Kometa vládla v přesilovkách. Zvítězila 4:2

Brno /AKTUALIZUJEME, FOTOGALERIE/ – Často na ně spílají, neví si s nimi rady, v neděli se jim dařily náramně. I díky třem využitým přesilovkám hokejisté brněnské Komety zvítězili na Zlínem 4:2.

31.10.2010 6
8 fotografií

Hubáček (Kometa.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

V atraktivním moravském souboji se hrálo hodně zostra. Především po bitce domácího Protivného s Köhlerem, kteří dostali trest do konce utkání, bylo na ledě hodně „živo.“Oba týmy naskočily do zápasu aktivně, ale k výraznějším šancím se nedostávaly. Na začátku 6. minuty dostal Zlín početní výhodu, ale k žádné tutovce se neprobil.

V 8. minutě si vpravo dobře najel zlínský Sivák a jedovkou prověřil pozorného Hoviho. O minutu později Beranům hodně zavařil Brabencův útok, ale Erat nadvakrát neuspěl. A tak se radovali hosté. Při protiútoku dobře operovali před brankou, puk se od Hoviho betonu odrazil přímo na brusli Balána, který si puk zpracoval a pohodlně zavěsil. Vynikající zlínský kotel tak v hostujícím sektoru mohutně oslavoval.

Kometa pak v přesilovce díky Brabencově formaci Zlín zamkla v pásmu, ale střely obránců nebyly přesné. Sotva se Berani ubránili, znovu šli do čtyřech. Galvas podrazil Baleje a odjel na trestnou lavici.

Zlín skvěle bránil střední pásmo a Kometa se ve druhé přesilovce ani nedostala do zakončení.Ve třetí přesilovce už se Brno dočkalo. A taky mu k tomu pomohl šťastný okamžik. Brabenec vyhrál buly, posunul puk ke Komovi a ten skákavou střelou překonal Dubu.V závěru ještě fauloval protihráče domácí Bičánek a dostal hned dvojnásobný trest za nedovolené bránění a hrubost.

Brňané se nakonec v dlouhém oslabení ubránili, i díky zlínskému faulu, který přesilovku Beranů na dvě minuty přerušil.Zlín ale nadále působil mnohem aktivněji než v první třetině. V přesilovce na Hoviho nepříjemně dorážel Köhler a obránce Protivný se vydal svého brANkáře chránit. Strhla se pěstní bitka, při níž dostal mladý brněnský zadák od Köhlera naloženo. Oba aktéři pranice dostali osobní trest a odešli do kabin.

Kometa se pak v oslabení dostala pod tlak, ale Hovi branku uhájil. Na ledě se z obou stran hodně přiostřilo, hráči si nic nedají zadarmo a dohrávají každý souboj. Hodně aktivní je v tomto ohledu aktivní zadák Bičánek.V polovině zápasu Zlín přišpendlil Kometu v pásmu a mohl vést. Leška si najel úplně sám před gólmana, ale finský brankář skryl kotouč ve výstroji.

Kometa pak vypadala při zakládání útoku rozháraně a nemohla se dostat do souvislejšího tlaku. Jenže znenAdání udeřila. Hruška pěkně podržel puk a v pravou chvíli jej přiťukl kanonýrovi Balejovi, který se přesným švihem nemýlil.

Brňany vedoucí gól řádně nakopl a okamžitě Dubu zásobovali přídělem střel. Pak je zbrzdila chyba obránce Malce, který ztratil puk na útočné modré a Zlínští se najednou ve dvou řítili sami na jediného obránce. Důras načasoval dobře přihrávku na Rachůnka a ten zavěsil.

Kometa hned po druhé pauze v přesilovce udeřila a využila už druhou početní výhodu. Nejprve uspala Zlín sérií přihrávek a pak Veselý nechytatelnou střelou do šibenice překvapil Dubu.Ve 44. minutě v další přesilovce nebezpečně dorážel Jaroslav Svoboda, ale Duba byl na místě.

Ve druhé minutě přesilovky aktivní Brabencova formace opět Berany zatlačila, ale prudké rány od modré v síti neskončily. V 52. minutě opět Kometa využila svou dnešní zbraň. Potřetí se prosadila v početní výhoda. Zubíček vypálil od modré a Erat šikovnou tečí usměrnil puk do sítě.

Berani už s výsledkem nic neudělali, i díky sérii vyloučení. Brno zvítězilo 4:2.

HC Kometa Brno – PSG Zlín 4:2
Třetiny: 1:1, 1:1, 2:0
Muž zápasu: Veselý
Branky a nahrávky: 20. Koma (Brabenec), 36. Balej (R. Hruška, Kvapil), 42. Veselý (Jar. Svoboda). 52. Erat (Zubíček, Hubáček) – 10. Balán (Holík), 39. Rachůnek (Důras, T. Sýkora). Rozhodčí: Hradil, Hribik – Lederer, Gebauer.
Sestavy:
Kometa Brno: Hovi – Mojžíš, Malec, Zubíček, Koma, Protivný, Bičánek, Šenkeřík – Jaroslav Svoboda, Huml, Veselý – Erat, Brabenec, Hubáček – R. Hruška, Balej, Kvapil – Dlouhý, Pospíšil, Jakub Svoboda. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.
Zlín: Duba – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka, Míka, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, T. Sýkora, Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Holík, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Rozhodčí: Hradil, Hribik – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:9, navíc Protivný (B) a Köhler (Z) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 7200 (vyprodáno)

31.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 6
Jozef Kováčik.

Není jednoduché hrát dva měsíce pod tlakem, řekl Kováčik po přímém postupu

Kapitán hokejové Komety Brno Leoš Čermák.

Kapitán Komety Čermák má po zásahu pukem otřes mozku, zlomený nos a otok na oku

Abraham chce v nové sezoně MotoGP dojíždět na bodech. Ducati mi sedí, libuje si

Praha, Brno - Motocyklový jezdec Karel Abraham by se při svém návratu do seriálu mistrovství světa MotoGP rád pohyboval na bodovaných pozicích. Po nedávných testech věří, že se mu to podaří. Zároveň si však uvědomuje, že teprve ostré závody mu ukážou, jak je na tom ve srovnání se soupeři v královské kategorii doopravdy.

Nucení k prostituci i znásilnění popřela. Znalec: Obvinění mělo reálný základ

Brno – U krajského soudu v Brně pokračoval ve středu proces se sedmačtyřicetiletým Vladimírem Reisem, který podle obžaloby opakovaně slovně i fyzicky napadal svou družku, nutil jí k prostituci a dokonce se jí sám několikrát pokusil znásilnit. Jeho družka však své předchozí obvinění v úterý popřela. Soud tak nakonec obžalovaného viny zprostil.

Brno bude mít čtyřikrát víc asistentů prevence kriminality. Osvědčili se

Brno - Bránit problémům se zákonem ještě před tím než nastanou, mají v Brně další asistenti prevence kriminality. Místo dvou jich bude od roku 2018 sloužit osm.

Na Hádech objevili mořského netvora s klepety starého 300 milionů let

Brno – Ostrými zuby a nebezpečně vyhlížejícími klepety se může chlubit tvor, kterého objevili paleontologové zkamenělého v lomu na brněnských Hádech. V mořích se proháněl před 300 miliony let, a pokud se prokáže jeho jedinečnost, ponese jméno po místě nálezu. Do učebnic se tak může zapsat jako Hadydontus.