Kometa veze tři body z ledu pražské Slavie. Vyhrála 3:1

Praha, Brno – Hokejová Kometa si náladu po páteční třinecké kanonádě spravila rychle. Brňané totiž vyválčili tři body za nedělní výhru 3:1 na ledě pražské Slavie.

9.12.2012 10

Kometa Brno vs. Slavia Praha.Foto: DENÍK/Attila Racek

Po 30. kole extraligy a cenné výhře v O2 areně se modrobílý tým udržel na druhé příčce tabulky. „Jsme rádi, že jsme před reprezentační přestávkou získali tři body. Víme, že Slavia hraje v poslední době dobrý hokej. O to těžší bylo uspět. Utkání jsme dobře odpracovali," zářil brněnský asistent kouče Lubomír Oslizlo.

Utkání nabídlo šťastný příběh především pro jednoho brněnského hokejistu. Útočník Roman Erat brázdil v minulých sezonách extraligový led s pověstí nebezpečného snajpra. V letošní sezoně si připsal gól pouze v září v prvním kole proti Chomutovu a pak až v neděli proti Slavii, kterou dorazil brankou na 3:1. „Chtěli jsme bodovat a navázat na poslední domácí utkání. Zápas se nesl v defenzivním duchu. Bohužel jsme vstřelili pouze jednu branku a na tu se doma těžko vyhrává," smutnil slávistický asistent trenéra Josef Beránek.

Kometa držela na uzdě velkou zbraň Pražanů posledních dní. Slavii táhnou výkony juniorského reprezentanta Tomáše Hertla, který asistoval ve druhé třetině u jediné branky domácího celku. Tu ve 27. minutě zaznamenal Jaroslav Bednář. „S Bedýnkou jsme si puk vyměnili pěkně. Dobře se uvolnil a já mu nahrávku jen poslal. Bohužel jsme k tomu nedokázali přidat další branky. V reprezentační pauze na gólech musíme hodně zapracovat," dodal Hertl, kterého na přelomu roku čeká start na juniorském mistrovství světa v ruské Ufě.

Právě Hertl byl často v roli otloukánka uprostřed mlýnice mezi urostlými brněnskými beky. „Unesu dost. Souboje, srážky. Hokej je tvrdý sport. Už si na to pomalu zvykám, ale obránci mě řezali tentokrát vážně hodně. Je jen na mně, abych to nevnímal a hrál svoji hru," pronesl devatenáctiletý forvard.

Kometě znovu nevadila ani rozsáhlá marodka, ale pro příští zápasy už vyhlíží návrat dvojice zkušených útočníků. „Zdravotní stav hráčů se zlepšuje. Tomáš Svoboda a Radek Dlouhý už s námi trénují a po přestávce snad budou už připravení," hlásil Oslizlo po utkání, ve kterém se jeho tým dvakrát prosadil v přesilových hrách. První z nich zužitkoval v 17. minutě Jan Švrček, druhou potom ve 39. minutě Jan Hruška.

HC Slavia Praha – HC Kometa Brno 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Bednář (Hertl) – 17. Švrček (Čermák, Žižka), 39. J. Hruška (V. Němec, Falter), 53. Erat (Koreis). Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Pouzar, Jirka. Vyloučení: 4:6, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 7675.

Slavia: Furch (58. Kopřiva) – Kadlec, Dresler, Kuboš, Kučný, Kolařík, Kempný, Beňovič – Hertl, Kalla, Bednář – P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář – Micka, Alinč, Krenželok – Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Brno: Falter – Švrček, Žižka, Bičánek, Valábik, Valach, Malec – H. Zohorna, Čermák, M. Hořava – J. Svoboda, Divíšek, J. Hruška – Holec, Petrovický, Erat – Dočekal, Koreis, V. Němec. Trenéři: Venera a Oslizlo.

9.12.2012 VSTUP DO DISKUSE 10

Při nehodě dvou aut v Rajhradě se zranil kojenec

Rajhrad – Čtyři zraněné včetně jednoho kojence si vyžádala nehoda dvou osobních aut. Ta se střetla v sobotu dopoledne v Rajhradě na Brněnsku.

Měl podpírat německou dálnici. Místo mostu stojí u přehrady jen osamělé torzo

Brno – Zakázaná výzva lákala před lety horolezce u brněnské přehrady. Ještě v devadesátých letech minulého století mohli lézt na opuštěný pilíř Hitlerovy dálnice, dnes už zde ale platí zákaz. Právě pozůstatku po nikdy nedostavěné dálnici je věnován další díl pravidelného seriálu Brněnského deníku Rovnost Brněnské mosty.

Nové jízdní řády? Změny čekají cestující už od neděle. Přibude nová linka

Brno – Z bohunické nemocnice do Technologického parku za pětadvacet minut a bez přestupů. Od neděle platí nový jízdní řád brněnské hromadné dopravy. Jak už Brněnský deník Rovnost informoval, cestující v něm najdou i novou expresní linku E56, která propojí Univerzitní kampus a Technologický park.