetí třetiny proměnila Plzeň další přesilovku, čímž už prakticky rozhodla," mrzelo asistenta brněnského trenéra Karla Berana.

Kometě se povedl vstup do utkání, když přesilovku zužitkoval z pravého kruhu Tomáš Svoboda. I když v prostřední části hry vyrovnal Daniel Seman, měli hosté opět dobré šance jít do vedení. Jenže Vilém Burian i Michal Kempný nasměrovali puk pouze do brankové konstrukce. „Utkání se mohlo vyvíjet jinak, bohužel jsme nastřelili tyčky," posteskl si Beran.

Plzeň podržel při šancích Komety brankář Matěj Machovský, který se postavil brněnskému Čiliakovi v souboji dvou gólmanů s nejlepším procentem úspěšnosti zásahů v extralize.

A třiadvacetileté překvapení letošní sezony z Brna předčil. „Za stavu 1:1 jsme propadávali, soupeř měl několik přečíslení a nastřelil dvě tyčky. Pomohlo nám štěstí a gólman," pochválil dvacetiletého mladíka plzeňský asistent trenéra Michal Straka.

Domácí stratég si ve střetnutí plném osobních soubojů liboval také nad nasazením svých hráčů. „Měli jsme ve hře enormní vůli, dohrávali jsme souboje a šli jsme do brány. Samozřejmě nás těší, že jsme konečně skórovali z přesilovek. Dlouhodobě se nám nedařily," těšilo jej.

Kometa se po šesté porážce v sezoně drží v tabulce na třetím místě, Plzeň je pátá. Brňané se v neděli doma od pěti hodin odpoledne střetnou s druhým Hradcem Králové.

Autor: Martin Vymyslický

15.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
S ukradeným autem ujížděl policistům, zastavila ho až svodidla.
4

Panelová diskuze Deníku Rovnost s jihomoravským hejtmanem Bohumilem Šimkem a pozvanými hosty.
3 62

Chceme přitáhnout do kraje mozky, teď se sem ale nemají jak dostat, řekl hejtman

Brno dnes začíná vyplácet příspěvky na levnější roční jízdné MHD

Brno - Brno začíná dnešním dnem vyplácet příspěvek 1425 korun na roční jízdné městskou hromadnou dopravou. V tiskové zprávě to sdělila Zuzana Taušová z tiskového centra brněnského magistrátu. Roční jízdenka stojí 4750 korun. Brňané platící řádně za odpad mohli letos nově zažádat město o příspěvek, díky němuž se jim třetina peněz vrátí. V konečném součtu je tak roční jízdenka vyjde na 3325 korun. Podle Taušové od začátku roku zažádalo o příspěvek přes 19.000 lidí.