Modrobílí si díky překvapivému zaváhání Ústí upevnili vedení v tabulce. Lvi totiž padli doma s Kadaní 1:2 a na Kometu ztrácí už čtyři body.

„V Jihlavě byl soupeř poloviční, zato dnes (ve středu – pozn. red.) byli pro nás tvrdý oříšek. Výborně nás napadali, šli do těla. Navíc rychle přistupovali k našim hráčům. Měli jsme málo prostoru,“ komentoval utkání brněnský kouč Vladimír Kýhos.

Jeho jihlavský protějšek Bedřich Ščerban si mohl jen povzdechnout. „Se hrou jsem spokojený, ale s výsledkem ne.“

Brňané tentokrát vlétli do zápasu jako uragán hned od prvních chvil. „Začali jsme výborně. Prvních deset minut jsme tlačili. Jenže pak se soupeř oklepal z obdrženého gólu a měl nebezpečné protiútoky,“ říkal uznale Kýhos.

Domácí se dostali do vedení ve 12. minutě po přesilovkové souhře Haluzy s Vondráčkem. Jihlava ale rozhodně nic nezabalila a po celý zbytek duelu se s modrobílými rvala o výsledek.

Ve druhé třetině přišly na řadu „bleskové góly.“ Tak bleskové, že nikdo v zaplněném Rondu stoprocentně nevěděl, zda kotouč opravdu doputoval za brankovou čáru.

Nejprve si Brabenec najel mezi kruhy a bombou prostřelil Řehoře. V tu chvíli nikdo netušil, jestli puk orazítkoval břevno nebo zadní tyč uvnitř branky. Podobně „zvonil“ o dvanáct minut hostující Bakus. „Ze střídačky nebylo vidět, ale rozhodčí oba góly uznal. Takže platí,“ odmítal Kýhos spekulace.

Televizní záběry, které ovšem prvoligoví sudí nemají při utkání k dispozici, prokázaly, že Bakusova branka platit neměla, protože se puk odrazil od břevna.

Jihlava sice ještě bleskově odpověděla na Padělkův uklidňující gól, jenže přímočaré útoky hostů k vyrovnávací brance nevedly. „Hrajeme stále v napětí. Ale pořád vyhráváme. To je velké plus,“ vystihl kouč Kýhos současné rozpoložení Komety.

Kometa Brno – HC Dukla Jihlava 3:2

Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1

muž zápasu: Ivan Padělek

HC Kometa Group: Hylák – Houdek, Křetinský, Zubíček, Protivný, Lhotský, Kántor, Morava, David – Černý, Švagrovský, Brabenec,– Sedlák, Klimt, Padělek, – Vondráček, Barus, Mikšan – Haluza, Kostourek, Polodna.Trenér: V. Kýhos.

HC Dukla Jihlava: Řehoř – Malena, Staněk, Štrach, Ficenc, Novák, Andersons, Bílek – Kotlík, Bakus, Hodek – Hanzal, Rytnauer, Dolníček – Hradec, Suk, Krupka – Dvořák, Vysloužil, Polcar. Trenér: B. Ščerban.

Branky a nahrávky: 12. Haluza (Vondráček), 26. Brabenec (Haluza), 49. Padělek (Klimt, Sedlík) – 38. Bakus (Hodek), 50. Ficenc (Rytnauer) Rozhodčí: Smeták – Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 7038.