Hostům vyšly v Praze vstupy do všech třetin. V každé z nich Kometa udeřila hned v prvních dvou minutách. „Padesát minut jsme zahráli výborně, pak nás Sparta dostala trochu pod tlak. Závěr jsme ubojovali. Takže velká spokojenost," shrnul utkání brněnský asistent trenéra Karel Beran.

V závěru se ještě Kometa o své vedení skutečně bála. Pražané díky gólům Lukáše Klimka a Tomáše Rolinka snížili na rozdíl jediné branky, tu už ale výborně chytajícímu Marku Čiliakovi nevstřelili. „Hráli jsme špatně. Až po třetím obdrženém gólu ve třetí třetině jsme začali hrát a byl to bohužel opět festival neproměněných šancí," láteřil Beranův sparťanský protějšek Zdeněk Moták.

Proti Brnu si odbyl premiéru v rudém dresu Sparty, do které přestoupil v závěru ledna, slovenský brankář Jaroslav Janus. Hned po minutě a půl dostal první smolný gól, když nahození Martina Dočekala sklepl rukavicí do vlastní branky obránce Juraj Mikuš. „To se stává, nic mu nevyčítám. Z hry týmu mám po premiéře dobrý pocit, prohra mě ale mrzí," litoval Janus v rozhovoru pro Českou televizi.

Brněnské trenéry těšilo, jak jejich svěřenci zvládli návrat k zápasům po poslední reprezentační pauze v aktuální sezoně. „Byla přestávka a docela dlouhý čas na trénink. O to více jsme se na zápas soustředili a ukázali si nějaké věci," upozornil Beran.

Další duel čeká Brňany v pátek. Od šesti hodin večer hostí na domácím ledu šesté Pardubice. Ty na Kometu ztrácejí po středeční prohře 2:3 se Zlínem už dvanáct bodů. V případě dalšího úspěchu se Brno znovu výrazně přiblíží začátku play off v hale Rondo.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 47. Klimek (Pilař), 50. Rolinek (Kumstát, Polášek) - 2. Dočekal, 22. Vondráček (Koreis), 41. J. Hruška (Kempný). Rozhodčí: Pešina, Souček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely: 38:31. Zblokované střely: 9:3. Hity: 19:13. Úspěšnost vhazování: 46%:54%. Diváci: 7729.

Sestavy:

Sparta: Janus - Pilař, Polášek, Ďaloga, J. Mikuš, Piskáček, Barinka - Přibyl, J. Hlinka, Klimek - Sabolič, Buchtele, Vondrka - Kumstát, Pech, Rolinek - M. Procházka, Volek, Forman - od 41. navíc Černoch. Trenéři: Jandač a Moták.

Brno: Čiliak - Kováčik, Kempný, Ptáček, Hanzlík, Kuboš, Malec - Ton, J. Hruška, Honejsek - Vondráček, Koreis, Dočekal - R. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II - P. Mrázek, V. Němec, Ostřížek. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.