Kometa zaspala ve Vítkovicích. Dostala šestku

Ostrava, Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Brněnským hokejistům nevyšel v dohrávce 34. kola začátek zápasu. O jejich porážce ve Vítkovicích rozhodla už úvodní třetina.

10.1.2012 25
28 fotografií

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Měla na dosah vytoužený cíl – elitní desítku. Jenomže hokejová Kometa se v dohrávce 34. kola ve Vítkovicích vzpamatovala až po půl hodině. V polovině zápasu už dávno vystřídala brankáře a prohrávala 0:5. Ani dvě vstřelené branky a konečný výsledek 2:6 brněnské tváře nerozzářil. Kometa promarnila jeden bonusový pokus k proklouznutí mezi vyvolené do play off a zůstává na jedenáctém místě. Jeden zápas k dobru jí ale ještě zbývá.

Po úvodním oťukávání převzaly Vítkovice taktovku a také jako první udeřily. Ovčačík našel na červené čáře najetého Kucseru, který proletěl kolem Kempného a bekhendem poslal puk přímo do šibenice. Jihomoravané se ještě nestačili oklepat a už prohrávali o dvě branky. Ofenzivně laděný Ovčačík si to namířil do útočného pásma a švihem zvýšil.

Kometu nevydařený úvod zaskočil, stejně jako nejistého gólmana Trvaje, který lovil puk z klece potřetí 16 vteřin před první přestávkou, to když Klimek po naznačení střely ještě objel branku a zavěsil. „Měli jsme strašně prostupnou obranu. Sice nám vypadli dva beci ze základní sestavy, Vašíček a Žižka, ale měli bychom to zvládnout i bez nich. Po stránce defenzivy to dnes bylo prostě hodně špatné,” kroutil hlavou brněnský trenér Zdeněk Venera.

Za Trvaje Hovi

Do druhé třetiny přišel do brněnské branky Hovi, ale ani ten dlouho čistý štít neudržel. Szturc ujel po levém křídle, rychle zasekl směrem do středu a přes obránce našel místečko mezi betonem a lapačkou brněnského náhradníka. Ten se natahoval pro puk marně.

V polovině utkání už to bylo 5:0. Ujčík vyzval k zakončení před brankou zcela osamoceného Klimka, který si vychutnal Hoviho parádním bekhendovým blafákem. Až na konci druhé dvacetiminutovky se Kometa oklepala. Nejprve snížil ranou z mezikruží Divíšek, šest vteřin před pauzou vykřesal naději Holec přesnou střelou na lapačku. „Vítkovice malinko přestaly hrát, bylo to z jejich strany ležérní. Využili jsme toho, ale nepomohlo nám to,“ klopil oči Tomáš Divíšek.

Pohodu a klid vrátil na vítkovické hokejky v nástupu do třetího dějství Jan Káňa. Domácímu mladíkovi stačilo k využití přesilovky 18 vteřin. Trápící se Kometa ještě v závěru promrhala 96 vteřin trvající početní výhodu pět na tři. „Tahle se o desítku nebojuje. Ano, může se stát, že dostanete ranec, ale ne tímhle způsobem. Na Slavii jsme taky dostali šestku, tam jsme hráli nedisciplinovaně. Dneska jsme ale nehráli vůbec,“ nešetřil kritikou Divíšek.

„Celý mančaft hrál špatně, od prvního centra až po gólmana. Nebyli jsme vůbec v zápase. Nemáme si ani na co stěžovat, že nám někdo chyběl,“ připomněl na závěr Divíšek absenci klíčových obránců.

JAKUB NOHAVICA
MICHAL ČEJKA

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 6:2 (3:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Kucsera (Ovčačík), 12. Ovčačík (Klimek, Voráček), 20. Klimek (Burger), 26. Szturc (Punčochář), 31. Klimek (Ujčík, Burger), 42. J. Káňa I (Šedivý, Strapáč) - 37. Divíšek (H. Zohorna), 40. Holec (Petrovický). Rozhodčí: Homola, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. Diváci: 4367.
Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Bartoň, Punčochář, Ondrušek, Voráček - Ujčík, Burger, Klimek - Kucsera, Húževka, Walker - Šedivý, Strapáč, J. Káňa I - Kucsera, Štefanka, Szturc - od 43. min. navíc Hlinka. Trenéři: Trličík a Moták.
Brno: Trvaj (21. Hovi) - Kováčik, Kempný, Švrček, Bičánek, Kadela, Malec, od 33. min. navíc Dlapa - Jaroslav Svoboda, Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, H. Zohorna - Holec, Petrovický, Balej - Erat, Koreis, Jankovič - od 33. min. navíc J. Káňa II. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Autor: Redakce

10.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 25

O Seniorbus je zájem: Jedna cestující žádá, abychom vynesli smetí, vypráví řidič

Brno /REPORTÁŽ/ – Dvaasedmdesátiletá Zdeňka Bombíková zatím z ranního chladu opatrně nastupuje do vyhřátého bílého vozu. Na jeho boku červeně září nápis Seniorbus. Je čtvrtek krátce před devátou ráno. Merhautovou ulicí v Brně v dopravní špičce projíždí množství aut.

Tipy na víkend: Vánoční trhy začaly i na brněnském výstavišti

Brno – Kromě vánočních trhů v centru Brna mohou lidé od pátku zajít i na brněnské výstaviště. Téměř pět set různých prodejců otevřelo své stánky na tamním vánočním trhu. V provozu zůstanou až do 18. prosince. Největším lákadlem jsou podle pořadatelů řemeslné výrobky i regionální delikatesy. Stánkaři je dovezli ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Týden s elektronickou evidencí tržeb: řada podniků zdražila. Ne kvůli EET, tvrdí

Jižní Morava – Stejný oběd ve stejné restauraci, ale za cenu i o čtvrtinu vyšší než před týdnem. Jihomoravané, kteří chodí do restaurací, už týden musejí sáhnout hlouběji do svých kapes. Útrata jim v mnoha případech narostla se zavedením elektronické evidence tržeb od minulého pátku.