Kometu zbrzdila kuriozita, pak zvítězila

Brno /FOTOGALERIE/ – Za Slavii nastoupil útočník Petr Kalus, i když chyběl na soupisce. Pražané pak v Brně prohráli 0:4.

15.11.2011 18

Hokejisté brněnské Komety v utkání s pražskou Slavií.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Začali ale nezačali. Hodně netradiční úvod zažili hokejisté brněnské Komety v pátečním zápase s pražskou Slavií, který nakonec vyhráli 4:0.

Z předehrávky 24. extraligového kola utekly jen tři vteřiny, když rozhodčí vyloučil dva pošťuchující se hráče. K údivu zapisovatelů slávistický útočník Petr Kalus vůbec nefiguroval na soupisce. Kouč Pražanů Vladimír Růžička pak lomil na střídačce rukama a zlobil se na chybu realizačního týmu. „Tohle se mi v životě nestalo. Nevím, co k tomu mám říct. Šel jsem do utkání nabuzený a pak jsem se zase rychle uklidil do šatny,“ posteskl si Kalus, který v zápase stihl jen tři vteřiny.

V Brně se pak deset minut nehrálo, teprve poté sudí prekérní situaci vyřešil. Podle pravidel nedovolil Kalusovi pokračovat v zápase a jeho dvě minuty si na trestné lavici odpykal útočník Lukáš Žejdl.

Nervózní start se na Pražanech podepsal. V Brně neodčinili debakl z O2 Areny 5:9 a znovu prohráli. Modrobílé táhl za vítězstvím navrátilec z Bratislavy Jozef Balej, který se svůj comeback okořenil gólem a přihrávkou. „Trenér mi říkal, že mám všechno pálit na branku, tak jsem to udělal,“ smál se staronový snajpr.

Bombami od modré čáry navíc výrazně oživil brněnské přesilovky. Domácí v nich skórovali dvakrát. Naopak slávisté promrhali dvě dlouhé početní výhody pět na tři. V posledních šesti zápasech nedali gól hned ve čtyřech případech „Už to máme v hlavě. Bez gólu nemůžeme vyhrát. Nedáme ani nejvyloženější šance,“ posteskl si asistent Jiří Čelanský.

Balej se postavil do elitní formace a v 9. minutě rozjel první gólovou akci, kterou z úhlu zakončil Petrovický. Na startu druhé třetiny zužitkoval bleskový brejk a Brňané vedli o dvě góly.

Slavia se mohla vrátit do utkání krátce před jeho polovinou, kdy hrála 94 vteřin pět na tři. Jenže Brnu udržel nulu parádními zákroky brankář Sasu Hovi. „V tom vidím klíčový moment. Pak už jsme hráli výborně a Slavii k ničemu nepustili,“ pochvaloval si brněnský asistent Lubomír Oslizlo.

To domácí přesilovkou kletbu prolomili tři minuty před druhou pauzou. Aktivně hrající útočník Jaroslav Svoboda vypálil od modré, puk proplul skrumáží těl a skončil v síti. Domácí hokejisté poté sebevědomě kráčeli za vítězstvím a Balej v 53. minutě korunoval svůj výkon přesilovkou bombou pod břevno. V uších mu pak zněl pokřik z tribun „Vítej doma.“

Kometa přerušila sérii tří porážek a poskočila na devátou příčku.

15.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 18

Sjezdovka u přehrady: pozemek stále chybí

Brno - Lyžařská sjezdovka snadno dostupná z Brna a sportovní vyžití pro děti a mládež versus snaha zachovat lesní porost v už tak přetížené rekreační oblasti v době boje se suchem. Podnikatel Pavel Trčala plánující vybudovat lyžařský areál na kopci Chochola nad Roklí u Brněnské přehrady a majitel pozemku Lesy České republiky ani více než rok od představení záměru nenašli společnou řeč. Brňané se tak sjezdovky u přehrady zatím nedočkají. Trčala se snaží získat podporu Brna i kraje.

Řidiči budou muset přibrzdit. Do dvou let v Brně přibudou radary

Brno – Nohu z plynového pedálu budou muset už možná v příštím roce sundat řidiči v Brně. Ani ne měsíc po odstranění radarů z opravovaného úseku dálnice D1 mezi Ostrovačicemi a Kývalkou se už diskutuje o novém úsekovém měření přímo v Brně. „Nechali jsme si zpracovat průzkum z testovacího měření v několika lokalitách ve městě. Obecně z deseti řidičů tři neví, co jsou pravidla silničního provozu, nebo je nehodlají respektovat," popsal důvody, proč o úsekovém měření město uvažuje, vedoucí brněnského odboru dopravy Vladimír Bielko.

Místo oříšků dovážel muž do obchodů jen krabice. Aby si udržel přítelkyni

Brno – Majitel si objednal dodávku oříšků, tvrdil prodavačům podvodník. Místo nich však dovážel do cukráren a jiných obchodů v Brně a dalších městech jen prázdné krabice. Pětačtyřicetiletého muže, který byl dříve již několikrát trestaný, zadrželi brněnští policisté.