Kometa vládla v přesilovkách. Zvítězila 4:2

Brno /AKTUALIZUJEME, FOTOGALERIE/ – Často na ně spílají, neví si s nimi rady, v neděli se jim dařily náramně. I díky třem využitým přesilovkám hokejisté brněnské Komety zvítězili na Zlínem 4:2.

31.10.2010 6
8 fotografií
Hubáček (Kometa.

Hubáček (Kometa.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

V atraktivním moravském souboji se hrálo hodně zostra. Především po bitce domácího Protivného s Köhlerem, kteří dostali trest do konce utkání, bylo na ledě hodně „živo.“Oba týmy naskočily do zápasu aktivně, ale k výraznějším šancím se nedostávaly. Na začátku 6. minuty dostal Zlín početní výhodu, ale k žádné tutovce se neprobil.

V 8. minutě si vpravo dobře najel zlínský Sivák a jedovkou prověřil pozorného Hoviho. O minutu později Beranům hodně zavařil Brabencův útok, ale Erat nadvakrát neuspěl. A tak se radovali hosté. Při protiútoku dobře operovali před brankou, puk se od Hoviho betonu odrazil přímo na brusli Balána, který si puk zpracoval a pohodlně zavěsil. Vynikající zlínský kotel tak v hostujícím sektoru mohutně oslavoval.

Kometa pak v přesilovce díky Brabencově formaci Zlín zamkla v pásmu, ale střely obránců nebyly přesné. Sotva se Berani ubránili, znovu šli do čtyřech. Galvas podrazil Baleje a odjel na trestnou lavici.

Zlín skvěle bránil střední pásmo a Kometa se ve druhé přesilovce ani nedostala do zakončení.Ve třetí přesilovce už se Brno dočkalo. A taky mu k tomu pomohl šťastný okamžik. Brabenec vyhrál buly, posunul puk ke Komovi a ten skákavou střelou překonal Dubu.V závěru ještě fauloval protihráče domácí Bičánek a dostal hned dvojnásobný trest za nedovolené bránění a hrubost.

Brňané se nakonec v dlouhém oslabení ubránili, i díky zlínskému faulu, který přesilovku Beranů na dvě minuty přerušil.Zlín ale nadále působil mnohem aktivněji než v první třetině. V přesilovce na Hoviho nepříjemně dorážel Köhler a obránce Protivný se vydal svého brANkáře chránit. Strhla se pěstní bitka, při níž dostal mladý brněnský zadák od Köhlera naloženo. Oba aktéři pranice dostali osobní trest a odešli do kabin.

Kometa se pak v oslabení dostala pod tlak, ale Hovi branku uhájil. Na ledě se z obou stran hodně přiostřilo, hráči si nic nedají zadarmo a dohrávají každý souboj. Hodně aktivní je v tomto ohledu aktivní zadák Bičánek.V polovině zápasu Zlín přišpendlil Kometu v pásmu a mohl vést. Leška si najel úplně sám před gólmana, ale finský brankář skryl kotouč ve výstroji.

Kometa pak vypadala při zakládání útoku rozháraně a nemohla se dostat do souvislejšího tlaku. Jenže znenAdání udeřila. Hruška pěkně podržel puk a v pravou chvíli jej přiťukl kanonýrovi Balejovi, který se přesným švihem nemýlil.

Brňany vedoucí gól řádně nakopl a okamžitě Dubu zásobovali přídělem střel. Pak je zbrzdila chyba obránce Malce, který ztratil puk na útočné modré a Zlínští se najednou ve dvou řítili sami na jediného obránce. Důras načasoval dobře přihrávku na Rachůnka a ten zavěsil.

Kometa hned po druhé pauze v přesilovce udeřila a využila už druhou početní výhodu. Nejprve uspala Zlín sérií přihrávek a pak Veselý nechytatelnou střelou do šibenice překvapil Dubu.Ve 44. minutě v další přesilovce nebezpečně dorážel Jaroslav Svoboda, ale Duba byl na místě.

Ve druhé minutě přesilovky aktivní Brabencova formace opět Berany zatlačila, ale prudké rány od modré v síti neskončily. V 52. minutě opět Kometa využila svou dnešní zbraň. Potřetí se prosadila v početní výhoda. Zubíček vypálil od modré a Erat šikovnou tečí usměrnil puk do sítě.

Berani už s výsledkem nic neudělali, i díky sérii vyloučení. Brno zvítězilo 4:2.

HC Kometa Brno – PSG Zlín 4:2
Třetiny: 1:1, 1:1, 2:0
Muž zápasu: Veselý
Branky a nahrávky: 20. Koma (Brabenec), 36. Balej (R. Hruška, Kvapil), 42. Veselý (Jar. Svoboda). 52. Erat (Zubíček, Hubáček) – 10. Balán (Holík), 39. Rachůnek (Důras, T. Sýkora). Rozhodčí: Hradil, Hribik – Lederer, Gebauer.
Sestavy:
Kometa Brno: Hovi – Mojžíš, Malec, Zubíček, Koma, Protivný, Bičánek, Šenkeřík – Jaroslav Svoboda, Huml, Veselý – Erat, Brabenec, Hubáček – R. Hruška, Balej, Kvapil – Dlouhý, Pospíšil, Jakub Svoboda. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.
Zlín: Duba – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka, Míka, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, T. Sýkora, Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Holík, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Rozhodčí: Hradil, Hribik – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:9, navíc Protivný (B) a Köhler (Z) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 7200 (vyprodáno)

31.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 6

O Seniorbus je zájem: Jedna cestující žádá, abychom vynesli smetí, vypráví řidič

Brno /REPORTÁŽ/ – Dvaasedmdesátiletá Zdeňka Bombíková zatím z ranního chladu opatrně nastupuje do vyhřátého bílého vozu. Na jeho boku červeně září nápis Seniorbus. Je čtvrtek krátce před devátou ráno. Merhautovou ulicí v Brně v dopravní špičce projíždí množství aut.

Tipy na víkend: Vánoční trhy začaly i na brněnském výstavišti

Brno – Kromě vánočních trhů v centru Brna mohou lidé od pátku zajít i na brněnské výstaviště. Téměř pět set různých prodejců otevřelo své stánky na tamním vánočním trhu. V provozu zůstanou až do 18. prosince. Největším lákadlem jsou podle pořadatelů řemeslné výrobky i regionální delikatesy. Stánkaři je dovezli ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Týden s elektronickou evidencí tržeb: řada podniků zdražila. Ne kvůli EET, tvrdí

Jižní Morava – Stejný oběd ve stejné restauraci, ale za cenu i o čtvrtinu vyšší než před týdnem. Jihomoravané, kteří chodí do restaurací, už týden musejí sáhnout hlouběji do svých kapes. Útrata jim v mnoha případech narostla se zavedením elektronické evidence tržeb od minulého pátku.